YOUR ADS HERE, CONTACT: SPRAVCE3@HOOLIGANS.CZ

Společnost GAPA GROUP a.s. - Herna U Dědka, využij kod: HOOLIGANS200

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear


Warning: Undefined array key 1 in /data/web/virtuals/151119/virtual/www/domains/hooligans.cz/plugins/content/adsinside/adsinside.php on line 183
V roce 1901 přesunuje Emary svůj obchod do srdce Londýna, na Regent Street 100, kde působí jako hlavní prodejna této firmy až do dnešních dnů.
Aquascutum dodávalo i kabáty pro důstojníky během Krymské války v roce 1854, které byly z nepromokavé látky, ale též kabáty pro vojáky všech hodností do obou světových válek. Značka se tak dostala do širšího povědomí a pronikla i do módy, kde ji podporoval král Edward VII. Ten byl i prvním klientem z královského rodu, když objednal u Aquascutumu kabát pro korunního prince. V roce 1897 je této značce uděleno tzv. Královské oprávnění (což je po staletí vydávané oprávnění pro ty, kteří zásobují svými výrobky královský dvůr nebo královskou rodinu a slouží to pro firmu jako určitá pocta a reklama pro jejich výrobky).
V roce 1900 otvírá Aquascutum i ženské oddělení, nabízející nepromokavé pláštěnky a kabáty, které se stávají populární zejména u suffragetek (bojovnic za volební právo žen). Firma začíná s oblečením do přírody a s dámským jezdeckým úborem a brzo již nabízí širokou škálu oblečení pro ženy, kdy klade důraz na módní styl. V roce 1907 si nechává patentovat název Aquascutum na nepromokavé pláště.
Velkým mezníkem pro značku Aquascutum je rok 1976, kdy začala dávat na kabáty kostkovaný vzorek s béžovou, modrou a hnědou (tzv. Aquascutum Club Check), a který se stává hlavním rozpoznávacím znakem značky. Tento patentovaný kostkovaný vzor pak v 90tých letech už zákazníci vyžadují místo obrazového loga, jelikož už z dálky dává najevo, jakou luxusní značku má její majitel na sobě. A tak se tento vzorek dostává nejen na šaty, ale i na nejrůznější doplňky včetně klobouků, kšiltovek, šátků, zavazadel atd.
Aquascutum je dodnes pyšná na tradici v elegantním oblečení vlivných lidí, od aristokratů a politických špiček po filmové hvězdy. Oblékala také tři britské následníky trůnu, monackého prince Rainiera, Winstona Churchilla, Margaret Thatcherovou, Humphreyho Bogarta, Sophii Loren. Peter Sellers měl od Aquascutumu svůj nezapomenutelný "Kingsway" plášť co by komisař Clouseau ve filmu Růžový Panter znovu zasahuje. Stejně tak i Edmund Hillary, který jako první zdolal Mount Everest měl na sobě oblečení z WYNCOL D711, což byla speciálně vyrobená látka, chránící jej i jeho šerpu proti mrznoucímu sněhu. Firma vyvinula i speciální vlákno Antartex, které zase použil Vivian Fuchs na své expedici při dobývání Jižního pólu. V letech 1994 a 1996 je Aquascutum oficiálním partnerem pro oblečení anglických olympioniků v Lillehammeru a Atlantě, v roce 2002 obléká ženský fotbalový tým Anglie. To už má firma za sebou velkou expanzi do světa, která proběhla v 80tých letech a objevuje se na pultech v Evropě, Asii i Americe.
Značka Aquascutum se objevila na fotbalových tribunách na konci 90-tých let nejprve na šálách a kšiltovkách, později v podobě kabátů a triček s krátkým a dlohým rukávem. V posledních letech vyvinula značka velké úsilí, aby nebyla s hooligans spojována, a snaží se zařazovat do svých kampaní takové oblečení, které se na stadiony či volný čas příliš nehodí. Naštěstí věci ze starších kolekcí jsou prvotřídní kvality, a budou se nosit i v budoucnu v subkultuře fotbalových chuligánů.
Nejčastěji jsou mezi chuligány nošeny od této značky trička, polokošile a bundy.

REKLAMA

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear