Do Francie jsem dorazil Eurostarem v jednu odpoledne. Věděl jsem, kde hoši z Glasgow popíjí, tak jsem tam hned vyrazil. Hospoda se jmenovala "Frog and Princess" a byla ve čtvrti Mapillon v Paříži. Od rána tam popíjelo asi 40 kluků, jako vždy panovala skvělá nálada. Z hospody jsme nakonec vyšli až v pět v počtu 60 lidí.

U metra jsme počkali na další asi stejně velkou skupinu a vydali se k "Parc des Princes". Nešli jsme pohromadě, ale asi minutu od sebe. Snažili jsme se zjistit, kde se napájí žabožrouti. Největší hospoda, která je plná domácích je obklíčena policií. Druhá skupina nás dochází, ale je nám jasné, že nic nebude. Vcházíme tedy do jiné ulice a chceme hlavní třídu obejít. Trochu chaoticky se trháme, někteří se snaží totiž provokovat policii a zůstávají vzadu. Mezitím přední skupina asi 80 lidí naráří na místo, kde na nás čeká asi 200 PSG fanatiků. Okamžitě po nás začnou házet připravené kameny, flašky, hasící přístroje a zapálené race. Asi dvě minuty se spíš zasypáváme, než pereme. Domácí jsou překvapeni, že stojíme a ještě víc, když přibíhá i zadní skupina. Snažíme se k nim dostat na ruce a oni ustupují. Celkem slušná bitka, ale ten řev přiláká pozornost dalších skupin, takže PSG mají během pár minut už velkou převahu. Hodně lidí dostalo kusem betonu, sklinkou nebo zapáleným ohněm. Krev je na obou stranách. Než bychom úplně ustoupili, tak se pustíme do zkrášlování ulice, padá několik výloh, okna, do hospod letí vše, co máme po ruce. Z nich vybíhají další fanoušci, co do teď jen zírali. Vše pozoruje asi 60 policajtů, ale vypadá to, že by nám odpustili i vraždu, dokud nepřijedou posily - je to super!

Několik z nás má pořezané ruky od skla, ale dál bojují. V ulici je už pořádný zmatek, normální lidi se snaží dostat pryč. Musím přiznat, že díky početní převaze nás postupně z ulice domácí vytlačili. Bohužel ale přímo do ruk posil policie. Ta udělá kordón a stojí a hádá se. Vypadá to, že nás nechtějí držet a tak jdeme ke stadionu. Někoho napadne, že bychom mohli překvapit ještě jednou, kdybysme obešli blok a zaútočili znovu, ale z druhé strany. Taky že jo. Všechny benga jsou na přesně opačné straně a tak napadáme znovu PSG, ale tentokrát jen na chvíli, ale hlavně na ruce, což jak je vidět špatně snáší. Házet věci umí každej, kurva! Hlavně si musí myslet, že jsme pořádní magoři. Doteď nechápu, jak se nám podařilo 20 minut bojovat a policie jenom přihlížela.

Jdeme už pak obklíčeni policií na stadion. Sledujeme nudnej první poločas, o přestávce jde většina chcát, šňupat nebo pro pivo. Najednou vidíme za plotem skupinu asi 30ti hochů. Vypadají, že se chtějí rvát, tak se rozebíháme na plot a porážíme ho, proháníme je, ale většinu z nás pak zadržuje ochranka. Jsou to namakané děvky, rozhodně se nedají srovnat s ochrankou, co znáte z Anglie. Pořádný gorily, takže si rozmyslíme druhý náběh. Opět je tu ale rozruch, který přiláká víc domácích. Ti jen stojí a pozorují nás. Je vidět, že nejsme sami, kdo má respekt z ochranky a z policie. Proti nám ale najednou vylítne flaška, takže se ihned pustíme do tlačenice s ochrankou, padne pár ran, lítá, co nemá křídla. Domácím se do těsného kontaktu nechce. Je nám ale jasné, že není šance na zopakování toho, co bylo před zápasem, takže se uklidníme.

Po zápase jsme už hlídaní jako psi od královny, takže kromě menších náběhů se nic neděje. Za zmínku snad stojí jen profackování nějakýho negra, co okradl jednoho z nás, když si vybíral prachy z bankomatu. Dostal fakt hodně. Byl to rozhodně zajímavý výjezd.

fanoušek Chelsea FC

Additional information