Utkání, kde se čekaly velké problémy, protože Maďaři mají s Rumuny dlouhodobě nenávist, která se váže k historii a roku 1920, kdy díky trianonské smlouvě přišlo Maďarsko o 70% území, které si rozdělily Srbsko, Slovensko, Rakousko a Rumunsko. A zejména v Rumunsku (a také na Slovensku) tak žije velmi početná menšina - jen v rumunské Transylvánii se k maďarské národnosti hlásí 1,2 milionu lidí.
Ale zpět k utkání. Rumunská média utkání bedlivě sledují. Už od rána podávaly zprávy z ulic, kde docházelo ke střetům menších skupinek. Podle fotek agentur je jasné, kdo z Maďarska na toto utkání přijel, bylo zde hodně chuligánů či nacionalistů, kteří dnes přijeli společným vlakem. Rumunsko nasadilo na toto utkání 2800 policistů a 60 lékařů a zdravotních sester. Postupem času se násilí v ulicích stupňovalo a místní policie krom obušků využívala hojně i slzného plynu, maďaři kontrovali láhvemi a kameny.


Proběhla i zpráva, že maďarské fans podpořilo okolo 200 fans z Polska. Rumunských fans se posbíralo okolo 400 kusů, kteří se pokoušeli konfrontovat početnější hosty, ale policie je k ničemu nepustila.
Na stadionu probíhaly další incidenty, když se maďarští fans pokusili vniknout mezi domácí či když na domácí házeli petardy.  Opět docházelo k zatčením, ale to celý den.
 

 


zdroj: prosport.ro

Additional information