Dnes je to 13 let od smrti fanouška Lazia Řím Gabriele Sandriho, kterýho při potyčkách v roce 2007 zastřelil policista. Čest jeho památce.

Informace z předchozích let:

15.7.2009.
V toskánském městě Arrezo proběhl v úterý (14.7.09) soud s vrahem Luigim Spaccarotellou, který ve služba jako policajt zabil Gabrielle Sandriho. Státní zástupce žádal kvalifikovat trestný čin jako vraždu a navrhoval 14 let vězení pro Luigiho S. Soudce však označil případ jako "zabití" a odsoudil vraha na 6 let ve vězení, což vyvolalo bouři nevole v soudní síni od Gabrielleho přátel a rodiny. Rodina už vzkázala, že rozsudek je nespravedlivý a že se odvolá.

Florencie, 1. prosince – 9 let a 4 měsíce za vraždu, tak zní verdikt soudu. Rodina Sandri je spokojená s jeho rozhodnutím. Gabrieleho rodiče, Giorgio a Daniela, se rozplakali při četbě finálního verdiktu a konečného trestu pro policistu. „Je to spravedlnost – komentoval Giorgio – které bylo zapotřebí. Na rozdíl od toho, co jsem prohlásil po verdiktu soudu prvního stupně, můžu dnes konečně říci, že jsem pyšný na to, že jsem Ital.“ Dlouhý potlesk doprovázel rodiče Gabrieleho při opouštění soudní síně. Během čtení rozsudku byli přihlížející, tvořeni především fanoušky Lazia a přáteli Sandriho, napjati a potichu. Radost vypukla až po opuštění soudní síně, mnozí Gabrieleho přátelé neudrželi slzy, jeho rodiče pak zůstali v dlouhém obětí. Spokojen byl také bratr oběti, Cristiano.

Soud druhého stupně ve Florencii odsoudil policistu za úkladnou vraždu fanouška Lazia. Změnil tak rozhodnutí soudu prvního stupně, který Spaccarotellu odsoudil k 6 letům vězení za neúmyslné zabití.

Additional information