Velja Nevolja, jeden z lídrů Grobarů (Partizan Bělehrad), byl dnes zatčen na stadionu Partizanu. S ním bylo zatčeno dalších 14 lidí. Policie prohledává jejich kanceláře a místnosti na stadionu. (důvod zatčení nemá s fotbalem nic společného)

Přesně před 32 lety, o Vánocích 7.ledna 1989, se vedoucí hlavních fanouškovských skupin bělehradské Crveny Zvezdy historicky rozhodli spojit. Tak se zrodila jedna z největších asociací fanoušků na světě - Delije Sever!  

1. Kapitola: Vznik skupiny Delije

 

Delije je zastřešující název stoupenců sportovního klubu Červené Hvězdy Bělehrad. CZ Bělehrad má zastoupení v několika sportovních odvětvích, avšak Delije se hlavně zaměřuje na podporu CZ ve fotbale (FK Crvena Zvezda) a basketbale (KK Crvena Zvezda). Název nebo spíše uskupení Delije se začalo používat na konci 80.let a oficiální oznámení skupiny započalo dnem 7.ledna 1989. K tomuto kroku - k uskupení do jedné fanouškovské organizace - se uchýlily skupiny fanoušků, které doposud CZ Bělehrad fandily. Jednalo se především o spojení skupin Red Devils, Zulu Warriors a Ultras. Delije se usadilo v severní části stadionu CZ Bělehrad, kterému se taktéž přezdívalo „Marakana“ podle slavného stadionu v Brazílii.

Grobari (Partizan) oslavil 50.výročí svého sdružení na svém vlastním stadionu, kde bylo odpáleno velké množství pyrotechniky. Video:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

29.04.2020 kolem 15 hodiny v Bělehradě došlo k boji mezi Grobari (Partizán) a skupinou Crvene Zvezdy - Delije

Podle zpráv napadli chuligáni Zvezdy "blok" fanoušků Grobarů, kde došlo k masové rvačce.

Život v Srbsku se postupně vrací k normálu. * Neexistuje žádné video z bitky, ale pouze video pochodujících Grobarů ve večerních hodinách v jednom z sídlišť, hledající rivala.

Smutné zprávy ze Srbska. Nejslavnější fanoušek Bělehradského Partizánu Míšo Tumbas zemřel. Bylo mu 66 let.

Aktuálně z pochodu (Grobarů) před derby věčných rivalů Crvena Zvezda - Partizan Bělehrad, článek bude během zápasu aktualizován, po konci doplněn o fotky, na tomto derby náš web nechybí!

zvezda cukaricki 1

Srbsko: Delije slaví 1. místo v polovině sezóny

Poslední zápas před dlouhou zimní přestávkou. Fanoušci Zvezdy slaví aktuální 1.místo v srbské SuperLize, o 11 bodů  více než druhý Partizan. 

(na fotce Kico a Kimi)

Vůdce fanoušků Partizánu, kickboxer Ljubomir Markovic "Kico" byl zabit v pátek večer v Bělehradě poté, co na něj neznámí pachatelé vystřelili osm výstřelů. Kića byl jedním z nejvýznamnějších Grobarů, který byl policií dobře známý pro jejich bouřlivou minulost.

Podle Srbských mediálních zpráv bylo vypáleno osm výstřelů, Markovic byl zraněn a nějak se mu podařilo utéct k čerpací stanici, kde bohužel padl na zem, poté se k němu vrah přiblížil a vypálil do jeho hlavy dvě kulky.

V září 2009 byl těsně před zápasem Partizan -Toulouse v Bělehradě odsouzen na 30 let vězení poté, co byl zabit Francouzský Brice Taton a 13 dalších chuligánů bylo odsouzeno. Jeho trest byl však zkrácen a v roce 2017 byl propuštěn.

Zde k této události informace:

(25.1.2011) proběhl soud se 14ti obžalovanými členy Grobarů (Partizan Bělehrad), kteří byli souzeni za zabití Brice Tatona, fanouška Toulouse. Soud trval sedm měsíců a čtrnáctka obžalovaných dostala v součtu 240 let. Tresty jednotlivých účástníků jsou tyto:

Dj.P. - 35 let, D.P. - 32 let, Lj.M. - 30 let, I.G. - 30 let, V.S. - 14 let, J.K. - 14 let, V.M. - 14 let, B.C. - 14 let, D.T. - 12 let, S.V. - 12 let, M.T. - 12 let, B.M - 12 let, S.P - 5 let, D.S. - 4 roky, V.B. - 2 roky.

Brice Taton byl napaden chuligány Partizánu 17.9.2009 a těžce se zranil při pádu, když utíkal před chuligány Partizanu. Zemřel po 12ti dnech v nemocnici.

partizan vozdovac 009

Srbsko: Zajímavý zápas fanoušků Partizanu:

Mnoho akcí během zápasu mezi Partizánem a Vozdavacem v Srbské lize.

Na jižní tribuně oslaveno 74. výročí klubu Partizanu a 20. výročí skupiny Južni Front.

Na východním tribuně zahazují fanoušci ze Zabranjeni pyrotechnikou hřiště jako protest poté co rozhodčí nařídil penaltu pro Vozdavoc. 

partizan zvezda 1

Srbsko: Bělehradské derby

Slavné bělehradské derby (161) se hrálo včera na stadionu JNA. Fotoreport v článku.

Proleter Novi Sad - FK Partizan, Grobari s transparentem "Děkuji Českým lidem!"

Tuto neděli se v části Bělehradu - Dorćol uskutečnil koncert slavné kapely Grobari - Grupa ЈNA. Grobari z celého Srbska zaplňují nejen nádvoří školy Mihaila Petroviće ale i okolí. Asi 100 zástupců Grobari Juzna Tribina nebylo vpuštěno na koncert, aby se zabránilo střetům mezi frakcemi (foto skupiny Grobari Juzna Tribina tento den na konci fotoreportu). Video a fotky v článku.

Additional information