Přihlásit/Registrovat


Přihlásit
Registrovat

Eshop

Football Factory

 
PATRIOT

Ve zkratce

Polsko: Zrušení Karty fanouška

V pátek přijal polský parlament novelu zákona o bezpečnosti masových (tedy i sportovních) akcí. V praxi to znamená jedno, karta fanouška (karta kibica) už nebude.
Předkladatelé zákona měli zájem na zvýšení bezpečnosti, ale zmírnili se organizační předpisy v boji proti chuligánství. Pro přijetí pozměňovacího návrhu hlasovala většina poslanců. Jedním z hlavních cílů novelizace bylo ukončit projekt karet fanoušků, který musel mít každý, kdo si chtěl koupit lístek na fotbalový zápas. Pokud zákon vstoupí v platnost (ještě ho musí schválit senát), tak by na nákup vstupenky stačilo jen jméno a číslo sociálního pojištění, ale již nebude nutné mít k tomu i fotografii obličeje. Na druhé straně byl rozšířen rozsah okolnotí, za kterých bude možné uložit zákaz vstupu na stadiony (například i za nevhodné chování během masových sportovních akcí).
Další změna se týká možnosti zavedení sektorů na stání na fotbalových stadionech. Nebude to však moci překročit kapacitu 25% všech míst na stadionu. Změnou je také to, že se zvětší flexibilta při pořádání masových akcí, například stanovení počtu pořádkové služby na základě podrobné analýzy.

Egypt: 11 trestů smrti pro fans Al Masry

Egyptský trestní soud v úterý 9.6.2015 odsoudil 11 fans k trestu smrti za fotbalové výtržnosti z roku 2012, při kterých zemřelo více jak 70 fans Al-Ahly a zraněno jich bylo několik stovek, což byla zároveň jedna z největších fotbalových katastrof na světě. Obžalovaných u tohoto soudu bylo 73 lidí. Krom 11 rozsudků smrti bylo 40 obžalovaných odsouzeno k trestu až 15ti let vězení. Zbytek byl osvobozen. Kvůli obrovským výtržnostem, které se konaly kvůli tomuto soudu v roce 2013, bylo řízení přesunuto z bezpečnostních důvodů z Port Saidu do Káhiry. Tresty padly za násilnosti na stadionu už v březnu 2013, kdy bylo vyneseno 21 rozsudků smrti a tresty se pohybovaly od jednoho do 25 let vězení. Tehdy bylo 28 lidí zproštěno. Tyto rozsudky však byly vloni zrušeny, a nahradil je tento soud. Mezi v úterý odsouzenými je i policejní šéf, pak další vysoký policejní úředník, výkonný ředitel klubu Al-Masry a obsluha osvětlení na stadionu (jenž světla při útoku zhasnul). Tito všichni dostali po pěti letech vězení.

Většina mrtvých fanoušků z Al Ahly patřila k ultras, kteří vedli v době katastrofy ostrou válku s policií a útočili na ni slogany na tribunách a násilím v ulicích. Členové ultras Al Ahly hráli hlavní roli v 18ti denním lidovém povstání v Egyptě v roce 2011, při kterém byl svržen dlouholetý samovládce Husní Mubarak. Ultras Al Ahly byli i hlavní obránci náměstí Tahrir, kde se v roce 2011 lámal chleba revoluce. Úterní verdikt na fanoušky Al-Masry přišel měsíc po jiném soudním rozhodnutí, které zakázalo činnost ultras z Al-Ahly z důvodu zapojení do terorismu. Al Ahly je i byl v Egyptě nejpopulárnější fotbalový klub. Proti rozsudkům z úterý je možné se odvolat, což asi většina odsouzených k smrti jistě učiní.

Sportovní víkend hools Komety Brno

V rámci sportovní soboty jedeme poznávat krásy Moravy. První zastávku si zpestříme domluvou s hokejovým Vsetínem. Na jejich žádost upravujeme sestavu na 7 kusů do 21 let. Po velmi kvalitním a více než 4 minutovém boji v ruském stylu jde vítězství na stranu Brna. Části z nás to nestačí a tak si ještě uděláme výlet do Olomouce, kde kontaktujeme domácí Sigmu a nakonec se domluvíme na prověrce 3 vs 3 do 20 let. Po 88 sekundách jde výhra na stranu mladých z Komety Brno. Oběma soupeřům děkujeme za perfektní domluvu! Foto ekipy Komety ZDE.

Egypt: Soud zakázal ultras hnutí po celé zemi

Egyptský soud v pátek (15.5.2015) zakázal v celé zemi sdružovat se fanouškům v ultras skupinách. Soud řekl, že skupiny ultras jsou zapojeny do terorismu.
Ultras se často dostávaly do střetů s policií jak na stadionu, tak i mimo něj. Ultras hnutí v Egyptě bylo a je velice zpolitizované. Mnohé skupiny se účastnily v roce 2011 revoluce v zemi, po které musel odstoupit autokratický vládce Husní Mubarak. Ultras hnutí bylo považováno za jedno z nejlépe ogranizovaných hnutí v Egyptě hned po islamistické skupině Muslimské bratrstvo, které vláda zakázala jako teroristickou organizaci po roce 2013 po vojenském svržení islamistického prezidenta Mohammeda Morsiho. Případ k soudu dal Mortada Mansour, aktuální předseda klubu Zamalek SC, což je jeden nejpopulárnějších egyptských fotbalových klubů.

Tipovačka

2. SyD12
3. ebola11
4. EmilFCB11
5. Krepak11

Online

Právě přítomno: 709 hostů a jeden člen

Nejnovější videa

Aktuální video ke dni 31.07.2015

Zahraničí

Bitka GAIS Gothenburg vs Helsingborg+Copenhagen 40x60 (29.06.2013)

Video z Švédsko-Dánské bitky mezi GAIS Gothenburg vs Helsingborg s Copenhagenem, kde po 20 sekundách vyhrává Helsingborg s Copenhagenem.

Nemáš právo vkládat komentáře

Stylové oblečeníwww.shopultras.cz
Pyrotechnika, kukly, šátky a další

Musclemaker.cz 
nový eshop


 

Výjezdový koeficient

1. Teplice0
2. Slovácko0
3. Příbram0
4. Viktoria Plzeň0
5. Jihlava0
6. Bohemians 19050
7. Brno0

Tabulka

Team
Points
1 Viktoria Plzeň 0
2 Sparta Praha 0
3 Jablonec 0
4 Mladá Boleslav 0
5 Teplice 0

Vyhledat

Statistika

K reálné představě o celkové návštěvnosti si připočítejte zhruba něco přes 4 miliony přístupů. Níže uvedený stav počítáme od května 2007.

TOPlist