Nejprve jsme to nechtěli vytahovat na veřejnost, ale díky mnohým lživým tvrzením a dohadům jsme se rozhodli, že objasníme, jak to ve skutečnosti bylo s domluvenou bitkou s fanoušky z Jablonce.

1. Na začátku jsme se domlouvali na počtu mezi 15 a 20 lidmi. V den zápasu pár hodin před bitkou si ale soupeř řekl o 12, a poté o 13 lidí.

2. Domluva byla taková, že proběhne bitka mezi Brave Brigade a Jabloncem bez přátel na naší straně a bez Poláků na jejich. No, i kdyby vzali Poláky, byli bychom připraveni prát se i s nimi.

3. Nakonec nás na výjezd vyrazilo 17.

4. Odjeli jsme do Prahy a soupeř dal vědět, že dorazí den před zápasem všechno domluvit, ale nakonec prý nesehnali auto. Nakonec teda řekli, že dorazí na místo srazu, ale nakonec jsme je čekali zhruba hodinu, ale nakonec naneštěstí dorazili ACAB. Náhoda? Nemyslím si... Protože ve chvíli, kdy policie dojela, Češi někomu poslali fotku našeho busu. Ptali jsme se jich, odkud to mají. Odpověděli: "Známe lidi od policie."

5. Soudě podle chování Čechů jsme si mysleli, že se bojí a nikomu se už bít nechce. Jeli jsme kvůli té bitce 2000 km, makali v práci, sotva dali dohromady peníze, brali si volno. A pak je po střetu kvůli policejní akci.

6. Oni nevynaložili žádné úsilí k tomu, aby se bitka uskutečnila.

7. Výsledkem toho jsme šli ke stadionu pod policejním dozorem a mysleli si, že je po všem. K našemu překvapení nás policie, která původně bitce zabránila, nás nechala si po městě dělat cokoliv. Jenom nás zatím nepustili na stadion, i když do výkopu zbývaly dvě hodiny. Hned jsme psali Čechům, že jsme připravení před zápasem, během zápasu, po zápase, kdykoliv. Řekli jsme jim, že se chceme domluvit osobně a že se můžeme policii i trhnout. Dostali jsme odpověď, že je jejich hospoda obklopená policajty, řekli jsme, že klidně přijdeme, že jsme se dohodli na boji v ulicích, když ne na poli. V tu chvíli se Češi přestali ozývat. Vypadalo to, že se s námi nechtějí setkat.

8. Pochopili jsme, že nám celou dobu lhali, trhli jsme se policii a rozhodli se jít k jejich sektoru ve skupině čítající zhruba 29 chlapů. Samozřejmě jsme nenašli nikoho. Najednou na nás ale naběhlo několik borců s chuligánskými symboly na tričkách a šálách. Ty pak shořely v našem sektoru v průběhu utkání.

9. Další asi hodinu jsme se procházeli kolem a hledali nějakou příležitost, ale pak jsme pochopili, že se s námi nikdo bít nechce a vyrazili jsme do našeho sektoru.

10. A teď poslední a nejezajímavější část příběhu: Najednou jsme zjistili, že náš soupeř "nabral odvahu" a bitka může začít. Mezitím se k nim totiž přidali přátelé z Jelenie Gory z Polska. Pak bylo všechno jasné. Pochopili jsme, proč nedošlo k žádné férovce, proč se s náma nikdo nechtěl potkat a proč si tolik hráli s časem. Protože čekali na své přátele, kteří nestíhali dorazit na místo včas. To nám akorát na tvářích vykouzlilo úsměv. Takoví to jsou zajíčci.

11. Respekt Polákům, kteří šli okamžitě do nás, a bitka tak měla úroveň. Ještě bych rád vzpomněl, že to byla silná grupa a chlapi byli staří.

12. Na sociálních sítích se objevila informace, že nás Jablonečáci a Poláci porazili, ale to je směšné. Byli jsme se i postříkaní pepřákem (věřím, že ne ze strany soupeře), i poté, co se policie snažila boj zastavit.

13. Brave Brigade potvrzuje před celým chuligánským světem, že jsme připravení se za jakýchkoliv podmínek střetnout s Jabloncem i jejich přáteli z Polska během jejich výjezdu do slavného ukrajinského města Kyjeva. Co se nás týče, domluvíme se dopředu a vezmeme vás na místo setkání. Garantujeme vám, že to bude co nejvíc férové, a policie vás nesebere (pokud si to nebudete přát). Dokažte nám, že šlo o nešťastné okolnosti a směšnou náhodu. Jeli jsme kvůli vám 2000 km a vy teď pro zachování vaší cti udělejte to samé. Nebuďte takové sračky jako doteď. P.S. Nechceme ukazovat obrázky se zprávami, ve kterých jste všichni rozuměli všemu. Ve vaší zemi se jednoduše zasmějete, ale určitě pustíme do světa ty zprávy, jestli na číslo, které znáte nedojde jasný návrh na bitku. V takovém případě se asi budete cítit celkem trapně. Jestli máte nějakou čest, počítáme s vámi.

Additional information