Bitky před zápasem, nepokoje na stadionu, hození dělobuchu z rumunské strany na hvězdného polského útočníka Lewandowského, nevpuštění koalice chuligánů GKS Katowice, Gorniku Zabrze a ROW Rybnik (300ks) do Bukurešti  respektive jejich otočení 400km před Bukureští. I tohle přineslo utkání a jasná je jedna věc, že se mají případní rumunští fanoušci příští rok v červnu v Polsku na co těšit. Tady záběry z některých jmenovaných atrakcí.

 

 

 

Video ze zápasu kvalifikace Rumunsko - Maďarsko z pohledu Gopro kamery

Potyčky mezi domácími a hostujícími chuligány

Aktuálně (13:24), 2 autobusy rumunských fanoušků napadájí maďarské ekipy Kispest, Fehervar a Debrecen, půlka rumunských fanoušků se z autobusu dává na útěk a zanechává část domácích na pospas maďarským chuligánům. Poté třetí autobus se již maďarské ekipě zastavit nepodařil, podle informací se v Bukurešťi pohybuje 100 členná ekipa U Cluj.

Z pátku na sobotu došlo ve městě Brasov ke střetu Rumunů a maďarské ekipy Diosgyor, ze strany Rumunska došlo dokonce na zbraně včetně samurajů a dalších různých zbraní. Po pár minutách jde výhra na stranu Diosgyoru a poté zasahuje místní policie. Na fotce ekipa Diosgyoru v Brasově

Chuligáni Steaui Bukurešť se pokouší dostat k sektoru Dinama, vše kazí policie.

Utkání, kde se čekaly velké problémy, protože Maďaři mají s Rumuny dlouhodobě nenávist, která se váže k historii a roku 1920, kdy díky trianonské smlouvě přišlo Maďarsko o 70% území, které si rozdělily Srbsko, Slovensko, Rakousko a Rumunsko. A zejména v Rumunsku (a také na Slovensku) tak žije velmi početná menšina - jen v rumunské Transylvánii se k maďarské národnosti hlásí 1,2 milionu lidí.
Ale zpět k utkání. Rumunská média utkání bedlivě sledují. Už od rána podávaly zprávy z ulic, kde docházelo ke střetům menších skupinek. Podle fotek agentur je jasné, kdo z Maďarska na toto utkání přijel, bylo zde hodně chuligánů či nacionalistů, kteří dnes přijeli společným vlakem. Rumunsko nasadilo na toto utkání 2800 policistů a 60 lékařů a zdravotních sester. Postupem času se násilí v ulicích stupňovalo a místní policie krom obušků využívala hojně i slzného plynu, maďaři kontrovali láhvemi a kameny.

Střet chuligánů Dinama a Steaua Bukurešť v dnešnim derby, vše nakonec ukončuje policie a odděluje oba tábory.

Předzápasová potyčka mezi fanoušky klubů Rapid Bukurešť a Steaua Bukurešť.

30.10.2011, Rumunsko, Ploješť: Na konci prvního poločasu mezi Petrolulem Ploješť a Steauou Bukurešť vběhl jeden z fanoušků Ploještě na hřiště a inzultoval hráče Steaui George Galamaze, který si z této inzultace odnesl zlomenou kost v obličeji. Rozhodčí následně vyloučil dva hráče Steaui, stopera Martinoviče a brankáře Costeu, protože při snaze fanouška chytit ho kopali. Sudí nechal zápas pokračovat, ale po dalších incidentech ho nakonec ukončil. Náhradního brankáře Steauy totiž zasáhl bengálský oheň hozený z tribuny a způsobil mu několik popálenin. Policie po zápase zatkla čtyři fanoušky Petrolulu.

Additional information