Fotoreport ze včerejšího finále Řeckého poháru mezi AEK Athény a PAOKem, jako každý řecký zápas bylo na co koukat, na každé straně došlo k potyčkám s policií a snaha o konfrontaci se soupeřem, Fotogalerie v článku.

11.05.2018 - Rioty v Athénách při včerejší noci, kde došlo ke střetům s policií, nechybí klasický molotow, dělobuchy a další předměty (podle některých informací se zúčastnila i ekipa Olympiakosu), které tvoří včerejší noc ve válečnou zónu před dnešním finále.

Pořadatelé poskytli každému z klubů 17.200 vstupenek a všechny byly rychle vyprodané.

Credit: @správce3

Rioty po zápase a prohře domácích v zápase Olympiakos - AEK 

 

Credit: @správce3

Střety chuligánů AEK při příležitosti Řeckého poháru v kallithea

Chuligáni PAOKu napadají pochod Pákistánců v Athénách, kteří oslavují narozeniny proroka Muhammada Ali Jinnah. PAOK dnes hrál v Athénách zápas s Panioniosem.

Video z přátelského utkání mezi Arisem (Gate3) a Bocou Juniors

Potyčky v sektorů Aberdeenu se sekuritkou

Fotka z předchozí noci, kde chuligáni AEK hledají rivala a soupeře před dnešnim finále poháru s PAOKem, dnešní zápas začíná v 19:30

Olympiakos dělá akci na Paok, který jede ze Soluně do Athén na utkání s Panioniosem. Paoku ve vlaku 140 lidí. Olympiakos má člověka ve vlaku, který zatáhl ruční brzdu na předměstí Athén. Olympiakos 5 minut demoluje vlak, a dostává se až do posledního vagónu, kde Paok fasuje. Pak příjíždí policajti a Olympiakos mizí, Paok vybíhá a chytá dva z Olympiakosu. Celkem je z Gate 7 (Olympiakosu) sebráno sedm lidí a z PAOKu 2. Olympiakos tuto akci nehodnotí ani jako prohru ani jako výhru. Olympiakosu cca 100 lidí na této akci.
Na pobodané je to 1:1. Nožem je pobodán jeden z Olympiakosu, když mizel před dobíhajícím PAOKem. Z PAOKU také jeden pobodán, kluk z Olympiakosu se musel nožem zachránit, aby utekl. 

Na internetu se píše o dvou motorkách, o které Olympiakos přišel (a asi byly zapáleny).


 

Dnes v Řecku proběhne finále ženského basketu mezi Panathinaikosem a Olympiakosem, a tak vám přinášíme report, který mapuje zajímavé dění před zápasem. Před strachem z výtržností, což je v Řecku na denním pořádku poslední dobou, policie přesouvá zápas z Athén do 650km vzdáleného města Lefkady a lístky byly prodávány jen dívkám, a dětem ze škol.

Chuligáni obou klubů jen čekali na podobnou příležitost se potkat, je vidět, jak místní policie je slabá. Na semifinálový zápas již v pátek večer přijela na ostrov ekipa Olympiakosu v počtu 50 osob, zpívali "no kde, no kde je ten Panathinaikos?" a vyvěšují transparent "Kde jste? 2016". Fotku s částí bandy poté dávají na facebook s nápisem "A vy nikde!". Zelení jen čekali na tento signál, a tak trestná výprava (100-120 chuligánů) přijíždí pod hotel v 5 hodin ráno, asi si každý dokáže představit, co to je za probuzení o této hodině největším rivalem/nepřítelem. 16 chuligánů Olympiakosu bylo převezeno do nemocnice, z toho jsou 4 vážně zranění (hluboké řezné rány, otevřené rány od kladiv atd...). Určitě krásné probuzení pro zúčastněné.

Na levém boku je fotka právě chlubící se bandy Olympiakosu, která poté k ránu inkasuje. V článku fotka a video z akce na hotel.

 

První zápas semifinále Řeckého poháru mezi PAOKem a Olympiakosem byl dnes předčasně ukončen kvůli výtržnostem. Už během zápasu byl zasažen jeden člověk z realizačního týmu petlahví s vodou. Po sporném momentu v závěru utkání dopadly nejdříve na hrací plochu světlice a pak tam začali vnikat i fanoušci. Rozhodčí se spasili útěkem a nastoupila policie. S tou se pak na hrací ploše přímo střetli domácí fans. Policajti použili slzný plyn.

Střety mezi fanoušky proběhly dnes po konci utkání nejvyšší řecké ligy.  Vpravo na videu domácí Atromitos, vlevo AEK.

Additional information