Football Factory

PATRIOT

Ve zkratce

Víkendové grilování

ČR: Gioventu (hools Komety Brno) vs. Vsetín, 15x13. Po minutě vyrovnaného boje jde na stranu Brna těsné vítězství.

Rusko: RBW (CSKA Moskva) vs. Union (Spartak Moskva), 20x20, 4 minuty, výhra CSKA

Tresty od FAČR pro kluby po 15.kole

Disciplinární komise FAČR udělila pražské Spartě a Ostravě pokutu 20 tisíc korun za vulgární skandování některých jejich fanoušků v domácích zápasech 15. kola první fotbalové ligy s Českými Budějovicemi, respektive s Jabloncem.
Disciplinárka ještě s Baníkem zahájila řízení kvůli nevhodnému chování části diváků v posledním podzimní utkání proti Slavii. I pražský klub se bude zodpovídat za svoje příznivce.
Kvůli podobným prohřeškům fanoušků budou prošetřeny také zápasy Bohemians 1905 - Slovácko a Jablonec - Plzeň. U pražských "Klokanů" a jabloneckého Baumitu se vedle chování diváků bude řešit také nedostatečná pořadatelská služba.

Uefa trestala Legii Varšavu

Fotbalisté Legie Varšava odehrají nejbližší dva domácí zápasy v Evropské lize před prázdným hledištěm. Disciplinární komise UEFA potrestala polský klub uzavřením stadionu za chování fanoušků a navíc mu vyměřila pokutu ve výši 105.000 eur (2,9 milionu korun).
Klub bude pykat za rasistické projevy svých příznivců, násilnosti v hledišti a používání pyrotechniky při zápase na hřišti Lokerenu.

Španělsko: Zákaz na stadion pro Frente Atletico

Klub Atletico Madrid vyhlásil, že ultras skupina Frente Atletico už nikdy nebude mít dovolený vstup na svůj domácí stadion. Vyhlášení klubu přišlo krátce po smrti chuligána "Jimmyho" z Deportiva La Coruňa.  Klub sice uznal, že nemá právo rozpustit skupinu, ale klub tuto skupinu nebude uznávat jako oficiální příznivce klubu. I v táboře Deportiva La Coruňa se nezahálí. Sektor, kde se schází skupina Riazor Blues, má pro následující dva domácí zápasy uzavřený sektor.