Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

- Ahoj Pete, díky Ti za interview pro nás. Byl jsi mnoho let členem skupiny Chelasea Headhunters, jaký je Tvůj život teď? Chodíš ještě aktivně na fotbal? Jaké byly nejlepší časy?
Pete: Podobně jako ostatní jsem už moc starý na to, abych byl aktivní na ulici. Většina z nás má závazky, jako je třeba rodina. Všichni se pravidelně setkáváme, abychom dali pár piv. Když je nějaký velký zápas, jako např. proti West Hamu, Tottenhamu nebo Manchesteru Utd., tak jsme přítomni i na stadionu. Ke konci 70‘ a na začátku 80‘ let jsme jako Headhunters jezdili mikrobusem po Anglii za naší Chelsea. Samozřejmě jsme jezdili i do zahraničí.

- Je Headhunters ještě vůbec aktivní banda?
Pete: Velmi nás zpomalila policie, která nás všechny zná. Je neuvěřitelně těžké jít z cesty. Fotbalové násilí způsobilo tak extrémní represe, že již není možné dělat problémy jako dřív.

- Každý v Evropě Headhunters zná. Proč? Odkud pramení ta fascinace?
Pete: Angličané přinesli do Evropy násilí – Headhunters u toho od začátku byli. Přicházeli jsme do evropských měst a lidé proti nám chtěli a museli bojovat! Zažili jsme to. Která banda také?

- Co si myslíš o Abramovičovi?
Pete: Já osobně chci vidět Chelsea vyhrávat. Chelsea měla hodně let podporu, i když hrála velmi špatně, i když třeba prohrála s nějakýma sračkama 0:6. Myslím, že za Abramoviche je to pro fanoušky dobré, ale pro anglický fotbal by to mohlo být špatné, když všechno vyhrajeme :)

- Kdo jsou vaši přátelé a koho naopak nenávidíte?
Pete: Jsme dobří přátelé s fans Rangers, Linfieldu a s ostatními patrioty, co nenávidí IRU. Respektujeme West Ham a Millwall, protože jsou tvrdí, ale nenávidíme je. Bez respektu nesnášíme Tottenham, Manchester Utd., Liverpool a samozřejmě jako všichni Arsenal.

- Proti komu byly za vašich časů největší nepokoje?
Pete: Proti Millwallu a West Hamu bylo hodně brutálních bitek. Ale také dost rvaček bylo v Manchesteru, Leicesteru, Newcastelu, Portsmouthu a přirozeně proti Tottenhamu. Prudce jsme se střetli také s birminghamskými Zulus a s vlky z Wolverhamptonu.

- Hodně „starých“ píše knihy, nebo stojí u vzniku filmů. Jak si vysvětluješ tu fascinaci na téma Hooligans v Anglii?
Pete: Vidím to tak, že se násilí dostalo na trh. Natáčí se nebo se píše jednoduše pro peníze. Lidé se o to zajímají. Nemyslím si ale, že by „The Football Factory“ pomohlo pozvednout scénu. Lidé se tam nedozvědí, jak bojovat :)

- Jaký je Tvůj oblíbený film o hooligans a jaká kniha je podle Tvého názoru nejlepší?
Pete: Football Factory je dobrý film, velmi vtipný a má blízko k pravdě. Dost věcí tam souhlasí, ale ty drogy ne tak docela. Skvělá kniha je „Hoolifan“, příběhy jsou pravdivé. Tento film a tato kniha se obojí točí kolem Chelsea.

Pete, díky za rozhovor!

Chelsea Headhunters na zápase s Leedsem United


Chelsea Headhunters na zápase s Leicesterem


Chelsea Headhunters na zápase s Liverpoolem


Chelsea Headhunters na zápase s Millwallem


MacIntyre Documentary : Hooligans - Chelsea Headhunters:

Autor článku a překladu: Plyšák

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear