Při příležitosti přátelského zápasu se střetávají dvě skupiny před zápasem, nechybí při střetu nějaký ty nástroje jako tyče, kamení atd. vice ve videu.

Curva Sud AC Milán na tréninku svých hráčů před startem ligy

Ultras Lazia si po výhře v semifinále poháru nad as řím a následně další výhře v derby tropí žert z fans a hráčů svého největšího rivala. Před týdnem navštívili treninkové centrum asr a "ozdobili" ho nápisy naznačující zánik druhého římského klubu doplněnými mrtvými siluletami postav na parkovišti před centrem. Včera večer pak u kolosea zavěsili z mostu několik oběšených figurín v dresech asr a doplněných transparentem "jedna rada, bez urážky, spěte s rozsvíceným světlem". Celá akce měla očekávaný efekt a italské noviny ji hromadně presentují jako "hrůzostrašné" výhrůžky fans as řím svým vlastním hráčům.

Bariéry, které rozdělují Curva Nord a Curva Sud, byly skutečně odejmuty. Oba tábory to presentují jako svoje vítězství. AS Řím tvrdí, že to bylo díky jejich bojkotu, SS Lazio zase, že to bylo díky tlaku, který vytvořili, když na zápasy chodili. O tom, jestli je to opravdu vůbec nějaký vítězství se dá stejně ale polemizovat. Hradba pořadatelů má stále dělit sektory a taky byly nainstalovány nové telekamery. Mnozí si proto myslí, že jde jen o krok institucí, který povede ještě k větším represím, více zákazům vstupu na stadiony a více pokutám.

"Přátelák" po italsku: Sorso Calcio - Cagliari

 

Staré video z derby Lazio - AS Řím (2015), zde náš report z tohoto dne (na videu 35 minuta náběh Lazia na fízly, a další akce ve videu.) :

Podle infa z novin před římským derby dva pobodaný ASR při menší bitce kousek od stadionu. Po zápase se 200 chuligánů Lazia snaží dostat k ASR, ale fízlové je nakonec zatlačují, na tomto zápase nechyběla nová družba z Polska Wisla Krakow (WSH) v počtu 60 kusů.

Video ze střetů, kde domácí chuligáni Taranto napadají fanoušky Catanzaro (Italie)

Bitka mezi tifosi Parmy a Padova v hospodě. Oba kluby hrají 3. italskou ligu.

Dnes je to 9.let od smrti fanouška Lazia Řím Gabriele Sandriho, kterýho při potyčkách v roce 2007 zastřelil policista. Čest jeho památce. Vzpomínkové video na celou událost:

Fans Lazia dnes v cca 4000 lidech protestovali před římským policejním ředitelstvím proti vedení klubu a proti represím vůči fanouškům (hlavně kvůli umístění plotu doprostřed Curva Nord, který vedl k bojkotu domácích zápasů po celou minulou sezónu). Akce se zúčastnili i někteří legendární hráči klubu, historičtí šéfové CN. Proslov proti presidentovi klubu pronesl také otec Gabrieleho Sandri, Cristiano.

Šéfům CN se taky podařilo si vynutit rozhovor s policejním ředitelem (prefektem) regionu Lazio, který je za represivní opatření odpovědný.

 

Střety před zápasem mezi Palermem a Laziem. Oba tábory útočí všim co je po ruce, od pásků až po židle.

Aktualizace článku 17:11: Report Lazia ke včerejšímu zápasu nás donutil napsat pár slov i z našeho pohledu. Menší skupinky ACS míří do italské metropole předem a tak se noc před odvetou procházejí centrem. Po soupeři ani stopy. ACS popíjejí v hospodách, procházejí se centrem i okolo něj a upoutávají na sebe pozornost skandováním apod. Nepřichází žádná odezva a po lidech okolofotbalu celou noc ani stopy. Asi tak k tomu, že den předem nikdo nikde z našich řad. V den zápasu doráží ráno hlavní část ekipy. Vystupujeme na okraji města a do centra jedeme metrem. Během dopoledne nespatřujeme policii v takovém množství, jako to známe z domova. Po domácích opět ani stopa. Mezi druhou a třetí hodinou odpoledne je stanoven hlavní sraz. Postupně se sejdeme v samém centru města v počtu kolem 50 - 60 chuligánů. Voláme a píšeme Laziu, že chceme, aby nás přišlo napadnout. Dostává se nám zaporné odpovědi s tím, že je prý všude policie. My jsme v tu dobu však naprosto bez dohledu. Nabízeme se tak my, že dojedeme za soupeřem. Opět odpověd "NE" a výmluva na policii, že je to nemožné (zajímavé, že Lazio po nás chtělo, abychom je napadali v noci na 10x více přefízlovaném Václaváku). Domácí se také vymlouvají na to, že jsme měli přijet o den dříve, což je blbost, protože už v noci se městem potulovali naše skupinky. Rozhodujeme se tak projít centrum na vlastní pěst. Kripo na sobě vůbec nemáme a nikde ani stopy po policii v uniformách. Úzkými uličkami se dostaneme až na hlavní ulici, kde jsme po pár set metrech spatřeni antonem a za chvíli přijíždí i kripo. To naší bandu rozděluje, některé si odchytává policie a opisuje. I v menším počtu skupinky dále procházeji centrem ale o Italy vůbec nezavadí. Můžeme se tak bít do prsou tak, jako to udělalo Lazio v Praze. S tím rozdílem, že my jsme se doma s Laziem před zápasem potkat chtěli. PS: před zápasem 3 ACS potkávají několikanásobnou přesilu Lazia. Přesto se jim na ruce vydávají vstříc. Italové ukazují cikánský charakter a házejí na Sparťani kameny nemalých rozměrů. Taky jsou charakterně vybaveni tyčemi a motorkářskými helmami.Podle Lazia jeden z nás měl skočit do řeky, pravdou je, že se pouze přikrčil do křoví před letícimi věcmi.

PPS: V napadené hospodě bylo 5 veteránů, kteří náběh se vším možným ze strany Italů ubránili. Tedy opět výmysl, že by někdo byl ve zřízeném stavu.

Gratulujeme Laziu k titulu internetových chuligánů, je také krásně vidět, kdo vám překládá reporty. Lež za lží.

Lazio jsme považovali za velmi silný tábor (především početně, a uznávame, že počtem se rovnat nemůžeme). Vzájemné setkání nám však ukázalo opak.

SPARTA HOOLIGANS

Po rozkliknutí článku aktualizace

Additional information