Ultras Ferencváros v neděli (05.11.2017) na derby proti Debrecenu po 3,5 letech přerušil bojkot. Ale "skupina" (Halhatatlanok), která 3,5 nebojkotovala a podporovala klub dále, byla během přestávky napadena ex-capem u občerstvení (nožem), poté se také přidala skupina Fradi ultras a tvrdě také "Kubatov boys" napadají. Dva lidé mají vážná zranění a jeden z nich je ve vážném stavu. (Ex-capo (útočník) ve velmi špatném stavu)

Halhatatlanok = "Kubatov boys" (skupina co nebojkotovala a byla financovaná od majitele klubu Ferencváros)

 

Credit: @správce3

Dnešní derby Ferencvaros vs Debrecen, po letech bojkotu se na tribuny vrací ultras Ferencvaros, zde video z prvního zápasu po bojkotu

Kultura ustawek (tedy domluvených bitek na počty) se v chuligánské scéně objevuje v mnoha zemích Evropy. Bitky na počty probíhají u nás, na Slovensku, v Polsku, Rusku, Švédsku, Dánsku, Německu, Holandsku, Belgii, Bulharsku a dalších. A probíhají i v Maďarsku. Zde se vyznačují poměrně menšími počty okolo tuctu účastníků na každé straně, častěji však míň. Hlavním propagátorem ustawek a suverénem jsou chuligáni Fradi. Poslední roky už je jim Maďarsko malé a pokukují v měření sil po okolních státech. Článek se pokouší zmapovat všechny ustawki včetně videí či fotek, které v Maďarsku od roku 2010 proběhly:

Velice povedená svatba, jak má být (!) fanouška Fradi (Old school ekipa Green Monsters Ferencváros), za použítí pyrotechniky z eshopu www.shopultras.cz !

25 chuligánů Gyoru se vydává a proráží hostující bránu a napadají domácí a se sekuritkou, ti se bez jakýhokoliv přemýšlení berou nohy na ramena, Gyor následně napadá pár hostů, kteří se snaží konfrontovat

18.11.2015 Ferencváros (Green Monsters+Új Generáció) vs. Nyíregyháza (Mastiffs+Elit), 18x18, výhra Ferencvárose

 

Fotoreport ze včerejšího velmi sledovaného zápasu mezi Maďarskem a Rumunskem. Již den před zápasem se skupina cca. 300 chuligánů domácích prochází městem a obchází hotely, kde by se mohli nacházet hosté, ale naráží u jednoho z hotelů jen na těžkooděnce, kteří ihned po spozorování bandy snaží domácí zastrašit obušky, domácí chuligány to naopak nakoplo a vyhecovalo ke konfrontaci a tak se místní speciální jednotka bránící hotel s hosty z rumunska musí bránit světlicím a 300 chuligánům. V den utkání se celkem 800 hools domácích přesouvá do fans zóny, kde dochází k potyčkám s těžkooděnci, na zápase během utkání se v sektoru hostů domlouvá grilování mezi Sud Steaua a Front48 z PCH v sektoru, po bitce zůstává několik zraněných, jeden viz. foto v článku člen Dinamo Bukurešť. Po střetu v sektoru je kus v sektoru obklíčen těžkooděnci aby nedošlo dalším střetům mezi jednotlivými skupinami. Po zápase ještě pokračují střety jak mezi domácími hools, tak hosty a pozadu nezůstává ani policie, kdy končí 6 fízlů v nemocnici, celkem bylo 32 zraněných (17 fans a 15 fízlů), 42 zatčených osob a 21 zapálených policejních aut.

Na 300 Maďarských chuligánů z celé země vyrazilo včera večer hledat do centra Budapeště soupeře z Rumunska. V centru ekipa naráží na cca 60 příslušníku policie a dochází ke střetu, po kterém zůstáva zatčeno 17 lidí. Dnes zápas Maďarska budou v centru na velkoplošné obrazovce sledovat tisíce lidí včetně hlavní ekipy.

Před několika dny přišla Maďarská scéna o lídra ultras Debrecenu. V článku najdete fotky z pohřbu a video, které bylo přehrané po zápase EL fanouškům, kteří poté odpalují ohně.

Skupiny Maďarských hools/ultras jsou připraveni. V Maďarsku se poslední dny situace s přistěhovalci začíná vymykat z rukou a tak se mobilizují hools/ultras skupiny. Článek a podrobnosti budou zde aktualizované.

 

Již 5.ročník chuligánského turnaje v Maďarsku, který se konal 30.května. Na tomto turnaji se objevily bandy z Diosgyoru, Ujpestu, Ferencvárose, Videotonu, Nyíregyháza, Pécs a Vasas, celý turnaj vyhrál Ujpest. V článku najdete fotky band z turnaje, kde povzbuzují své svěřence a také videa z jednotlivých zápasů, kde je vše popsané, kdo skym soupeřil. Kromě bojovníku z každýho klubu, byl na turnaji početný zástup fanoušků/chuligánů, kteří podporovali svého bojovníka.

Protest a bojkot derby mezi Ferencvaros - Ujpest z té pěkné stránky. Celý report z protestů naleznete zde.

Additional information