Aktualizace článku 17:11: Report Lazia ke včerejšímu zápasu nás donutil napsat pár slov i z našeho pohledu. Menší skupinky ACS míří do italské metropole předem a tak se noc před odvetou procházejí centrem. Po soupeři ani stopy. ACS popíjejí v hospodách, procházejí se centrem i okolo něj a upoutávají na sebe pozornost skandováním apod. Nepřichází žádná odezva a po lidech okolofotbalu celou noc ani stopy. Asi tak k tomu, že den předem nikdo nikde z našich řad. V den zápasu doráží ráno hlavní část ekipy. Vystupujeme na okraji města a do centra jedeme metrem. Během dopoledne nespatřujeme policii v takovém množství, jako to známe z domova. Po domácích opět ani stopa. Mezi druhou a třetí hodinou odpoledne je stanoven hlavní sraz. Postupně se sejdeme v samém centru města v počtu kolem 50 - 60 chuligánů. Voláme a píšeme Laziu, že chceme, aby nás přišlo napadnout. Dostává se nám zaporné odpovědi s tím, že je prý všude policie. My jsme v tu dobu však naprosto bez dohledu. Nabízeme se tak my, že dojedeme za soupeřem. Opět odpověd "NE" a výmluva na policii, že je to nemožné (zajímavé, že Lazio po nás chtělo, abychom je napadali v noci na 10x více přefízlovaném Václaváku). Domácí se také vymlouvají na to, že jsme měli přijet o den dříve, což je blbost, protože už v noci se městem potulovali naše skupinky. Rozhodujeme se tak projít centrum na vlastní pěst. Kripo na sobě vůbec nemáme a nikde ani stopy po policii v uniformách. Úzkými uličkami se dostaneme až na hlavní ulici, kde jsme po pár set metrech spatřeni antonem a za chvíli přijíždí i kripo. To naší bandu rozděluje, některé si odchytává policie a opisuje. I v menším počtu skupinky dále procházeji centrem ale o Italy vůbec nezavadí. Můžeme se tak bít do prsou tak, jako to udělalo Lazio v Praze. S tím rozdílem, že my jsme se doma s Laziem před zápasem potkat chtěli. PS: před zápasem 3 ACS potkávají několikanásobnou přesilu Lazia. Přesto se jim na ruce vydávají vstříc. Italové ukazují cikánský charakter a házejí na Sparťani kameny nemalých rozměrů. Taky jsou charakterně vybaveni tyčemi a motorkářskými helmami.Podle Lazia jeden z nás měl skočit do řeky, pravdou je, že se pouze přikrčil do křoví před letícimi věcmi.

PPS: V napadené hospodě bylo 5 veteránů, kteří náběh se vším možným ze strany Italů ubránili. Tedy opět výmysl, že by někdo byl ve zřízeném stavu.

Gratulujeme Laziu k titulu internetových chuligánů, je také krásně vidět, kdo vám překládá reporty. Lež za lží.

Lazio jsme považovali za velmi silný tábor (především početně, a uznávame, že počtem se rovnat nemůžeme). Vzájemné setkání nám však ukázalo opak.

SPARTA HOOLIGANS

Po rozkliknutí článku aktualizace

Pohled jedné účastnice: Jeli jsme tam po zápase ve slušný skupině...Kolik lidí přesně nevím, asi 40? Ostatní můžou počet upřesnit. Byli jsme venku, pili...nic moc se nedělo, pak lidi postupně začali odcházet pít blíž hotelům. Jezdily tam hlídky cikánů, dva týpci na skútru, projeli, prošli, pak projelo ještě auto, hlídkovali tam. Hospodu napadli nějak po půlnoci. Sedíme venku a někdo říká, že jsou na rohu. Stoupnu si, ať se podívám a vidím skupinu, jak přešlapuje a kouká naším směrem. Řvu na ně "co je" a oni se dávají do pohybu. Položí řečnickou otázku Sparta Praha, v rukou vidím lahve, beru židli a už to jelo. Venku jsme byli z aktivních lidí asi 4, další byl na hajzlu, jeden z nás šel dovnitř pro nějaký naše normály a materiál. Přehazování, ve vchodu jeden náš upadl - fanoušek, neznám ho - zatáhla jsem ho dovnitř. Přiletěl pěknej šutr, divím se, že ho uzvedli :). Snažila jsem se vylézt ven, ale pořád něco lítalo. Najednou byl klid. Člověk, co šel pro cigára říkal, že šel směrem k pubu ozbrojený voják, co hlídal baziliku, něco jim řekl a tak šli do píči. Ve vedlejší ulici za rohem prej byla připravená další jejich skupina - nějaký info od ACAB. Skupina, kterou jsem viděla, mohla mít odhadem 15? ks...nevím, odhad.

Additional information