Jeden ze šéfů skupiny Zabranjeni Alen Kostič (28 let) byl včera (4.11.) okolo 23 hodiny přepaden na předměstí Bělehradu Železník, kde utrpěl střelná zranění do obou stehen a ztratil hodně krve. K incidentu došlo na rohu ulice Brace Lukiča a Radoja Prvuloviča před domem, kde Kostič bydlí. Sanitkou byl převezen na ortopedické oddělení chirurgie.
I když byla policie na místě velmi rychle, střelci se podařilo zmizet. Alen Kostič je ve světě fanoušků známou osobou jako šéf skupiny "Saut Femili", která patří mezi Zabranjeni, a která navštěvuje jižní tribunu na stadionu Grobarů. Zabranjeni vedou válku s konkurenční skupinou "Alkatraz" o nadvládu nad Jižní tribunou (jde i o jiné věci než tyto publikované - poznámka Správce). Naposledy se obě skupiny střetly o víkendu, kdy po sobě na stadionu házely světlice. Vrcholem války obou soupeřících skupin bylo zabití člena Zabranjenich Ivana Peroviče v říjnu roku 2010.
Čas ukáže, jestli za včerejší střelbou stojí grobarský boj mezi Zabranjenimi a Alkatrazem a nebo zda si vyřizovali účty členové "Delije" z Crvene Zvezdy.

Už v roce 2006 nasadila na Kostiče policie tajného agenta, kterého infiltrovala do jeho okolí v době, kdy Kostičovi bylo 20 let. Infiltrátor podal obvinění proti Kostičovi ze 14 závažných trestných činů, zejména za násilí a těžká ublížení na zdraví, ale za žádný dodnes nebyl odsouzen, protože se nepodařilo zjistit, kde bydlí. V současnosti proti Kostičovi probíhají u Vrchního soudu v Bělehradě 4 trestní kauzy, ale žádná nebyla ukončena krom jednoho případu.
V Bělehradě začíná být pořádně horko. V posledních deseti dnech zemřeli při střetech dva fanoušci. První z nich byl Vladimir Živkovič, člen Zabranjenich. V centru u kavárny pak byl zabit Vladimir Lukič, člen FK RAD Bělehrad a také člen neonacistické skupiny Odred 18.

Additional information