Vyjádření Ultras Lazio k nové sezóně. Nové preventivní zákazy pro 44 členů IRR:

(fotka ze včerejšího náměstí Ponte Milvio)

Čeká nás nová sezona a chceme v ní být aktivní. Ne na tribunách, protože se nehodláme podrobit restrikcím, rouškám a dodržování bezpečné vzdálenosti. Jsme ultras a nehodláme měnit naše smýšlení. Budeme však na náměstí Ponte Milvio (kousek od Stadio Olimpico), v naší čtvrti. Pokaždé. Budeme tam sledovat každý zápas našeho Lazia, jak ligový tak LM. A budeme tam také v sobotu od 15:00 na přátelák z Beneventem v 18:00 (včera). Dokud zde budou nařízení spojená s COVIDem na stadionu nebudem, ale i přesto vždy dáme najevo naši přítomnost. Začíná se už v sobotu (včera), v 15:00 na Ponte Milvio. Buďte tam! Nikdo ani krok zpět, nedáme ani metr! ULTRAS LAZIO

Italské noviny dále také informovali, že prefektura udělila zákazy vstupu na sportovní akce až na 10 let, včetně nutnosti dostavit se na policejní stanici během každého zápasu Lazia 44 členům IRR, kteří jsou stíháni za fotbalové i nefotbalové aktivity spojené s nedávno zesnulým Diabolikem (např. organizace akce na podporu Benita Mussoliniho loni v Miláně před zápasem s Interem). Jde o nový zákon, který umožňuje udělit zákazy vstupů na sportovní akce, v rámci tzv. veřejné bezpečnosti, i když postiženi nejsou trestáni za aktivity spojené s fotbalem

Dne 07.08.2019 byl v Římě zastřelen šéf Irriducibili Lazio, Fabrizio Piscitelli známý jako Diabolik. Diabolik byl jeden ze 4 zakládajících členů a v posledních letech jediným leaderem skupiny.

V Římě poškozený grafitti pro Maurizia. Lazio zatím reaguje transparentem “Na Maurizia se nesahá! Hajzlové”

Ultras Lazio si dnes připomínají 7 let od smrti předáka skupiny San Basilio Maurizia A., článek bude aktualizován o fotky z dnešního dne.

(fotky zde z roku 2015):

Italští ultras (hlavně skupiny Lazia, Verony, Pádoví, Bresci, Ceseny, Bologni a dalších) a některé krajně pravicové uskupení dnes demonstrují proti opatření vlády v rámci koronavirové krize. Během demonstrace již došlo k napadení přítomných novinářů a několika bitkám s policií, které je nasazeno na 1500.

Před 7 lety (26.05.2013) se odehrálo jedno z největších Římských derby v historii, kdy se Lazio a AS Řím potkali ve finále Italského poháru. Vítězství Lazia v tomto zápase je připomínáno jejim největším rivalům dodnes.

Dne 6.5.2020 se městský úřad v Římě, v době pohotovosti COVID-19, s městem paralyzovaným “bezprecedentní pandemii” a občany v očekávání konkrétních odpovědí a řešení už přes 60 dní, rozhodl ukázat v ulici Via Amulio, před naším sídlem. Důvod? Postavit se zdem-ve jménu městského dekoru, které byly ochránci mnohých vzpomínek a citů, sídla ULTRAS LAZIO. Bez milosti byly smazány nápisy jež vzpomínaly na naše drahé, kteří s námi již nejsou. Graffity, mezi nimiž i ty pro Fabrizia a Carla. Gesto, jenž jen zvyšuje pohrdání vůči těm, kteří se nestarají o nic než o maličkosti...když Italové prožívají těžkou pohotovost, jak zdravotní, tak sociální a ekonomickou. Gesto, jenž jen potvrzuje vaši omezenost a váš odporný způsob bytí. Moderní hnůj, který jsme vždy nenáviděli.

VYJÁDŘENÍ CURVA NORD BERGAMO

Dnes večer jsme původně měli prožít jeden z nejhezčích večerů naší historie, ale stav pohotovosti v zemi tohle vše staví na druhou kolej. Protože v těchto týdnech, v našem městě a kraji, jsou tu hrdinové, kteří čelí této situaci mající k dispozici nedostatečné prostředky ,a kteří pracují masakrální směny kvůli zdraví nás VŠECH. Proto, jsme se rozhodli převést Bergamské nemocnici částku rovnou ceně našich lístků do sektoru hostů na dnešní večerní zápas a v příštích dnech ji pošleme převodem - 40 000 EUR.

SPOLEČNĚ NÁS NIC NEMUŽE ZASTAVIT! CURVA NORD BERGAMO

Ultras Lazio dnes s novou vlajkou před zápasem s Bologna, po konci skupiny IRRIDUCIBILI LAZIO na Curva Nord jediná vlajka a jediná skupina, pod kterou budou spadat všichni aktivní fans Lazia.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Po 33 letech existence byla oficiálně rozpuštěna skupina IRRIDUCIBILI LAZIO. Skupina zahájila svoji činnost 18.10.1987, kdy poprvé vyvěsila svoji 10m vlajku na zápase Lazio-Padova. Jméno IRRIDUCIBILI (nezlomitelní) se postupně zapsalo do historie a nezměnitelně ovlivnilo panorama hnutí ultras v Itálii a ve světě. Bohužel, před 7 měsíci ztratila skupina svého charismatického leadera Fabrizia. Důvodem rozpuštění je tak příliš mnoho prolité krve, ale také ohromné množství zákazy vstupu na stadiony a počet zatčení (jen vloni v listopadu bylo během pár týdnů při raziích zatčeno přes 50 lidí). Součástí oznámení skupiny je také budoucí směr, kterým se Ultras Lazia budou ubírat. Ode dneška bude na Curva Nord jediná vlajka a jediná skupina, pod kterou budou spadat všichni aktivní fans Lazia: “ULTRAS LAZIO”

STÁLE NEZLOMITELNÍ UVNITŘ, PROTOŽE BUDOUCNOST JE JEN VZPOMÍNKA NA NÁDHERNOU MINULOST

-ULTRAS LAZIO-

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Dnes hraje Lecce v Římě důležitý zápas. Na setkání v italském hlavním městě vždy mobilizují všechny týmy z jižní Itálie.

Lecce při cestě do Říma napadá početná skupina Bari (200 osob), která zastavuje kavalérii autobusů a automobilů fanoušků Lecce a útočí na ně světlicemi a další výbavou (způsobuje vznícení několika vozidel). Prozatím není známo nic víc, článek bude aktualizován o informace o střetu.

reggina bari 1

Itálie: Velký zápas v Serii C

Důležitý zápas v horní části Serie C (skupina C) mezi Regginou a Bari.

Domácí fans velkou choreografií na začátku zápasu. Fanoušci Bari, kteří cestovali 450 km, měli během zápasu transparenty a dýmovnice.

Zápas skončil 1-1. Reggina je stále na vrcholu ligy s 53 body, Bari na 2.mistě se47 body.

Diváků: 16 092.

Additional information