Bitky přímo na stadionu byly vidět v druhé brazilské lize při utkání. Bitky narušil zásah policie. Zelení Goias, červení Vila Nova.

 

Strhla se bitka, na hřišti i v hledišti, Peňarol prohrává...

 

Nepokoje o víkendu vypukly v Sao Paulo mezi fans Palmeiras a Corinthians, kteří na sebe narazili před derby. Ve městě vypukly nejméně tři boje, během nichž byl zabit nevinný kolemjdoucí, kterého zasáhla zbloudilá kulka do srdce. Zatčeno bylo okolo 60ti osob. První akce, po které bylo zatčeno 29 fans Corinthians ze skupiny Gaviōes da Fiel, kteří napadli na stanici metra tři fans Palmeiras. Všichni skončili v nemocnici, jeden v kritickém stavu. Před tím na sebe narazily členové skupin Gaviōes da Fiel (Corinthians) a Mancha Alvi Verde (Palmeiras) na vlakovém nádráží. Zde zemřel kolemjdoucí. Velkou ztrátu utrpěli Corinthians ze skupiny Pavilhao 9 vloni v dubnu, když při barbecue ve svém klubu jich bylo osm zastřeleno. To do jejich klubu vnikli tři ozbrojenci. Donutili je lehnout si obličejem k zemi a pak 7 fans popravili střelou do hlavy. Osmý zemřel v nemocnici. Ten zemřel při pokusu o útěk. Podle policie ale nešlo o fotbal. Ale mnoho Barra Bravas, jak se chuligáni v Jižní Americe nazývají, je propleteno s organizovaným zločinem.

Minulý víkend se v Argentině porvali mezi sebou hráči při derby La Platy. Utkání mezi celky Estudiantes a Gimnasia se nedohrálo. Sedm hráčů Gimnasia y esgrima La Plata a pět hráčů Estudiantes de La Plata má zastavenou činnost. Gimnasium dostalo navíc trest a musí hrát dva zápasy bez diváků. Za rozhodnutím stojí Agentura pro prevenci násilí ve sportu. Tato agentura přišla i s nápadem registru, který by měl dostat místní chuligány z fotbalu. Argentinská vlada už díky tomu před pár dny oficiálně představila Národní registr pro vstup na fotbalové zápas. Iniciály fanoušků, kteří se v minulosti zapojili do násilí v souvislosti s fotbalem, se objeví v registru. Kdo bude v registru, nedostane speciální kartu, která bude umožňovat fanouškům vstup na zápasy.

Mikulášskou nadílku si předali fanoušci Wanderers a Colo Colo už v ulicích před utkáním. Na stadionu v tom fanoušci obou týmů pokračovali přímo na hřišti. V boji byly viděny tyče, světlice, dřevěné pálky, kameny či tyč rohového praporku. Boj na hřišti trval minimálně 15 minut, než se podařilo policii dostat jej pod kontrolu. To už ale rozhodčí zápas zrušil. Minimálně jeden člověk byl těžce raněn.

Colo Colo je jeden z nejpopulárnějších klubů v Chile, a předpokládá se, že má v zemi okolo 12 milionů fanoušků, což je téměř polovina všech fotbalových fans v Chile. Hlavní skupina Colo Colo se jmenuje Garra Blanca a před patnácti lety byla zařazena na chuligánských seznam (tedy že patří mezi Barra Brava).

Klub Santiago Wanderers je co se popularity týká na čtvrtém místě v počtu příznivců v Chile. Chuligánská skupina (barra brava) Wanderers se jmenuje "Los Panzers". Paradoxní je, že počátky této dnes už chuligánské skupiny začaly jako spolek vysokoškolských studentů při Katolické univerzitě ve městě Valparaiso, ovšem postupně do ní vstoupili další členové ze všech společenských vrstev a postupně se zapojila do násilností okolo fotbalu. Zajímavostí je, že tato skupina podporuje i házenou.

Videa v článku z bitek:

Brazílie: 8 fanoušků Corinthians nepřežilo ozbrojený útok (18.04.2015). V sobotu večer skupinka ozbrojených mužů zaútočila na fanklub Corinthians. 7 fanoušků Corinthians bylo nuceno ležet tváří dolů na zem před tím, než je ůtočník popravil ze zadu do hlavy. Jedné osobě se podařilo uprchnout, ale byl zastřelen o kus dál na ulici a později zemřel v nemocnici. Mrtvý fanoušci jsou ze skupiny Pavilhao Nove, která byla založena v roce 1990 a je stále jedna z aktivních skupin na Corinthians.

 

 

Včera (18.6.2014) před utkáním Chile - Španělsko zbořila stovka fans Chile provizorní plot i plastovou stěnu u tiskového centra a pokusili se vniknout bez lístku na stadion a smísit se v davu, což se jim i podařilo, ale jen na chvíli. 85 fans Chile bylo policií a securitkou pochytáno a byli vyhoštěni z Brazílie. 5000 fanouškům Chile se v Riu nepodařilo sehnat lístek na stadion.

Brazilská vláda čile spolupracuje se zpravodajskými úřady z Argentiny, Anglie, ale i s dalšími zeměmi, které jsou známé svými hooligans.
Brazílie nasadí 170 000 přislušníků bezpečnostních sil, kteří by měli odradit od akcí jak místní, tak i zahraniční chuligány. V Brazílii zatím probíhají masové protesty proti turnaji a roztáčí se i kolo násilí mezi fanoušky, kde není nouze o mrtvé, což zaměstnává státní orgány už teď, před začátkem turnaje (začíná 12.června 2014).

FAČR chce mít na fotbale rodiny s dětmi. Negativní zkušenosti už s nimi mají v Argentině. Tam zkusí najet zřejmě na úplně nový model a zaměří se na bezdětné vdovy. Podívejte se, co předvedlo dítě včera (23.3.2014) v nejvyšší argentinské lize v utkání River Plate - Lanus:

Která společenská skupina ještě hodlá zradit fotbalový svaz?!?

Předevčírem se fans Chivas při utkání mexické Primera Division střetli s policií. Po Twitteru se chvíli po utkání rozšířila tato fotografie se zraněným policajtem.Video z výtržností na stadionu:

 
Výtržnosti, rvačky s policií, čtyřicet zadržených a hodně slzného plynu. To bylo utkání mezi Vila Nova a Goiás, které můžete vidět v článku na fotkách a videu.

Chile: 9.2.2014 se hrálo utkání na stadionu Lucio Faiña Fernándeze, kde se domácí fans Santiaga snažili probít k hostujícím fans:

Additional information