Německo
V Německu to vypadá, že se díky jednotnému postupu ultras skupin ohledně pyrotechniky na stadionech dostanou k cíli, nebo alespoň ke kompromisu. Německý fotbalový svaz (DFS) vyslovil ochotu jednat se zástupci protestujících ultras skupin. Do protestu se zapojilo celkem 55 ultras skupin. Němečtí ultras nabízí DSF kompromisní řešení, a to žádné petardy, rakety, ale pouze bengálské ohně, které budou pouze drženy v rukou a to pouze v sektorech, kde mají své místo ultras. Němečtí ultras se opírají o rakouský model, na kterém se domluvili rakouští ultras s Rakouským fotbalovým svazem, kdy mohou v přesně vymezených místech ve svém kotli odpalovat světlice či bengálské ohně.

-
Tento týden pak proběhla policejní razie na hooligans Hertha Berlín. Zatčeno bylo celkem 13 chuligánů. Nakonec nikdo z nich neskončil ve vazbě a jsou vyšetřováni na svobodě. Byli obviněni za to, že při cestě na stadion 19.listopadu 2010 zmlátili a zkopali tři fans Osnabrücku (jeden skončil v nemocnici se zraněním hlavy, druhý přišel o 4 zuby).

Řecko
Zápas mezi Olympiakos Volos vs. PAOK Soluň (hráno 15.1.2011) začal se 30minutovým zpožděním, o které se postarali chuligáni PAOKu. Bojovali totiž s policií u vstupní brány na stadion, jelikož všichni z PAOKu přijeli bez lístků a snažili se probít na zápas. Stadion Volosu pak byl poškozen při požáru, který fans PAOKu zažehli. Policie použila proti fans PAOKu slzný plyn, PAOK po nich střílel světlice a házel bengálské ohně.

PAOK na stadionu Volosu PAOK na stadionu Volosu PAOK na stadionu Volosu PAOK na stadionu Volosu PAOK na stadionu Volosu

Itálie
Derby mezi Lazio Řím a AS Řím provázely výtržnosti. Zraněn byl asistent sportovního ředitele z Lazia, když ho pořezali kousky skla z rozbitého okna týmového autobusu, když na něj zaútočili kameny ultras AS Řím. Pobodán byl 15ti letý fanoušek Lazia a skončil v nemocnici. Čtyři lidi byli zatčeni v souvislosti s výtržnostmi.

Anglie
V Anglii padly tresty za akci před hospodou, kde se schází chuligáni Blackburn Rovers. Vše se odehrálo několik hodin po zápase mezi Blackburn Rovers a Burnley, který se hrál 18.10.2009. Chuligánský gang Suicide Squad z Burnley dojel auty pár set metrů od této hospody, odkud vystoupili a rozestoupili se po silnici a šli směrem k hospodě Blackburnu a skandovali „Su- Su- Suicide Squad“ a mířili k hospodě. Přítomná policie udělala kordon, aby skupina z Burnley a chuligáni z Blackburnu se nedostali k sobě. 18. ledna 2011 pak za to 12 chuligánů Burnley, na které se policii podařilo sehnat důkazy, bylo odsouzeno. Věk odsouzených byl v rozmezí 18-44 let, dva 49ti letí muži z Burnley byli zproštěni pro nedostatek důkazů. Zajímavostí na celé akci jsou však tresty, které obdrželi za „výtržnictví ve zločinném spolčení“ (tedy výtržnictví v organizované skupině). Součet jejich trestů byl 32 let odnětí svobody. Nejvíce pak dostal šéf Suicide Squad a autor knihy „Suicide Squad – příběh chuligánského gangu“ Andrew Porter (věk 44 let, 24x soudně trestaný), a to 5 let na tvrdo a zákaz 10 let na fotbalová utkání. A to i přes to, že se samotné akce přímo nezúčastnil, jelikož jeho taxík zabloudil. Dostal to za organizaci celé akce.

Andrew Porter

Additional information