FREE DOWNLOAD HOOLIGANS GAME ON IOS AND ANDROID

Valhalla Fighting

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

Od počátku zkoušely banky, tisk a samozřejmě také justice házet firmě Troublemaker klacky pod nohy a zastavit ji. Po deseti letech původní majitel z „osobních“ důvodů předává firmu Troublemaker svému známému, majiteli firmy Hoffmann-Textil ve městě Cadolzburg (v severním Bavorsku), který v současné době společnost Troublemaker vlastní.
Tato společnost pak má pod čj.787435 u World Intellectual Property Organization(WIPO) mezinárodně zaregistrovaná i práva na logo A.C.A.B. pro většinu evropských zemí včetně České republiky a Slovenska. Znamená to, že toto logo může být (respektive by mělo být) pouze na oblečení (a nejen na něm) vyrobené firmou Troublemaker nebo s jejím souhlasem. Od doby mezinárodní registrace se také datuje veliký boom této zkratky ve středoevropském regionu, kdy firma zahájila své reklamní kampaně.
V roce 1999 čelila firma Troublemaker žalobě pro urážku na cti za jeden motiv na jejich oblečení. Na přední straně oděvu byla natištěna písmena A.C.A.B. Obvodní soud se k celé této věci vyjádřil tak, že nelze jednoznačně vyšetřit a potvrdit, jestli zkratka A.C.A.B. je míněna jako „All Cops Are Bastards“ (Všichni policajti jsou bastardi), jak tvrdila obžaloba, i kdyby to tak bylo, tak to nelze kvalifikovat jako urážku konkrétní osoby, protože „All Cops“ (všichni policajti) nejasně definuje, o jaký kolektiv se jedná. Soudkyně pak toto heslo dala do porovnání „Vojáci jsou vrazi“, kdy i toto může být pro vojáka urážlivé, ale též to není možné soudit, jako urážka na cti konkrétního člověka. A i obžaloba argumentovalo motivem na zádech, kde dochází k násilí proti policii, i toto muselo být zastaveno, jelikož se dle německého soudu nejednalo o trestný čin.

Zkratka A.C.A.B.
Historie této zkratky se datuje do dvacátého století (bližší určení je nejasné), kdy se často tato zkratka začala objevovat v britských vězeních na kůži vězňů. Mnoho lidí si tuto zkratku dalo v Británii proto, aby ukázali nenávist k policii, protože jedna z prvních otázek policajtů na stanici byla "Máte nějaké tetování?". Nejčastěji se vyskytovala tato zkratka – každé jedno písmeno mezi klouby u zakončení prstů, kdy pak samotný kloub symbolizoval tečku, ale občas to bylo i včetně teček. Zkratka se neobjevovala během své historie jen jako tetování, ale byla k vidění také na plackách, na městských zdech, v textech písní). Už tehdy se zkratka vykládala několika způsoby, a vždy záleželo, kdo se ptá, a dle toho byla odpověď buď „All Cops Are Bastards“ (Všichni policajti jsou bastardi), a nebo „Always Carry A Bible“ (Vždy měj u sebe bibli). Britská Oi kapela 4-skins pak tuto zkratku velmi zpopularizovala svým songem „A.C.A.B.“ v 70tých letech dvacátého století.
Od té doby se dostala tato zkratka do povědomí a začala se běžně užívat mezi evropskými hooligans, ale také na pravicové a levicové scéně. V 90tých letech se začala tato zkratka objevovat hojně na tričkách mezi německou ultrapravicí. Přesto se dnes těší oblibě v mnoha scénách. Po té, co si značku jako ochrannou známku zaregistrovala firma Troublemaker, tak se značka rozšířila mezi mnoho lidí a začaly se i objevovat různé nápady, co odpovědět na všetečné otázky policajtů, a tak se proslýchalo, že zkratka A.C.A.B. znamená: Apel, Citron, Ananas, Banane, nebo Acht Cola, Acht Bier (též asi netřeba překládat), Alle Chemnitzer am Bierstand (všichni z Chemnitzu u stánku s pivem), Alle Cola Alle Bier atd. (dle posledních zpráv teď v Německu no otázku policie, co tato zkratka znamená hlásí majitelé tohoto oblečení, že to znamená „All Colours Are Beautiful“. Časem někteří začali zkratku šifrovat čísly 1.3.1.2., protože lidé na fotbale v Německu v mikinách s nápisem A.C.A.B. byli často policií persekuováni.
Zkratka A.C.A.B. prorostla do mnoha scén, a používají ji například:
- malajská skins kapela The A.C.A.B. jako svůj název
- německá ultrapravicová kapela Division Germania v textech
- britská skins kapela Last Resort v textech
- italská ultrapravicová kapela Legitima Offesa v textech
- německá skins kapela Oiphorie v textech
- německá punková kapela SS-Kaliert v textech
- holandský hardcore techno producent Paul Elstak v textech a další

{youtube}qkfwgoQTyrA{/youtube}
Text písně The 4-skins - A.C.A.B. (z LP The Good, The Bad & The 4-Skins (vydané v r.1982))
Walking down the road with my mates one night
We got in a little fight
Geezer run towards me with a knife in his fist
I got cut along the wrist

A.C.A.B., A.C.A.B., A.C.A.B.
All Cops Are Bastards

Coppers come up & say what's wrong with you?
come with us and see what we can do
Next thing I knew I was in a cell
All my mates in there as well

A.C.A.B., A.C.A.B., A.C.A.B.
All Cops Are Bastards

I had to go to Court to plead my case
Jury didnt like the look of my face

Judge said I'm gonna put you away
Asked if I had anything to say, I said.......

A.C.A.B., A.C.A.B., A.C.A.B.
All Cops Are Bastards

Český překlad tohoto textu:
Potulujem se s kamošema jednou v noci
a připletem se do jedné menší rvačky
divnej chlápek jde na mě s nožem v ruce
a pořeže mě podél zápastí.

A.C.A.B., A.C.A.B., A.C.A.B.
Všichni policajti jsou bastardi

Příjdou fízli a říkají mi "co s tebou je?
pojď s náma, a uvidíme, co se s tím dá dělat"
a na to už jsem věděl, že skončím v cele
a všichni mí kamoši taky.

A.C.A.B., A.C.A.B., A.C.A.B.
Všichni policajti jsou bastardi

Musím jít k soudu se hájit v mým případu
Porota nemá ráda ten můj ksicht
Soudce říká "Chystám se tě zabásnout"
a ptá se, jestli chci k tomu něco říct, a já řekl

A.C.A.B., A.C.A.B., A.C.A.B.
Všichni policajti jsou bastardi

V ČR a SR je výhradním zástupcem značky Troublemaker již od roku 2002 firma RESPECT STYLE s.r.o.
Rudolfovská 32
České Budějovice
Tel./Fax 386351874
www.respectstyle.cz
e-mail:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear