Až do počátku 90.let bylo Dánsko známé svými roligans, kteří podporovali a stále podporují dánský národní tým na mezinárodní scéně. Dánští roligans – jak byli v roce 1985 pojmenováni, jsou známí svým nenásilným chováním. Značí je výrazné červené a bílé uniformní oblečení, patří k tomu i malování na obličej a nějaká bláznivá pokrývka hlavy. Přesto, že roligans vypijí velké množství piva, neprovokují a nebývají násilní.

Na fotbale v kotli nepotkáte jen upoceného kamaráda, ze kterého táhne pivo. Dají se tam potkat i mnohem hezčí stvoření, kterým se říká holky. Zde výběr fotek krásek z fotbalu, které navštěvují Evropské stadiony z Polska, Brazílie, Bulharska, či Srbska. Více v článku:)

ČR: Gambrinus Liga, 30.kolo: Dnešní zápas mezi Spartou Praha a Českými Budějovicemi byl na čtyři minuty přerušen. Fanoušci Sparty dali jasně najevo sportovnímu řediteli Sparty Hřebíkovi, že o něj nestojí:


Turecko: Basketbal- Final Four Istanbul 2012: Dnes před zápasem Final Four na sebe narazili na náměstí v centru Instabulu basketbaloví fanoušci Panathinaikos a Galatasaray. Policie musela zasahovat:


Srbsko: Dnes bylo živo i na zápase 29.kola srbské Super ligy mezi Partizanem Bělehrad a RAD Bělehrad. Nepokoje nebyly mezi domácími a hosty, nýbrž mezi dvěma znepřátelenými tábory domácích z Partizanu - mezi Alkatrazem a Zabranjenimi. Ostatně kvůli jejich dlouhodobým sporům byl každý letošní zápas Partizanu vyhodnocen jako "vysoce rizikový". Vše řešila opět policie:
Fotoreport, který shrnuje veškeré dění na fotbalových stadionech v Lize Mistrů a Evropské lize v tomto týdnu.

Po kráskách okolo fotbalu vám přinášíme další podobný fotočlánek, tentokráte se věnující tetováním s fotbalovou a chuligánskou tématikou ze všech koutů světa jako je např. Polsko, Česko, Německo, Bulharsko, Slovensko a další. Více v článku.

Výběr ze zajímavých zápasů evropských lig. V Chorvatsku oslavili Bad Blue Boys z Dinama Zagreb 26 narozeniny této skupiny při zápase s Hajdukem Split. V Rusku se odehrálo největší moskevské derby mezi Spartakem a CSKA. A v Německu na čtvrté lize Rot-Weiss Essen - Wuppertaler musel být odnesen na nosítkách policajt s rozbitou hlavou.

Fotografie a videa choreografií, pyra či kotlů z posledního týdne od ultras z Francie, Belgie, Řecka, Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie a Holandska:

Ultras v 6.kole Ligy Mistrů v základních skupinách A - H:

Několik fotek ultras z Evropských fotbalových soutěží za poslední týden. Výběr zejména pyra, chorea a problémů s policií.
Olympiakos (Řecko) vs Arsenal (Anglie) 06/11/2011 (Evropská liga, skupina F)

Ultras kotle v pátých zápasech ve skupinách Evropské Ligy hrané 30.11.2011 a 1.12.2011:

Ultras v 5.kole Ligy Mistrů v základních skupinách A - H:

Německo
V Německu to vypadá, že se díky jednotnému postupu ultras skupin ohledně pyrotechniky na stadionech dostanou k cíli, nebo alespoň ke kompromisu. Německý fotbalový svaz (DFS) vyslovil ochotu jednat se zástupci protestujících ultras skupin. Do protestu se zapojilo celkem 55 ultras skupin. Němečtí ultras nabízí DSF kompromisní řešení, a to žádné petardy, rakety, ale pouze bengálské ohně, které budou pouze drženy v rukou a to pouze v sektorech, kde mají své místo ultras.

Additional information