Video z bitky mezi Norimberkem (Banda di Amici) a Fürthem (Horidos Fürth) ze včerejšího derby. Po konci zápasu nabíhají hosté z Norimberku na fans Fürthu a připisují si vítězství:

Čtvrtfinále saského poháru (Sachsen-Pokal) nabídlo velice zajímavé utkání. Po 31 letech na sebe narazili dva nesmiřitelní soupeři, kteří se normálně nemají šanci na hřišti a tribunách potkat. BSG Chemie z páté ligy hostila na svém stadionu Alfred-Kunze-Sportpark městského rivala Lokomotiv ze čtvrté nejvyšší soutěže. Na programu dne tedy bylo východoněmecké derby v pravém slova smyslu. V očekávání byli všichni – fanoušci, ultras, chuligáni, novináři, papalášové z DFB (německý fotbalový svaz), fízlové…

Ihned po spatření pohárového pavouka se začaly rojit katastrofické scénáře a spřádat plány represivního aparátu ve spolupráci s kluby a městem, jak zápas uspořádat, resp. co nejvíc ho znepříjemnit aktivním fans.

Výtržnosti v zápase mezi 1. FC Magdeburg - Eintracht Frankfurt, kdy hosté zahazují pyrotechnikou domácí fanoušky, a na to reaguje domácí kotel který chce své "normální" fanoušky na protilehlé tribuně bránit.  (DFB Pokal)

Ve finále FLB poháru na sebe narazily dva týmy ze čtvrté německé ligy. Fans Babelsbergu se dostali na hrací plochu. Na videu je určitě k vidění skok plavmo za rukama do policie z plotu v čase 0:10 a od času 0:11 nechtěný striptýz přelezající fanynky:

 

Střety před zápasem Dynamo Dresden vs. Hansa Rostock, kde na každé straně je cca 50 chuligánů, z levé strany nabíhají chuligáni Hansy, po 2 minutách boje vše končí policie.

150 Bayern + Bochum u domácích u sektoru napadají malé skupinky Schalke, po chvilce nabíhá hlavní ekipa Schalke v počtu cca 300 a rozhaní hosty, kdo neutekl, inkasuje viz video

Aktuálně, chuligáni Aue (Erzgebirge Aue) napadají hospodu s ekipou chemnitzer

Fotoreport ze zápasu Schalke 04 - Sparta Praha. Z Letné vycestovalo na 3200 Sparťanů. Prezentují se supportem a odpalují pyrotechniku. Po zápase si dělá domácí ekipa výlet a napadá pár autobusů. Více v článku.

Fotoreport ze zápasu dvou rivalů Hansy Rostock a Dynama Dresden. Hosté se v zápase dostávají do potyčky s policií a za použití hasícího přístroje zahánějí fízly zpět, odkud přicházejí. Více v článku a ve videu.

Německý bulvární časopis Bild uveřejnil v uplynulých dnech žebříček nejhorších německých ultras/hooligans (Kategorie B a C). Komentuje svůj článek následovně:
Násilí ve fotbale je zdánlivě neřešitelný a věčný problém. Přes četné bezpečnostní a restrikční opatření počet chuligánů na německých stadionech neklesá. Počty registrovaných (myšleno v policejních databázích) chuligánů kategorie B (násilných) a kategorie C (násilí vyhledávajících) jsou děsivé. Časopis Die Bild zveřejnil seznam klubů s nejvíce registrovanými chuligány kategorie B a C

Video z domluvenýho střetu mezi Dynamem Dresden a  Kaiserslautern (vpravo) ~50x50, výhru si připisuje po 1,5min. Dynamo Dresden

Další díl mapující Německou nižší ligovou ultras scénu, kde se dozvíte jaký Německý klub má jaké ultras skupiny, politické rozdělení, družby, nepřátelství. Následující díl tohoto tématu bude na první Německou ligu. První díl Španělská scéna - ultra skupiny, politické rozdělení, družby, nepřátelství ZDE, Druhý díl Italské scény - ultra skupiny, politické rozdělení, družby, nepřátelství ZDE

Additional information