Před stadionem Santiago Bernabéu došlo k měnší potyčcce fanoušků Legie vs policie, aktuálně 

Policie se ve španělské Coruña před zápasem Deportivo - Levante snaží zahnat domácí Riazor Blues a ostatní fanoušky Deportiva, ti ale stejnou mincí oplácejí a tak se fízlové dávají na útěk, za zhlédnutí tak stojí obě videa.

Riot před zápasem Athletic Bilbao - Olympique Marseille, kdy domácí napadají hostující chuligány vším, co je při ruce.

Biris norte (Sevilla) v 30-ti dnes v noci napadá před LM fanoušky Man. City

Bitka ve třetí Andaluzské divizi, jež se odehrála v Cadízu. Když se potkají tyto týmy, tak se tento zápas nazývá "El derbi gaditano". Je to derby Cadízské provincie a toto derby je vždy vysoce rizikové, protože se skupiny Las Brigadas Amarillas (Cadíz) a Kolectivo Sur del Xerez (z města Jerez) slušně nenávidí. Nejde tu jen o fotbalovou nenávist, ale je v tom i politika. Cadíz je přístav, ovšem vnitrozemský Jerez se rozvíjel ekonomicky mnohem lépe a přerostl Cadíz. A tak zatímco je Cadíz se 122 tisíci obyvateli hlavním městem Cadízské provincie v Andalusii, tak mnohem početnější Jerez s 212 tisíci obyvateli tu hraje jen druhé housle. A město Jerez se neúspěšně delší dobu snaží delší stát se hlavním městem této provincie nebo se z ní úplně odtrhnout.

 

Ve španělském fotbale hraje politika i snahy radikálních fans o odtrhnutí některých autonomních území nemalou roli. Španělské království je složené ze 17ti autonomních společenství (a 2 autonomních měst) a u radikálů z Galicie, Baskicka a Katalánska se dají vypozorovat různé aktivity, kde se snaží dát najevo jejich touhu po odtrhnutí.

Střet mezi chuligány Boixos Nois a ostatními fanoušky FCB před výkopem LM

Dnes v noci v centru Madridu bylo zatčeno několik Německých fanoušků Schalke po potyčkách s policií. Zápas Real Madrid - Schalke 04 se odehraje dnes večer.

 

Fotoreport  ze zápasu Valecia - Real Madrid, kde se domácí ultras prezentují ze začátku zápasu celostadiónovou kartoniádou s nápisem na protilehlé tribuně "Yes we can", a v zápase se prezentují velmi dobrým supportem, více fotek a videa v článku.

O fanouškovské scéně tohoto specifického regionu se mnoho nepíše. Baskicko je autonomní oblastí ve Španělsku, která se liší od zbytku země (stejně tak, jak se od zbytku země liší i Katalánsko a Galicia) jazykem, tradicí, a také tím, že velká část této společnosti se chce odtrhnout od Španělska. Severní část Baskicka se nachází ve Francii, kde je Baskům popíráno jakékoliv právo na autonomii. Vlajce Baskicka se říká Ikurrina, a je podobná britské vlajce (v barvách bílé, červené a zelené). Charakteristickým rysem této oblasti je to, že historické hlavní město (Pamplona) leží mimo její hranice, v regionu Navarra (které bylo odděleno od tradičního Baskicka generálem Frankem). Sport byl pro Baskicko vždy důležitý a měl svou tradici, ovšem horalové z "cizích" sportů dávali přednost tradiční baskické pelotě (což je něco mezi tenisem, hokejem a kriketem).

Po zabití Franciska Javiera Romera Taboada (43 let, přezdívka "Jimmy"), po kterém zůstala manželka a dvě děti (19 let a 4 roky), a který patřil do ultra skupiny Riazor Blues, vypukl ve Španělsku hon na čarodějnice. "Jimmy" zemřel při rvačce cca 160 lidí, kde se utkali chuligáni Atletica Madrid a Deportiva La Coruňa. Nutno podotknout, že ultra skupina Riazor Blues je nejradikálnější skupinou při Deportivu.
Jimmy byl zbit a hozen do řeky. Z řeky ho vytáhli potápěči od hasičů, kteří zahájili resuscitaci a srdeční masáž. Ale přesto za dvě hodiny z nemocnice přišla zpráva o Jimmyho smrti. Podle policie a novin se účastníci bitky domluvili přes sociální sítě a WhatsApp. Ten den krom smrti Jimmyho bylo zraněno tucet dalších fans (včetně bodných ran), jeden policajt utrpěl zlomeninu prstu. Policie zatkla 24 účástníků bitky.

Dnes v 9 hodin došlo v Madridu ke střetu mezi Frente Atletico a Riazor Blues (Deportivo), Podle různých zdrojů se boje účastnilo 60 až 180 osob. Podle očitého svědka asi 50 chuligánů Frente Atletico čekalo na příjezd autobusů hostů vyzbrojený tupými předměty. Po střetu obou skupin bylo zraněno celkem 11 osob z toho je jeden v kritickém stavu po tom, co byl hozen do řeky utrpěl srdeční zástavu, vážné zranění hlavy a byl silně podchlazen. I když mu lékaři obnovili životní funkce, po pár hodinách v nemocnici následkům zranění podlehl.

Additional information