Tato sbírka, kterou níže najdete, není v žádném případě kompletní. Mezi velmi zajímavými věcmi dopadnutými na hřiště by jistě neměl chybět had, kterého před lety hodili fanoušci Levski Sofia na hrací plochu při derby s CSKA Sofia. Stejně tak tu chybí i nůž „motýlek“ hozený fanouškem Wisly, který v roce 1998 zasáhl Dina Baggia při utkání v Polsku mezi Wislou Krakow a Parmou. Přesto se i zde najdou některé „rarity“: 1. Prasečí hlava

V roce 2000 odešel z Barcelony Luis Figo hrát za Real Madrid. V roce 2002 na něj fanoušci Barcelony házeli mince, láhev Jim Beama a prasečí hlavu, což vedlo k poslání hráčů na 13 minut do šaten kvůli ohrožení jejich bezpečí...

2. Skútr

Inter Milan – Atalanta Bergamo: Fanoušci Interu ukradli před zápasem skútr jednomu fanouškovi Atlanty a vzali jej na stadion San Sire. Když ztroskotaly pokusy jej zapálit, hodili skútr do prostoru pod sektorem. Přímo trefit hřiště jim nevyšlo.

3. Králík

Kypr, Apoel - Omonia Nicosia. Fanoušci Omonie přezdívají fanouškům Apoelu „oranžoví králíci"...

4. Robertky

Utkání Boca Juniors a Indepenidente (Argentina). Fanoušci Boca Juniors házeli robertky na brankáře Independiente, protože dříve hrál za Boca a přešel ke konkurenčnímu nenáviděnému týmu...

5. Prase


Fanoušci v Polsku dali prase na trať během závodů na ploché dráze.

6. Láhev whisky

Atletico Madrid - Sevilla v roce 2006. Pevně věříme, že láhev byla prázdná!

7. Koblihy

Fans Hajduku Split protestovali proti prezidentovi klubu tím, že na hrací plochu naházeli koblihy. Prezident je totiž také vlastníkem pekárny ve Splitu.

8. Míče na plážový volejbal

Celtic – Glasgow Rangers

9. Tenisáky

Fanoušci ve Slovinsku naházeli tenisáky na hřiště.

10. Mrkve

Iraklis - Panathinaikos

11. Sedačky

Tyhle sedačky byly naházeny na hrací plochu po skončení zápasu mezi Indií a Srí Lankou. Sedačky na hrací ploše nejsou nic tak divného, ovšem tady se jednalo o zápas v Cricketu. Fanoušci se rozlítili a odešli kvůli nevyhovujícím podmínkám, které vládly na stadionu Feroz Shah v Novém Dillí.

12. Plastové kelímkyGalatasaray Istanbul – Fenerbache Istanbul

13. Parfém

Také neznámý příběh, ale tak snad mu tento nový parfém bude dobře sloužit...

14. PAOK - Olympiakos


15. Kulečníková kouleFanoušci SK Brann (Norsko) hodili biliardovou kouli číslo 8 na hřiště při zápase s Evertonem v roce 2008. Stejným fanouškům se taky podařilo trefit jednoho hráče Rosenborgu vajíčkem přesně ve chvíli, kdy dal gól. Vajíčko bylo hozeno od někud z horních řad stadionu!

16. Flaška s kebabovou omáčkou

Assyriska - Djurgården (Švédsko). Fans Djurgårdenu hodili láhev s kebabovou omáčkou na hráče Assyriska. Tento klub má ve Švédsku nejvíce tureckých fanoušků.

17. Železná tyč

Ajax Amsterodam - Austria Vídeň (rok 1989). Fanoušek Ajaxu hodil železnou tyč na brankáře Austrie. Ajax Amsterodam byl za to diskvalifikován na rok ze všech Evropských pohárů.

18. Corinthians (Brazílie)

Jaký je příběh k této fotografii nevíme...

19. Boty

Fanoušci Brøndby Kodaň (Dánsko) házeli v jednom zápase v roce 2008 na hřiště své boty...

20. A zase tenisáky...


Švýcarská televize posunula zápas mezi Basilejí a Lucernem kvůli tenisovému zápasu. Fans Basileje na začátku zápasu naházeli na hřiště tenisáky, aby ukázali, že i oni mohou rozhodnout, kdy bude začátek zápasu.

21. Káva

Panathinaikos vs. Olympiakos (Řecko)

22. Dřevěná kláda


Galatasaray Istanbul - Fenerbahce Istanbul. Tohle derby je jinak na různé předměty na hřišti velmi bohaté...

23. Tenisáky a kuře!

Porto - Benfica

24. Kameny

Zápas Diyarbakirspor vs.Bursaspor (Turecko, březen 2010)

25. Pyro

A velmi často je k vidění hozené pyro na hřiště, jak jsme to mohli vidět třeba v Mariboru při zápase Slovinsko – Polsko v kvalifikaci na Mistrovství světa 2010.

Additional information