Tento týden dochází několik střetů mezi oběma ekipama, včera večer po zápase (Hammarby - Göteborg) zkouší chuligáni Djurgardenu napadnout hospodu soupeře, to se jim nedaří a a karta se obrátila přesně naopak, kdy Hammarby nahání chuligány IFK po městě, viz. video níže. Derby mezi Hammarby a Djurgardenem je na programu tuto neděli.

Aktualizace: Aktuálně ze Stockholma, ve večerních hodinách se potkávají bandy AIK Stockholm a Hammarby na domluvené bitce, ~100x~70, po tvrdé bitce si výhru připisují chuligáni AIK

Aktuálně, domácí chuligáni AIK napadají sektor Djurgårdenu při dnešnim derby

Střety před včerejším zápasem Helsingborg IF - GAIS, nedaleko stadionu došlo do střetu obou ekip, po chvilce zasahuje policie. Před zápasem došlo k incidentu ze strany fízlů, kdy před stadionem Helsingborgu začal do fanoušků najíždět autem příslušník policie, v době, kdy tuto metodu používají teroristé z ISIS to bylo více než mimo. Video v článku.

O víkendu se střetávají dvě ekipy Hammarby (BCC) vs Helsingborg na odlehlém místě v počtech 12x12, po tvrdém boji si výhru připisuje ekipa Hammarby 

Hammarby (HU) vs Djurgården (UCS/DY), 15x20, po 40 sekundách jde výhra na stranu Hammarby

Ve Švédsku je od 1.března zákaz nošení masek a maskování v hledišti na fotbalových stadionech. Zákaz přišel po několika incidentech na stadionech, kde pachatelé byli maskovaní, ale hlavně kvůli utkání ze srpna loňského roku mezi Jönköpings Södra - Östersund, při kterém maskovaný fanoušek vběhl na hrací plochu a napadl brankáře hostů. Švédský státní systém chce tímto zákazem zabránit násilnostem. Do zákona se však dostaly i některé výjimky. Výjimku dostaly policejní složky, a pak lidé, kteří mají tváře zakryty z náboženských důvodů. Což může být nikáb či burka.

Hlavní skupina ultras Hammarby napadá domácí hned po příjezdu (první video), což si vyžádá na jejich straně 150 zadržených (viz foto níže). Malmö mělo problémy už v noci před utkáním, když na jejich bar nalítli hools Hammarby (opět vidět na jednom z videí níže). Proslýchá se, že na utkání přijeli i nějací lidé z Hertha Berlín jako přátelé Malmö.

Chuligáni IFK Göteborg (Wisemen) napadají AIK (Firman Boys) v hospodě, po tvrdé bitce zasahuje policie.

Bitka švédské mládeže ve formátu 20 na 20. Vítězství si připsali chuligáni AIK.

V pátek (29.1.2016) se na Stockholmském nádraží objevilo několik desítek maskovaných mladíků, kteří měli napadnout migranty. Policie zadržela tři z útočníků, ve kterých byli identifikováni místní hooligans. Podle médií měli jít stockholmští hools vyřídit gang nezletilých z Maroka. Podle svědků mělo být několik přistěhovalců dobito. Útočníci měli rozhazovat letáky s textem, že už to stačilo, a že pouliční gangsteři ze severní Afriky dostanou trest, jaký si zaslouží.
Původní informace mluvila o šedesátce maskovaných hools, na sociálních sítích se tvrdí, že maskovaných útočníků mělo být až okolo dvou set. Podle našich informací měli hlavní část úderky tvořit chuligáni AIK Stockholm a Djurgården. Pomáhat jim měli i členové z gangu Wisemen (Göteborg), kteří žijí ve Stockholmu. Nutno podotknout, že hools AIK Stockholm, Djugardenu a Göteborgu nemají žádné vřelé vztahy a za normálních okolností si vzájemně rozbijí nosy v ulicích a na polích.

Bitka Djurgården (v černém) vs. AIK (video) (09.01.2016), po 6 minutách tvrdý boj bohužel ukončuje policie a tak střet dvou rivalů končí bez vítěze.

Additional information