Den před zápasem mělo dojít ke střetu Goteborg vs Slask v počtech 30x30, to nakonec ukončuje policie, která i v den zápasu je dost aktivní, to si můžete přečíst v článku z pohledu chuligánů Goteborgu.

Pohled Goteborgu v den zápasu, před zápasem se scházíme (WM a ultras) v hospodě na hlavní ulici "Avenyn" v 50-70 kusech, jelikož většina byla ještě v práci, vtom z horní ulice vidíme Wislu a Lechii +- ve stejném počtu, tak vybíháme a dochází ke střetu a po chvilce obě skupiny oddělují policejní vozy, které to vše blokují, po chvilce však Wisla a Lechia tvoří druhý útok a obíhají vozy a útočí ze zádu, dochází znovu ke krátké potyčce lítá vše co je po ruce, židle, světlice. poté policie vše rozhání obušky.

 

Před zápasem se shromažďujeme v 250-300 chuligánů a jdeme pochodem ke stadionu, při tom vidíme 20-30 Slasku v sektoru pro hosty, tak se snažíme prolomit plot, bohužel policie zasahuje obušky a pepřovým sprejem. Pokračujeme dál směrem k sektoru a vidíme další skupinku 20-30 Slasku, která je ale pod dohledem policie, ta nám však ukazuje že se chtějí střetnout tak na ně nabíháme a dochází ke střetu, po chvilce boje pár hostů leží na zemi a zasahuje poté policie která byla bohužel znovu na dohled a zatýká pár Poláků.

Po zápase dáváme bandu 150-200 a jdeme hledat hosty, ti jsou ale drženi pod dohledem policie u stadionu, tak se vracíme zpět na hlavní ulici "Avenyn" a vtom dostáváme info, že se Slask chce trhnout polici, tak se vydáváme k autobusům koalice. Na místě je bohužel mnoho fízlů tak se nic vážného nakonec neděje. Respekt koalici z Polska.

Wisla Sharks Hooligans (40) v Goteborgu

 

Additional information