Fotoreport z "Derby della Madonnina" mezi Inter - AC Milán

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Správce3 (@hooligans_cz)

Lazio se pokusilo dostat pochodem ke stadionu kde je blokují fízlové a probíhá několika minutovej střet, kdy Lazio napadá fízly lahvema, kamenama, dělobuchama atd., 23 zadrženo.

(AC Milán)

Videa fanoušků Interu Milán (CN69) a AC Milán (Curva Sud Milano) před dnešním derby

Videa před derby kde oba tábory odpalují světlice a podporují hráče před zápasem velkých rivalů. Na obou stranách se sešlo několik stovek fanoušků. 

9.ledna 1977 se také považuje za datum vzniku skupiny/sdružení Commando Ultra Curva Sud.

Poté na Stadio Olimpico hrálo AS Řím proti Sampdorii. Do té doby existovalo na Curva Sud několik samostatných skupin: Boys, Fedayn, Fossa dei Lupi, Pantere, Guerriglieri, ale všichni se zapojili do podpory klubu na zápasech sami, což vypadalo velmi roztříštěně a chaoticky. Společným rozhodnutím bylo konsolidovat se kolem sjednocení brigád do jedné a řešit podporu organizovaně. Na fotografii vidíme vizitku CUCS - slavné bubny, které se staly charakteristickým znakem ultras AS Řím.

Fanoušci Lazia se nevzdali tradiční oslavy výročí od založení klubu, setkali se v sobotu 9. ledna v 17 hodin na náměstí Piazza della Libertà, kde se jich sešlo kolem 800 fanoušků SS Lazia aby oslavili 121. výročí, na místě odpalují světlice a zpívají chorály

20.výročí dnes slaví nejslavnější chuligánská skupina Lazia - Banda Noantri

Dnes je to 13 let od smrti fanouška Lazia Řím Gabriele Sandriho, kterýho při potyčkách v roce 2007 zastřelil policista. Čest jeho památce.

Zatímco Italská média a “osobnosti” se předhánějí v obviňování ultras a krajní pravice za včerejší násilné demonstrace v Turíně (údajně mělo být identifikováno několik lidí z Juve a Tóra), tak za několikrát omylanou rozbitou výlohu obchodu Gucci byli na místě zatčeni 2 severo-Afričané. Protesty mají pokračovat i dnes. V 19:00 je plánovaná akce v Římě, která má trvat až do nočního zákazu vycházení, očekává se vysoká účast ultras, především Lazia.

ŽIVĚ:

Vyjádření Ultras Lazio k nové sezóně. Nové preventivní zákazy pro 44 členů IRR:

(fotka ze včerejšího náměstí Ponte Milvio)

Čeká nás nová sezona a chceme v ní být aktivní. Ne na tribunách, protože se nehodláme podrobit restrikcím, rouškám a dodržování bezpečné vzdálenosti. Jsme ultras a nehodláme měnit naše smýšlení. Budeme však na náměstí Ponte Milvio (kousek od Stadio Olimpico), v naší čtvrti. Pokaždé. Budeme tam sledovat každý zápas našeho Lazia, jak ligový tak LM. A budeme tam také v sobotu od 15:00 na přátelák z Beneventem v 18:00 (včera). Dokud zde budou nařízení spojená s COVIDem na stadionu nebudem, ale i přesto vždy dáme najevo naši přítomnost. Začíná se už v sobotu (včera), v 15:00 na Ponte Milvio. Buďte tam! Nikdo ani krok zpět, nedáme ani metr! ULTRAS LAZIO

Italské noviny dále také informovali, že prefektura udělila zákazy vstupu na sportovní akce až na 10 let, včetně nutnosti dostavit se na policejní stanici během každého zápasu Lazia 44 členům IRR, kteří jsou stíháni za fotbalové i nefotbalové aktivity spojené s nedávno zesnulým Diabolikem (např. organizace akce na podporu Benita Mussoliniho loni v Miláně před zápasem s Interem). Jde o nový zákon, který umožňuje udělit zákazy vstupů na sportovní akce, v rámci tzv. veřejné bezpečnosti, i když postiženi nejsou trestáni za aktivity spojené s fotbalem

Dne 07.08.2019 byl v Římě zastřelen šéf Irriducibili Lazio, Fabrizio Piscitelli známý jako Diabolik. Diabolik byl jeden ze 4 zakládajících členů a v posledních letech jediným leaderem skupiny.

V Římě poškozený grafitti pro Maurizia. Lazio zatím reaguje transparentem “Na Maurizia se nesahá! Hajzlové”

Additional information