(na fotce Kico a Kimi)

Vůdce fanoušků Partizánu, kickboxer Ljubomir Markovic "Kico" byl zabit v pátek večer v Bělehradě poté, co na něj neznámí pachatelé vystřelili osm výstřelů. Kića byl jedním z nejvýznamnějších Grobarů, který byl policií dobře známý pro jejich bouřlivou minulost.

Podle Srbských mediálních zpráv bylo vypáleno osm výstřelů, Markovic byl zraněn a nějak se mu podařilo utéct k čerpací stanici, kde bohužel padl na zem, poté se k němu vrah přiblížil a vypálil do jeho hlavy dvě kulky.

V září 2009 byl těsně před zápasem Partizan -Toulouse v Bělehradě odsouzen na 30 let vězení poté, co byl zabit Francouzský Brice Taton a 13 dalších chuligánů bylo odsouzeno. Jeho trest byl však zkrácen a v roce 2017 byl propuštěn.

Zde k této události informace:

(25.1.2011) proběhl soud se 14ti obžalovanými členy Grobarů (Partizan Bělehrad), kteří byli souzeni za zabití Brice Tatona, fanouška Toulouse. Soud trval sedm měsíců a čtrnáctka obžalovaných dostala v součtu 240 let. Tresty jednotlivých účástníků jsou tyto:

Dj.P. - 35 let, D.P. - 32 let, Lj.M. - 30 let, I.G. - 30 let, V.S. - 14 let, J.K. - 14 let, V.M. - 14 let, B.C. - 14 let, D.T. - 12 let, S.V. - 12 let, M.T. - 12 let, B.M - 12 let, S.P - 5 let, D.S. - 4 roky, V.B. - 2 roky.

Brice Taton byl napaden chuligány Partizánu 17.9.2009 a těžce se zranil při pádu, když utíkal před chuligány Partizanu. Zemřel po 12ti dnech v nemocnici.

Kico a Vavic (Aleksandar Vavic, jeho dloholetý kamarád, se kterym zakládal poté skupinu Alcatraz) spolupracovali na notoricky známé frakci příznivců, kteří se v roce 2017 zúčastnili masivního boje o nadvládu na jižní tribuně na 156. věčné derby mezi Partizanem a Zvezdou. Frakce „Vandal Boys“ a „Southern Front“ „podporované“ několika Splitskými chuligány se střetly se členy „Alcatraz“, včetně Kica a Vavice.

Mimochodem, Ljubomir Markovic Kica je v posledních čtyřech letech dokonce čtvrtým zabitým fanouškem v Srbsku. Poslední v řadě před ním byl Aleksandar Stankovic zvaný Sale Mutavi. Byl také vůdcem Partyzánských fanoušků a byl zabit při střelbě za účasti členů černohorských zločineckých klanů v roce 2016.

Kića byla velmi oblíben u mladší generace Partizánských chuligánů. Mnoho lidí se na něj dívalo a rozvíjelo jeho postavu na transparentech a vlajkách na tribunách.

Additional information