Ukončení družby na trase Legia - Juventus

V sobotu 2.11.2013 vyšla na webu fanoušků Legie zyleta.info zpráva, že ke 30.10.2013 končí družba mezi Legií Varšavou a Juventusem Turín. Krize ve vztazích mezi Legií a Juventusem byla už v letech 2010/2011, a mnozí říkali, že už oficiálně družba není, ale pak kluci z Juventusu několikrát přijeli navštívit zápasy v Polsku. Nejpočetnější bylo letošní utkání Legia Varšava - Lech Poznaň, kdy z Turína dorazilo asi 50 fans.
Možná je jedním z důvodů ukončení slabá podpora od fans Juventusu při zápase Legie v Římě. Tehdy dojelo Italů méně jak sto. Toto je v posledních šesti měsících už druhá družba Legie, která byla ukončena. Před Juventusem to bylo s fans Pogon Štětín.

 

Zaglebie Lubin vs. Slask Wroclaw

Ve středu 30.10.2013 během utkání Zaglebie Lubin - Lechia Gdaňsk volají chuligáni Slasku Wroclaw chuligánům Zaglebie Lubin s návrhem bitky u stadionu.
Lubin výzvu přijímá a vychází ze stadionu v cca 80-90 lidech. Slasku je okolo 70. Chuligáni Lubina zarážejí oponenty tím, že neútočí, ale čekají v úzké uličce, kde je místo maximálně na 3-4 lidi vedle sebe.
Slask nabíhá a útočí na přední řady. Celkem se tak do boje může zapojit jen asi 40 z celkových 150-160 lidí, kteří ve střetu byli. Asi tři minuty probíhá bitka, když Slask začíná ustupovat. Současně v té době přijíždí na místo policejní jednotky, které rozdělují obě bandy od sebe.
Několik chuligánů Slasku zůstává ležet na místě střetu a jsou posláni do nemocnice. Někteří chuligáni Slasku nechali několik aut poblíž stadionu a policie tak 13 ze Slasku zatýká. Zatčeno bylo 17 osob. Prokurátor požádal o zadržení každého na tři měsíce do vazby.

V hostujícím sektoru Lechie je v době zápasu 200 lidí z Wroclavi.

Additional information