Football Factory

PATRIOT

Ve zkratce

Tresty od UEFA čekají kluby Basilej a Anderlecht

Trest od UEFA za utkání Ligy Mistrů Basilej - Real Madrid očekává švýcarský mistr. Pětice fanoušků Basileje se dostala na trávník v 89. minutě duelu. Hra musela být na několik minut přerušena, než se pořadatelům podařilo trojici, která se pokoušela dostat k hostující hvězdě Cristianovi Ronaldovi, chytit. Zbývající dva fanoušci si zřejmě celou akci natáčeli. Kvůli nedostatečné pořadatelské službě čekají problémy také belgický Anderlecht, jehož fanoušci při zápase s Galatasarayem Istanbul házeli na hřiště různé předměty.

Ukrajina: V Kyjevě byla zmlácena reportérka LifeNews

Reportérka sledovala akci fotbalových ultras kyjevského Dynama, kteří se shromažďovali u paláce umění Ukrajina, aby překazili koncert místní zpěvačky. Zmanovskaja se na základě zadání redakce nacházela vedle budovy, když ji zde náhle poznali její ukrajinští kolegové, kteří ji napadli. Kromě toho, novináři obrátili na Rusku i pozornost ultras. Nakonec na Jevgenii naházeli vejce, petardy, do tváře jí stříkli sprej a zmlátili ji.

95 zatčených fans Ajaxu v Paříži

95 fans Ajaxu Amsterodam bylo zatčeno v pondělí v Paříži, den před zápasem Ligy Mistrů, kde se měl Ajax utkat s Paris St.Germain. Dle francouzské policie šlo o tvrdé jádro fanoušků Ajaxu, kteří chodili po ulici s železnými tyčemi a zahalenými obličeji.
Údajně ani neměli vstupenku na zápas. Francouzský ministr vnitra zakázal fanouškům Ajaxu přicestovat do Paříže bez platné vstupenky (kterých se prodalo hostům jen 850).

Zprávy z ČR

Pardubice x Žižkov - hosté hledají po městě soupeře, nakonec domluven střet 4x4 a výhra jde na stranu Pardubic... Díky Žižkovu za domluvu a férový střet.