V pátek přijal polský parlament novelu zákona o bezpečnosti masových (tedy i sportovních) akcí. V praxi to znamená jedno, karta fanouška (karta kibica) už nebude.
Předkladatelé zákona měli zájem na zvýšení bezpečnosti, ale zmírnili se organizační předpisy v boji proti chuligánství. Pro přijetí pozměňovacího návrhu hlasovala většina poslanců. Jedním z hlavních cílů novelizace bylo ukončit projekt karet fanoušků, který musel mít každý, kdo si chtěl koupit lístek na fotbalový zápas. Pokud zákon vstoupí v platnost (ještě ho musí schválit senát), tak by na nákup vstupenky stačilo jen jméno a číslo sociálního pojištění, ale již nebude nutné mít k tomu i fotografii obličeje. Na druhé straně byl rozšířen rozsah okolnotí, za kterých bude možné uložit zákaz vstupu na stadiony (například i za nevhodné chování během masových sportovních akcí).
Další změna se týká možnosti zavedení sektorů na stání na fotbalových stadionech. Nebude to však moci překročit kapacitu 25% všech míst na stadionu. Změnou je také to, že se zvětší flexibilta při pořádání masových akcí, například stanovení počtu pořádkové služby na základě podrobné analýzy.

Additional information