Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Skupina "Armada" je fotbalová ultras skupina, která podporuje klub HNK Rijeka. Podporují také další sportovní kluby Rijeky, jako jsou RK Zamet (házená), Primorje EB (vodní pólo) a KK Kvarner 2010 (basketbal).

Název "Armada" bylo uděleno v roce 1987 v baru v nákupním středisku „Ri“ v Rijece a první zápas, kterého se skupina pod názvem Armada zúčastnila, bylo finále jugoslávského fotbalového poháru proti Hajduku Split v Bělehradě 9. května 1987. Jejich největší soupeři jsou BBB (Bad Blue Boys), Torcida a Kohorta.

V domácích zápasech se členové Armady shromažďují na západním tribunu u Stadionu Kantrida, odkud silně podporují svůj klub. Pravidelně také podporují Rijeku na venkovních zápasech. Pravidelně se prezentují ultras produkcí a v zápasech odpalují velké množství pyrotechniky.

Motta Armady jsou: Sami protiv svih - proti všem, a Krepat, ma ne molat - Zemři, ale nevzdávej se.

Ve města Rijeka a jeho okolí se nachází mnoho maleb/graffiti, které ukazují podporu a lásku každého souseda ke klubu. Graffiti, forma městského umění, sahají od Jelšane ve Slovinsku na severu, Novi Vinodolski na východě, Malinska, na ostrově Krk na jihu a Lovran na západě. Fotografie graffiti a maleb najdete na oficiálních webových stránkách Armady.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

BBB (Dinamo Záhřeb) dnes pomáhá lidem na ulici po silném zemětřesení, které dnes zasáhlo Záhřeb

Fotoreport ze zápasu Hajduk Split - Dinamo Záhřeb, domácí se prezentují choreografií a odpalují velké množství pyrotechniky, která končí jak je zvykem na balkáně, na atletické dráze před hrací plochou. Do Splitu přicestovala také početná skupina BBB kteří zaplňují celý sektor pro hosty. Více v článku (fotoreport bude aktualizován).

Torcida Split ve Varaždině na zápase Varaždin - Hajduk Split s Tornádo Zadar v sektoru hostů, kde se celkem sešlo 1000 hlav. Zápas celkem sledovalo 5043 diváků.

Včera před zápasem GNK Dinamo Zagreb - NK Osijek došlo ke střetům mezi dvěma skupinami BBB (Dinamo Zagreb) a Kohorty (Osijek) (na dálnici A3). Na videu jde vidět že obě strany jsou vyzbrojení kameny, tyčemi i dalšími předměty. Po 10 minutách boje přijíždí policie a vše ukončuje, zatčeno bylo několik lidí na každé straně (zatčeno bylo více než 15 lidí). Kohorta se po těchto střetech na zápas proti Dinamu Zagreb nedostala.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Včerejší další povedený přátelský zápas mezi HNK Rijeka - HSK Zrinjski Mostar, Choreografie ze strany domácích, konfety, pyrotechnika, dýmovnice. Zápas sledovalo 8000 diváků z toho přicestovalo 150ks Mostaru.

dinamo atalanta 1

LM: Dinamo Záhřeb - Atalanta Bergamo

Na tento zápas přicestovalo z Itálie 3000 fanoušků Atalanty (i přes to že větší počet fanoušků mělo problémy na hranicích s policií)

hajduk dinamo 1

fotoreport ze včerejšího derby HNK Hajduk Split - GNK Dinamo Zagreb

Choreografie Torcidy na počest jejich člena jménem Blato, který byl v roce 2017 ubodán. Plachta přes celý kotel Hajduku - To bylo jeho tetování na hrudi: "From Split with love 1312". BBB na tento zápas dorazilo do Splitu 1200.

Fotoreport ze včerejšího zápasu LM mezi GNK Dinamo Záhřeb - Ferencvárosi TC (třetí kolo kvalifikace), zápas sledovalo 14.283 diváků (2000 hostů), více v článku.

Video z odjezdu fanoušků Fradi do Záhřebu

Chuligáni Hajduku Split na ploše Poljudu po včerejší prohře a vyřazení z Evropské ligy s Gżira United

Včera došlo před derby Dinamo Záhřeb - Hajduk Split ke střetu WBC (Dynamo Kyjev) + BBB (Dinamo Záhřeb) ~40 vs Torcida (Hajduk Split) ~100

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Additional information