Diósgyőr vs Zalaegerszeg 9x9. 30 sec. výhra Diósgyőru

Online fotoreport z dnešního derby zápasu mezi Ferencvarosem a Ujpestem. Článek bude během zápasu průběžně aktualizován.

Ekipa Fradi & Slasku Wroclaw před zápasem:

Újpest - Ferencváros: Fanúšikovia Ferencvárosu prichádzajú metrom, alebo špecialnými autobusmi na miesto zrazu Újpest-Városkapu - stanica metra, taký menší park, odkiaľ majú pochod na štadión. Stretnutie prebieha bez nejakých zaujímavostí, až na jedno audi, čo sa dvakrát premáva s vlajkou újpest a víta trúbením svojho rivala fradi, ktorí odpaľujú ohne dymovnice, spievajú chorále a presúvajú sa na štadión v slušnom počte. Ferencváros prišli podporiť aj ich priatelia z Viedne - Rapid Wien skupina Tornados. Počasie nepraje, stále prší, chvíľu menej, chvíľku viac. Po príchode na štadión je aj napriek nepriaznivému počasiu atmosféra celkom dobrá, sektor hostí, vid foto, netrúfam si písať odhad na počty domáci sektor tiež pekne zaplnený. Prvý polčas sa oba tábory prezentujú choreografiou. Újpest choreo na výročie skupiny ultras újpest a viola fidelity. Oba tábory povzbudzujú počas celého zápasu, odpaľujú ohne. Je to iná mentalita, žiadne sedenie. My sme na tribúne B-terasa oproti hlavnej tribúne a fanatizmus fandenia je od malého chlapca, či dievčatka, cez otca, syna a deda. Derby sú derby. My sme navštívili derby po druhýkrát, čo spokojne splnilo očakávania.

info anonym.

Kdo by měl zajímavý report z nějakého zápasu, může zaslat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Exkluzivní video z bitky z roku 2012, který dnes bylo prvně publikováno.

Green Monsters+XVI.szektor+Party Brigád+Ligeti Egység+Új Generáció+II.szektor+Aryan Greens+Eastern Greens (Ferencváros) - Capitals + Trudovoi Reserve + Terror Family (Dynamo Kyjev), 29x29, za 2,5minuty vítězí Dynamo Kyjev

Dnes proběhla domluvená bitka mezi ekipami Diósgyőr vs. Debrecen na každé straně 17 chuligánů, po minutě boje jde výhra na stranu Diósgyőru (na fotce ekipa Diósgyőru v červeném, v černém Debrecen)

Ultras Ferencváros v neděli (05.11.2017) na derby proti Debrecenu po 3,5 letech přerušil bojkot. Ale "skupina" (Halhatatlanok), která 3,5 nebojkotovala a podporovala klub dále, byla během přestávky napadena ex-capem u občerstvení (nožem), poté se také přidala skupina Fradi ultras a tvrdě také "Kubatov boys" napadají. Dva lidé mají vážná zranění a jeden z nich je ve vážném stavu. (Ex-capo (útočník) ve velmi špatném stavu)

Halhatatlanok = "Kubatov boys" (skupina co nebojkotovala a byla financovaná od majitele klubu Ferencváros)

 

Credit: @správce3

Dnešní derby Ferencvaros vs Debrecen, po letech bojkotu se na tribuny vrací ultras Ferencvaros, zde video z prvního zápasu po bojkotu

Kultura ustawek (tedy domluvených bitek na počty) se v chuligánské scéně objevuje v mnoha zemích Evropy. Bitky na počty probíhají u nás, na Slovensku, v Polsku, Rusku, Švédsku, Dánsku, Německu, Holandsku, Belgii, Bulharsku a dalších. A probíhají i v Maďarsku. Zde se vyznačují poměrně menšími počty okolo tuctu účastníků na každé straně, častěji však míň. Hlavním propagátorem ustawek a suverénem jsou chuligáni Fradi. Poslední roky už je jim Maďarsko malé a pokukují v měření sil po okolních státech. Článek se pokouší zmapovat všechny ustawki včetně videí či fotek, které v Maďarsku od roku 2010 proběhly:

Velice povedená svatba, jak má být (!) fanouška Fradi (Old school ekipa Green Monsters Ferencváros), za použítí pyrotechniky z eshopu www.shopultras.cz !

25 chuligánů Gyoru se vydává a proráží hostující bránu a napadají domácí a se sekuritkou, ti se bez jakýhokoliv přemýšlení berou nohy na ramena, Gyor následně napadá pár hostů, kteří se snaží konfrontovat

18.11.2015 Ferencváros (Green Monsters+Új Generáció) vs. Nyíregyháza (Mastiffs+Elit), 18x18, výhra Ferencvárose

 

Fotoreport ze včerejšího velmi sledovaného zápasu mezi Maďarskem a Rumunskem. Již den před zápasem se skupina cca. 300 chuligánů domácích prochází městem a obchází hotely, kde by se mohli nacházet hosté, ale naráží u jednoho z hotelů jen na těžkooděnce, kteří ihned po spozorování bandy snaží domácí zastrašit obušky, domácí chuligány to naopak nakoplo a vyhecovalo ke konfrontaci a tak se místní speciální jednotka bránící hotel s hosty z rumunska musí bránit světlicím a 300 chuligánům. V den utkání se celkem 800 hools domácích přesouvá do fans zóny, kde dochází k potyčkám s těžkooděnci, na zápase během utkání se v sektoru hostů domlouvá grilování mezi Sud Steaua a Front48 z PCH v sektoru, po bitce zůstává několik zraněných, jeden viz. foto v článku člen Dinamo Bukurešť. Po střetu v sektoru je kus v sektoru obklíčen těžkooděnci aby nedošlo dalším střetům mezi jednotlivými skupinami. Po zápase ještě pokračují střety jak mezi domácími hools, tak hosty a pozadu nezůstává ani policie, kdy končí 6 fízlů v nemocnici, celkem bylo 32 zraněných (17 fans a 15 fízlů), 42 zatčených osob a 21 zapálených policejních aut.

Additional information