FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Hoolsworld: Ahoj, mohl by ses nám představit?
Vystupuji na internetu pod přezdívkou kleartoxw a jsem ultra klubu FC Bruggy. Mám permanentku téměř od narození a dávám na YouTube videa hlavně o ultras.

Hoolsworld: V jaké jsi ultras skupině?
Jsem v Blue Army – nejlepší skupině v Belgii.

Hoolsworld: Mohl by jsi nám něco říct o Blue Army, její historii atd.?
No v dávných dobách jsme měli jen hooligans a atmosféra na stadionu nebyla dobrá. Později jsme se přesunuli ze stadionu „The Klokke“ na náš nový stadion „Jan Breydel“, to bylo v 70. letech (v roce 1975 – pozn. Správce).
V 90.letech jedni mladí kluci rozjeli skupinu, která přinesla na stadion opravdu dobrou atmosféru a začali dělat pro tým maximum. Tato skupina Blue Army pak rok od roku rostla a ještě dodnes se její růst nezastavil.

Hoolsworld: Kolik má Blue Army členů?
Máme téměř 4000 členů a je tam 100-200 lidí, kteří pomáhají při výrobě transparentů a dalších ultras věcí, včetně mě.

Hoolsworld: Kdo jsou vaši nepřátelé a kdo přátelé?
Naším velikým nepřítelem je Anderlecht Brusel. Nenávidíme tento odpad. Naši přátelé: Podílíme se na družbě nazvané "4-evah", kterou tvoří ještě kluby Juventus Turín, Legie Varšava a Den Haag.

Hoolsworld: Jaká je politická orientace vaší skupiny?
Nenávidíme antifu, protože celá antifa je odpadem z našich milovaných měst. Jsme pravicoví (nemáme rádi Islám a Židy). Ale největší část Blue Army jsou politicky neutrální.

Hoolsworld: Bojujete často s policí? A jak přísní jsou policajti ve vaši zemi?
Jo, jsou to bastardi, třeba když někdo po policajtech něco hodí, a oni neví, kdo to byl, tak zatknou 10 fanoušků Brugg, jen proto, aby nás potrestali! A.C.A.B. Někdy s nimi máme potyčky, ale to je většinou na venkovních zápasech.

Hoolsworld: Jak se organizujete? Mám na mysli skandovačky, venkovní zápasy, chorea atd.?
Tak buď to rozeřve náš capo nebo třeba 10 fanoušků začne zaráz se skandovačkou a zbytek stadionu se přidá. Skalní fandové dělají chorea a na výjezdy jezdíme všichni autobusy. Sektor pro hosty vždy vyprodáme. Máme taky pár lidí v Blue Army co umí dělat graffiti na opravdu dobré úrovni, kteří nám předkreslí obrysy a my to pak vybarvujeme. Vytvořili jsme také největší choreo plachtu v Belgii. Jsem vždy pyšný, když vidím jak mou práci zvedají ultras nad hlavy a pak se podívám ještě na fotky z chorea a nutí mě to být pak ještě pyšnějším. Rád dělám choreo plachty, i když to trvá hodiny a hodiny, ale má to cenu!

Hoolsworld: díky za rozhovor

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear