Dnes je to 12.let od smrti fanouška Lazia Řím Gabriele Sandriho, kterýho při potyčkách v roce 2007 zastřelil policista. Čest jeho památce.

Po zápase Celtic-Lazio, kdy kvůli policii nedošlo ke konfrontaci mezi skupinami den před zápasem a následných politických provokacích na obou stranách v den zápasu v Glasgow se včera ve večerních hodinách v Římě několik skupin Lazia pokusilo napadnout bary s fans Celticu (v Římě jich má být okolo 9000), bilance je zatím 2 pobodání fans celticu (jejich zranění nejsou vážná) a minimálně 1 vymlácený bar, ve kterým se fans celticu byli schopni zabednit díky rychlé reakci majitele baru (viz video). Hlavní skupina celticu se pak měla nacházet na koncertu v antifašistickém squatu hoštěná Italskou krajní levici, v okolí tohoto koncertu bylo údajně zatčeno několik ultras Lazia vyzbrojených tyčemi.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Po přátelském utkání Cagliari - Pogon Štětín dochází v centru města k napadení skupinky hostů (cca. 50) s obušky a pásky, ze strany domácích. Po několika KO se domácí dávají na ústup.

lazio roma 1

Itálie: Derby della Capitale

Podívejte se na fotografie a videa z nejnovějšího derby Říma. Zápas skončil 1:1.

Curva Nord Lazio se v zápasu prezentuje choreografií Diabolika (nedávno zabitý Irriducibili lídr). Video z příprav choreografie + prezentace ze včerejšího dne v článku.

Fotoreport ze včerejšího zápasu Serie A, Curva Nord Milano se v začátku zápasu prezentuje choreografií "Diabolik" na počest zavražděného lídra Irriducibili Lazio - Fabrizio "Diabolik" Piscitelli (článek zde: Dnes byl v Římě zastřelen šéf Irriducibili Lazio (07.08.2019) )

Fotky z právě probíhajícího pohřbu lídra IRR "Diabolika" Fabrizia Piscitelliho

Pohřeb Diabolika se bude konat zítra v 15 hodin a bude veřejný za účasti IRR a dalších skupin Lazia i jiných týmu. IRR ve svém prohlášní oznamují, že vše proběhne v jejich stylu, s absolutním respektem, v naprostém klidu a slušnosti, tak jak si přeje rodina. Vsechny ostatni skupiny a přátelé Fabrizia jsou vyzvány ke stejnému příkladnému chováni po celou dobu pohřbu. Rozhodně toto nemá být dnem kdyby se mělo podlehnout provokacím nastraženým šakaly a dotěrnými očmi. Kdokoliv kdo chce Fabrizia uctít je také pozván k účasti na sbírce na léčbu cystické fibrózy, která bude na místě zorganizována.

Další díl mapující Italskou scénu, kde se dozvíte jaký Italský klub má jaké ultras skupiny, politické rozdělení, družby, či nepřátelství. V článku najdete podle abecedy top Italské kluby ale i menší kluby z nižších serií. První díl z Francouzské scény - ultra skupiny, politické rozdělení, družby, nepřátelství ZDE

Na dnes institucemi naplánovaném pohřbu Diabolika byli akorát fízlové (5 antonů), novináři a jedna fanynka AS Řím s pugétem květin. Pohřeb neproběhl, jelikož rodina se odmítla účastnit a podala odvolání proti rozhodnutí policejního ředitele Carmine Esposita o "uzavřeném" pohřbu k soudu, který by měl rozhodnout někdy začátkem září. V případě nevyhovění soudu je připravena pokračovat až k mezinárodním soudům. Ultras Lazia, přes alarmy novinářů, kteří jako již tradičně psali o nájezdech Poláků a Angličanů, kteří rozpoutají peklo po celém Římě, vyhověli přání rodině a nic dnes ráno nepodnikli, což bylo již avízováno v prohlášení včera, které si fízlové a novináři asi "zapomněli" přečíst a tak chudáci už od půl šesté ráno čekali na nic. Rodina by ráda vykonala obřad v blízkosti sídla Irriducibili ve Via Amulio. Nikdo zatím nepodal jediné vysvětlení proč by se vlastně kvůli "bezpečnosti" pohřeb měl konat za zavřenými dveřmi a být přístupný pouze rodině.

Římské policejní ředitelství vydalo rozhodnutí zakazující veřejný pohřeb Fabrizia "Diabolika" Piscitelli. Udajně z "bezpečnostních" důvodů. Policejní ředitelství také určilo místo pohřbu, čas pohřbu (6 ráno) a dokonce i pohřební firmu. Pohřeb má proběhnout striktně za zavřenými dveřmi a přístupný pouze rodině, zakazující přístup jeho Fabriziovych nejbližších přátel. Proti tomuto rozhodnutí se tvrdě ohradila rodina zavražděného Diabolika. Sestra, Angela, oznámila, že pohřeb bude veřejný, a že použije všechny možné právní prostředky, aby tomu tak bylo. Zároveň napsala oficiální dopis adresovaný policejnímu řediteli a ministru vnitra v němž se odovolava na protiústavnost rozhdonuti citující několik článků Italské ústavy a žádá o okamžité odvolání rozhdonutí a konání pohřbu jehož se bude moc zúčastnit kdokoliv kdo Fabrizia znal. Podobně, dcera Ginevra apeluje, že její otec přes bahno které na něj házejí novinářů byl především lidská bytost, otec, syn, manžel, sourozenec, strýc a důležitá osoba pro mnoho lidí. Učast na pohřbu také samosebou požadují Irriducibili, kteří v Římě vylepili transparent hlásající "SMRT JE STEJNÁ PRO VŠECHNY...STEJNĚ TAK POHŘEB! DÁT SBOHEM FABRIZIOVI JE NAŠE PRÁVO!"

English:

Rome police headquarters prohibited public funeral of Fabrizio „Diabolik“ Piscitelli, allegedly for security reasons. Police also issued the place, time of the funeral (6 in the morning) and even the funeral company. The ceremony itself should be strictly behind the closed doors and available only to family members, not even Fabrizio‘s closest friends. His family strongly objected against this decision and his sister Angela stated, that the ceremony would be held publicly and she will use any legal actions possible to do so.

At the same time she wrote an official letter adressed to the police headquarters and secretary of internal affairs, in which she refered to unconstitutionality of the police statement, citing several articles of Italian constitution and demanding immediate withdrawal of the statement. She demands that the funeral shall be held publicly and everyone who knew Fabrizio can come and pay his final respects. In the same tone, his daughter Ginevra stated, that despite the effort of journalists to throw a dirt over memory of her father, he was first of all human being, father, son, husband, sibling, uncle and an important person for many people. Attendance on the ceremony is obviously demanded by Irriducibili, who hanged a sign in Rome saying: „DEATH IS SAME FOR EACH AND EVERY ONE OF US… SO IS THE FUNERAL! WE HAVE THE RIGHT TO SAY OUR LAST GOODBYE TO FABRIZIO!“

Dnes byl v Římě zastřelen šéf Irriducibili Lazio, Fabrizio Piscitelli známý jako Diabolik. Diabolik byl jeden ze 4 zakládajících členů a v posledních letech jediným leaderem skupiny. Dle novinářů šlo o srovnávání účtů , útočník Diabolika střelil v parku zezadu do hlavy.

Podle dnešní informace z Italské televize Rai došlo k razii proti fanouškům Juventusu při které bylo zabaveno x tisíc munice, zbraně, mačety a dokonce i raketa (vzduch-vzduch). Mezi zadrženými byl i Fabio Del Bergiolo, který v roce 2001 kandidoval do senátu. Zátah byl výsledkem vyšetřování zaměřeného na Italy, kteří bojovali v Donbasu na východě Ukrajiny.

Kromě různorodého arzenálu střelných zbraní byla také zabavená busta Adolfa Hitlera nebo známky s nacistickými značkami ulic. Šetření začalo s fašistickými transparenty slavné skupiny Juventusu - Drughi nalezené v sídle Legio Subalpina v Turíně, trasy odtud vedly k arzenálu zbraní.

Additional information