Valhalla Fighting - 14.04.2024 -STORM CLUB

FanaticShop.eu - ultras & hooligans streetwear

:: NEAPOL ZAŽILA ŘÁDĚNÍ FANOUŠKŮ 12/06/2001

divokou noc prožila v neděli neapol po utkání italské fotbalové ligy, v němž domácí klub remizoval s vedoucím as řím 2:2. výsledkem řádění fanoušků bylo osmdesát zraněných, z nichž šest bylo pobodáno, a jeden divák přišel o prst, když mu v ruce vybuchla světlice. nikdo nebyl zraněn vážně. po šarvátkách obou táborů zbyla zničená auta, zdemolované vlakové nádraží v neapoli a poškozená souprava, která vedla římské vlajkonoše domů. "celkem bylo zraněno 83 lidí, z toho třináct karabiniérů, 32 příslušníků státní policie a čtyři pracovníci červeného kříže. mezi fanoušky přišlo k úrazu 25 osob na obou stranách, ostatní zranění byli náhodní chodci, kteří s fotbalem neměli nic společného," uvedla mluvčí neapolské policie. zatčeno bylo šest lidí, které policie obvinila z vandalismu, žhářství, držení střelné zbraně a kladení odporu při zatýkání. dalších šestnáct výtržníků bylo zadrženo a posléze propuštěno. násilí u stadiónu san paolo odstartovali už před zápasem domácí příznivci, kteří přivítali autobus s římským týmem kameny. přitom rozbili okno, blízko kterého seděl trenér fabio capello. po utkání rozvášnění fanoušci neapole zapálili prázdný policejní automobil. sotva dorazil hasičský vůz, podpálili chuligáni nedaleko stojící autobus. rozpálenému vozidlu popraskala okna, ale roztříštěné sklo nikoho nezranilo. policisté museli k rozehnání výtržníků použít slzný plyn.

:: SOUD V ATÉNÁCH POSLAL 3 ANGLIČANY DO VĚZENÍ 11/06/2001

soud v aténách dnes poslal tři anglické fotbalové fanoušky do vězení za výtržnosti, které tropili před středečním kvalifikačním zápasem. jeden z nich, jenž zranil láhví číšníka, dostal trest na patnáct měsíců. druhý z trojice odsouzených rowdies by si měl odsedět ve vězení deset a třetí devět měsíců. všichni se proti rozsudku odvolali a byli do dalšího projednání propuštěni na svobodu. řecká policie ve středu zatkla při nepokojích před kvalifikačním zápasem dohromady asi 80 řádících angličanů. většina z nich byla záhy propuštěna a mohla sledovat alespoň druhý poločas.

:: NĚMECKÝ VÝTRŽNÍK JDE ZA MŘÍŽE 23/05/2001

na pět let poslal soud do vězení markuse warneckeho z německa, který byl obviněn z napadení policisty při světovém šampionátu fotbalistů 1998 ve francii. napadený francouzský policista daniel nivel byl po útoku několik týdnů v komatu a po zranění hlavy má trvalé následky. podle soudu vedl třicetiletý majitel tetovacího salónu skupinu hooligans, která při výtržnostech v ulicích lensu nivela téměř zabila. warnecke u soudu prohlásil, že své účasti na násilnostech před zápasem německa s jugoslávií lituje. tvrdil však, že nebyl hlavním aktérem incidentu.

:: MANCHESTER CITY - CHELSEA FC 22/05/2001

šestnáct fanoušků bylo zatčeno po výtržnostech, které propukly po skončení zápasu na maine road. ssi 2000 domácích fanoušků vniklo na hřiště ještě před závěrem zápasu. policii trvalo asi 15 minut, aby fanoušky z hřiště zatlačila. z londýna přijelo podpořit svůj tým asi 4000 fanoušků chelsea, kteří byli po celou dobu pečlivě hlídaní policií. jakmile však začaly zmatky, část se odpojila a začala asi 5 minutová bitka před stadionem a přímo na něm, mezi oběma skupinami. při odchodu ze stadionu skupinu chuligánů chelsea zaházeli domácí flaškami a sedačkami, opět se celý dav roztrhl a začaly bitky ve vedlejších ulic stadionu. podle informací, které máme přímo z anglie se nedá určit vítěz, protože na každý atak domácích, hosté ihned reagovali. i tak fanoušci chelsea vytýkali domácím, že nevyužili těch lepších momentů, kdy byla hlídka policie před zápasem oslabena, ale šla do toho na stadioně, kde jsou kamery, televize atd.

:: V CHORVATSKU SE BILI FANOUŠCI S POLICIÍ 11/05/2001

výtržnosti fanoušků při fotbalovém zápase ve splitu přerostly v hromadnou rvačku s policisty, během níž bylo zraněno sto lidí. konflikt vypukl během finále chorvatského poháru mezi domácím hajdukem split a dinamem záhřeb. policie v průběhu potyček zatkla devadesát lidí. násilí deset minut před koncem zápasu vyvolal vpád fanoušků hajduku na hřiště. zápas byl přerušen a hrát se začalo znovu teprve poté, co se policistům povedlo výtržníky za použití obušků vytlačit za stadiónu. dinamo nakonec zvítězilo 2:0 a má před domácí odvetou blízko k pohárové trofeji. střety fanoušků a policistů se přesunuly do ulic splitu, kde bylo zničeno několik automobilů, mimo jiné i dvě policejní auta a vůz chorvatské televize. při jednom z nejhorších incidentů, jaké chorvatský fotbal pamatuje, chuligáni rozbili také řadu výloh a pouličních stánků.

