close(x)

Řecko: AEK - Olympiakos (fotoreport) (07.10.2018)

Střet chuligánů Arisu a PAOKu Soluň po pohárovém utkání s Chelsea. Na obou stranách dřevěné tyče a další předměty, nedomluvený střet ve městě, 15x15~, Aris v tomto případě měl navrch

Fotoreport ze včerejšího finále Řeckého poháru mezi AEK Athény a PAOKem, jako každý řecký zápas bylo na co koukat, na každé straně došlo k potyčkám s policií a snaha o konfrontaci se soupeřem, Fotogalerie v článku.

11.05.2018 - Rioty v Athénách při včerejší noci, kde došlo ke střetům s policií, nechybí klasický molotow, dělobuchy a další předměty (podle některých informací se zúčastnila i ekipa Olympiakosu), které tvoří včerejší noc ve válečnou zónu před dnešním finále.

Pořadatelé poskytli každému z klubů 17.200 vstupenek a všechny byly rychle vyprodané.

Credit: @správce3

Rioty po zápase a prohře domácích v zápase Olympiakos - AEK 

 

Credit: @správce3

Střety chuligánů AEK při příležitosti Řeckého poháru v kallithea

Chuligáni PAOKu napadají pochod Pákistánců v Athénách, kteří oslavují narozeniny proroka Muhammada Ali Jinnah. PAOK dnes hrál v Athénách zápas s Panioniosem.

Video z přátelského utkání mezi Arisem (Gate3) a Bocou Juniors

Potyčky v sektorů Aberdeenu se sekuritkou

Fotka z předchozí noci, kde chuligáni AEK hledají rivala a soupeře před dnešnim finále poháru s PAOKem, dnešní zápas začíná v 19:30

Olympiakos dělá akci na Paok, který jede ze Soluně do Athén na utkání s Panioniosem. Paoku ve vlaku 140 lidí. Olympiakos má člověka ve vlaku, který zatáhl ruční brzdu na předměstí Athén. Olympiakos 5 minut demoluje vlak, a dostává se až do posledního vagónu, kde Paok fasuje. Pak příjíždí policajti a Olympiakos mizí, Paok vybíhá a chytá dva z Olympiakosu. Celkem je z Gate 7 (Olympiakosu) sebráno sedm lidí a z PAOKu 2. Olympiakos tuto akci nehodnotí ani jako prohru ani jako výhru. Olympiakosu cca 100 lidí na této akci.
Na pobodané je to 1:1. Nožem je pobodán jeden z Olympiakosu, když mizel před dobíhajícím PAOKem. Z PAOKU také jeden pobodán, kluk z Olympiakosu se musel nožem zachránit, aby utekl. 

Na internetu se píše o dvou motorkách, o které Olympiakos přišel (a asi byly zapáleny).


 

Dnes v Řecku proběhne finále ženského basketu mezi Panathinaikosem a Olympiakosem, a tak vám přinášíme report, který mapuje zajímavé dění před zápasem. Před strachem z výtržností, což je v Řecku na denním pořádku poslední dobou, policie přesouvá zápas z Athén do 650km vzdáleného města Lefkady a lístky byly prodávány jen dívkám, a dětem ze škol.

Chuligáni obou klubů jen čekali na podobnou příležitost se potkat, je vidět, jak místní policie je slabá. Na semifinálový zápas již v pátek večer přijela na ostrov ekipa Olympiakosu v počtu 50 osob, zpívali "no kde, no kde je ten Panathinaikos?" a vyvěšují transparent "Kde jste? 2016". Fotku s částí bandy poté dávají na facebook s nápisem "A vy nikde!". Zelení jen čekali na tento signál, a tak trestná výprava (100-120 chuligánů) přijíždí pod hotel v 5 hodin ráno, asi si každý dokáže představit, co to je za probuzení o této hodině největším rivalem/nepřítelem. 16 chuligánů Olympiakosu bylo převezeno do nemocnice, z toho jsou 4 vážně zranění (hluboké řezné rány, otevřené rány od kladiv atd...). Určitě krásné probuzení pro zúčastněné.

Na levém boku je fotka právě chlubící se bandy Olympiakosu, která poté k ránu inkasuje. V článku fotka a video z akce na hotel.

 

Additional information