Jak jste si asi všimli, v Hlavním menu našeho webu nebyla už pár let aktualizovaná sekce "Česká scéna", která popisuje situaci v kotlích jednotlivých klubů, ultras produkci, hooligans aktivity atd. Od nového ročníku bychom chtěli nejen doplnit všechny aktivní skupiny na české scéně, ale navíc ještě rozšířit tuto rubriku o scénu slovenskou. Spravce3 již zaslal přes priváty žádosti o články do jednotlivých táborů. Pokud Váš tábor žádost ještě neobdržel, napište privát na Spravce3. Pokud přístup na forum nemáte, posílejte popis vaší klubové scény na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Jako malý vzor nechť vám poslouží aktuální popis scény při Viktorii Plzeň, kterou představujeme jako první: VIKTORIA PLZEŇ

DOMÁCÍ KOTEL:
Po rekonstrukci stadionu se většina fanoušků až na pár skupin usídlila na severní tribuně kde se schází k v počtech v rozmezí cca 300 až 1000 aktivně povzbuzujcích fanoušků.

VÝJEZDY:
Na výjezdech se objevujeme ve velice kolísavých počtech. Například na Moravě v pátek či pondělí třeba jen 15 fans, ale vesměs kolem 50 fans. Po Čechách od 50 do 400. Nepočítáme-li poslední kolo sezóny 2011/2012, kdy k rozhodujcímu utkání o titul cestovalo do Liberce cca 2500 fans Viktorky.DRUŽBY:
V součastnosti neexistuje žádná oficiální družba. Ultras, zejména mladá generace udržuje přátelství s mladýmy ultras SSV Jahn Regensburg a chuligánka udržuje dobré vztahy a spojenectví s chuligánkou Brna

SKUPINY:
Fans scéna na Viktorce se po markatních sportovních uspěších našeho klubu dynamicky rozvíjí tak jako nikdy předtím. Momentálně se však nachází ve fázi, kdy se vyprofilovalo plno nových fanouškovských skupin, které se postupně včleňují mezi skupiny již delší dobu zavedené. I přesto je patrný vývoj, kdy v budoucnu dojde k formálnímu slučování skupin do jedné veliké tak jak je to vidět i v tuzemsku u vyspělých táborů.
Ke skupinám které mají již svou tradici patří zejména:

Alkoturisté - Fans s vlastní filosofií o níž vypovídá už sám název. Nechybí téměř nikdy a nikde, i když jako jedni zmála nezamířili na severní tribunu a vytvořili si vlastní mini sektor "Brána Borců" na východní tribuně.Ultra Side - Důležitá skupina vzešlá z "temných let" tvořená partou vesměs mladých lidí tíhnoucích k tradičnímu Ultra hnutí. Aktivní při organizaci chorea a zejména pyro akcích, které patří k jejich velkým vášním.. Vesměs vždy aspoň v pár kusech přítomni na výjezdech.

Klatovácí - Další důležitá skupina s nesmírně bohatou historií, kdy například v minulosti fungovala jako samostatná ekipa v koalici BKS (Brno, Klatovy, Slovan). Dnes však spíše formální uskupení združujcí aktivní fans, ultras i hools z Klatovského regionu podporujcí Viktorku. Domovská skupina několika vůdčích osobností fanscény na Viktorce.

Service Squad - Páteřní skupina chuligánky FC Viktoria Plzeň, která podobně jak Ultra Side vzešla z "temných let". Vznikla s jasným plánem pracovat na vylepšení pozice plzeňských hooligans na české scéně, což se bouhužel daří s kolísavými uspěchy. Prioritou této skupiny jsou takzvané "grilovačky" a boj za Viktorku v ulicích, ale část členů je aktivní i v kotli a též jako Ultra Side a Klatovácí na domácích zápasech sídlí na severní tribuně v sektorech P a R.


Skupiny nové:
Divize Kaznějov - Jedná se sice o novější skupinu, avšak tvořenou lidmi, kteří jako určitá parta navštěvovali aktivně domácí zápasy i výjezdy již daleko dříve. Skupina sdružuje fanoušky, ale i radikály zejména z Kaznějova a severního Plzeňska.

Brigade ZVIL - Další mladá skupina pouze svým jménem a flagou, která je ale tvořena dá se říci výhradně zkušenýmy fanoušky ve středních letech. Název skupiny je inspirován historickým názvem Škodových závodů, kde je většina z nich zaměstnána. Aktivní v kotli doma i na výjezdech. Taktéž nechybí téměř nikde.

AG Boys - skupina aktivních kotelníků a výjezďáků ze Stříbra. I zde se nejedná o nějaké zelenáče.

Viktoria Siempre - mladá skupina orientujcí se na Ultra hnutí. Má zasebou již více či méně uspěšné pokusy o zorganizování choreografií a v posledních sezponách slušně aktivní na výjezdech. Prakticky jakási alternativní skupina k zavedenějším Ultra Side, i když je zjevná naděje na úspěšnou vzájemnou kooperaci.

Beer Boys Pilsen - Další mladá skupina aktivních kotelníků a výjezďáků sdružující jak mladé, tak i pár starších zkušených fans.

Poté v kotli a na výjezdech lze zanamenat i jiné zejména menší skupiny, kdy za zmínku stojí hlavně Maniacs from Pilsen, kteří již léta sídlí na hlavní tribuně, odkud ale i v malém počtu povzbuzují ve stoje. Aktivní výjezďáci.

(City casuals, červenec 2012)

Vlajky Plzně naleznete ve Fotogalerii zde: http://www.hooligans.cz/galerie/displayimage.php?album=730&pos=1

Tento článek byl zařazen do sekce Česká scéna, kterou najdete v hlavním menu vlevo.

Additional information