:: SPARTAK MOSKVA - CSKA 23/04/2001

tuto zprávu nám poslal chuligán spartaku. byl to jeden z nejlepších dnů v historii spartaku moskva. po celý den se odehrávalo po městě několik desítek bitek. první se odehrála hned ráno u hlavního nádraží, kde skupina 80. mladých hools spartaku atakovala menší skupinu cska. kolem poledne se na náměstí shromáždilo asi 250 hools z tvrdého jádra spartaku. dali o sobě brzy vědět a neušli pozornosti pozorovatelů cska. přidalo se několik mladších hools. za nedlouho začala velká bitka 400 na 300, vyhráli jsme. všichni cska fanoušci buď leželi na zemi nebo utekli. další bitky pokračovali před zápasem v metru. největší asi hned u stadionu, kde 50 lidí na 30 mělo opravdu co dělat po asi 15 minut, než vše vyřešila policie. zápas samotný nebyl navštíven nikým z tvrdého jádra, ale i tak se mladí fanoušci spartaku dobře předvedli, měli pyro a potyčku s policií. skvělý den.

:: V MOSKVĚ ZATČENO 670 CHULIGÁNŮ 03/04/2001

fotbalový zápas moskevských rivalů spartaku a cska provázely v sobotu ostré bitky fanoušků. moskevská policie dnes oznámila, že při rvačkách pozatýkala 669 osob. podle oficiálních informací bylo při potyčkách zraněno 63 fandů a tři policisté. dalších 42 fotbalových příznivců bylo zatčeno kvůli opilosti. nejtvrdší střety se odehrály před zápasem a poté i na stadiónu v lužnikách v okamžiku, kdy spartak vstřelil jediný gól utkání. běsnící hooligans v hledišti vytrhali téměř půldruhého tisíce plastových sedadel, která po sobě házeli. podle informací, které máme přímo z moskvy trvaly rvačky po zápase asi 3 hodiny. policie v rusku je známá svou brutalitou, takže muselo být hodně veselo.

:: PSV EINDHOVEN - 1. FC KAISERSLAUTERN 15/03/2001

po tom, co ve druhém poločase nařídil rozhodčí penaltu proti domácím a vyloučil kapitána týmu se asi 100 fanoušků pokusilo prorazit bránu a vniknout na hřiště. zadrželo je několik pořadatelů a policie. sledoval jsem to v přímém přenosu a upřímně řečeno, kdyby ta skupina chtěla, tak si pro rozhodčího v klidu došla, ale oni prorazili bránu, pak se zastavili před asi deseti pořadateli, stáli na místě a řvali. nevypadali vůbec zle, hlavně byli skvěle oblečení, ale asi nevěděli přesně co chtějí.

:: PSG - GALATASARAY 14/03/2001

zápas, u kterého se to možná ani nečekalo přinesl zatím největší výtržnosti letošní ligy mistrů. fanoušci galatasaraye začali v padesáté minutě demolovat stadion, vytrhávat sedačky a házet je do domácího sektoru. přesně v 58. minutě rozhodčí vitor manuel melo zápas přerušil na dvacet minut. rvačky fanoušků galatasaraye a pařížanů se totiž přenesly částečně i na hřiště. uklidnění fanoušků trvalo asi 20 minut, po té byl zápas obnoven. během potyček bylo zraněno asi 15 lidí, z toho ale většina z Turecka (!) podle informací z internetových stránek z francie byl po zápase klid.

:: FANOUŠCI V ŘECKU ŘÁDILI 12/01/2001

kvůli chování fanoušků se nedohrál první zápas druhého kola řeckého poháru mezi aek atény a olympiakosem pireus. byl ukončen v 69. minutě za stavu 1:1. bouřlivé reakce diváků zažehl rozhodčí pondikis, který během osmi minut vyloučil dva domácí hráče a olympiakos v přesile vyrovnal. lidé házeli mince, potom vtrhli na hřiště. rráče hostů a rozhodčích musela před útoky ochránit policie. zadrženo bylo sto fanoušků z obou táborů, ale nikdo nebyl překvapivě zraněn.

:: HRÁČ EVERTONU SE PORVAL 09/01/2001

fotbalista duncan ferguson z evertonu svedl pěstní souboj se dvěma zloději, kteří se vloupali do jeho domu na severozápadě anglie. devětadvacetiletý útočník má jen lehce poraněnou hlavu. prvního útočníka policie chytila okamžitě po incidentu a převezla také s lehčími zraněními do nemocnice. připomínám, že ferguson když ještě hrál za glasgow rangers, tak si odseděl rok za napadení taxikáře, který ho chtěl obrat. známá je také jeho příhoda, kdy odehrál poločas důležitého utkání se zlomenou rukou.

:: POLICIE SE STŘETLA S FANOUŠKY V NIZOZEMÍ 29/12/2000

v sobotu odpoledne došlo v nizozemském den bosch k vážnému střetu policie s fotbalovými fanoušky, který si vyžádal jeden lidský život. jedenatřicetiletého příznivce místního druholigového klubu nešťastnou náhodou zastřelil policista, který zasahoval proti jinému fanouškovi. po incidentu se ve městě rozpoutaly rozsáhlé výtržnosti, při nichž dav zapálil školu a restauraci a pak zdemoloval několik desítek automobilů. ještě před vypuknutím výtržností zrušil starosta města zápas druhé ligy mezi den boschem a hostujícím vvv venlo, protože měl obavy, že po smrti fanouška se situace vymkne kontrole. úřadům se zatím nepodařilo zjistit, kolik osob utrpělo při násilnostech a následném zásahu policie zranění.

zdroj: Archív hooligans.cz