Francie:
V noci ze čtvrtka na pátek (30.1.) rozpoutali alžírští fotbaloví fanoušci z jihofrancouzského přístavního města Marseille pouliční bitvu s policií. Několik výtržníků po prohře Alžíru s Egyptem (0:4) v semifinále Afrikacupu zaútočilo kameny a lahvemi na bezpečností složky. Policie proti nim použila slzný plyn. Další výtržnosti byly hlášeny také z jiných francouzských měst, například z Toulouse či Lyonu, kde vzplanulo několik aut. V Paříži zpustošili alžírští fans egyptské kulturní centrum. Ke zraněním osob však nikde nedošlo. Ve Francii žije okolo 900 000 Alžířanů, z toho asi 450 000 má dvě občanství, tedy alžírské a francouzské. Monako: Po porážce AS Monaca s OGC Nice v 1. francouzské lize zaútočilo v sobotu 30.1. více než 200 hostujících fans z Nice na fans Monaca, kdy se pokoušeli dostat k jejich tribuně. Jen díky policejním posilám se policajtům povedlo situaci zvládnout.
Video zde.

Německo:
Berlín: V sobotu 30.ledna odpoledne vtrhlo do haly, kde se odehrával halový turnaj BFC Dynama Berlín, okolo stovky černě oděných a zakuklených chuligánů Unionu, kteří okamžitě začali mlátit všechny návštěvníky v hale. Že se jednalo o Union Berlín je domněnka policie, kterou založila na prvních zprávách z vyšetřování. Při útoku byly dle médií napadeny také přítomné ženy a děti (tak dle zákona je dítě i 14ti letý kluk například - pozn. Správce). Při útoku byly nejméně dvě osoby zraněny (jeden fanoušek z Magdeburgu měl zlomený nos). Pořadatelé, bezpečnostní služba i policie - tito všichni přítomní - byli naprosto překvapeni a zaskočeni. Sice prý minutu před útokem někdo telefonem zavolal a varoval, že se toto stane, ale bylo již pozdě. Mluvčí fanoušků Dynama vypověděl:" Viděli jsme je poprvé až když už byli 50metrů před halou a běželi k nám. Mnozí na sobě měli barvy Unionu. Asi jsme se stali jejich cílem po té, co Unionu odřekl Rostock."

Frankfurt: Celkem 16 osob v sobotu 31.1. zadrželi policajti při zápase Bundesligy mezi Eintrachtem Frankfurt a 1.FC Köln. Jak oznámila policie, došlo na Morfelder Landstrasse k bitce mezi znepřátelenými skupinami fanoušků. Z těchto osob je několik známých tváří se zákazy vstupu na stadiony v Německu. Některé fans z této bitky zatkli při vstupních kontrolách na stadion.

Duisburg: V sobotu 31.1. v 19:50 na Duisburském nádraží došlo po příjezdu mezinárodního rychíku k bitce mezi skupinami fans Borrusie Mönchengladbach a Werderu Brémy. Policajti museli užít slzného plynu, aby znepřátelené skupiny oddělili od sebe.

Mnichov: Po odvolaném druholigovém zápase mezi TSV Mnichov 1860 a Karlsruher SC došlo v neděli k výtržnostem. Na Stuttgartské nádraží dorazilo 260 příznivců Mnichova, kde se tvrdě střetli s německou policií. Fanoušci chtěli jet vlakem v 13.30 na zápas do Karlsruhe, ovšem tam se dozvěděli, že prý jim nebude umožněn vstup do sektoru hostů kvůli zledovatělé tribuně. Opilí fans napadli lahvemi policajty, kteří museli použit obušky a slzný plyn na 40tku radikálů z tvrdého jádra. Po 20minutách, kdy policajtům se podařilo mít situaci pod kontrolou poručili fanouškům, že musí jet zpět co nejkratší cestou do Mnichova. Nikdo zatím nebyl zatčen, policajti prochází záznamy z kamer ze Stuttgartského nádraží.

Additional information