Video, Holandští fanoušci útočí po zápase na hospodu plnou fanoušků Anglie. Tento den také tratí několik vlajek fanoušci Anglie na úkor ekip z Holandska, Ajax+Cracovie a další.

Vitesse vs. PSV Eindhoven, po dvou minutách jde výhra na stranu PSV

Tajná policie po potyčkách Vitesse vs Feyenoord, kde došlo ke střetům vedle sektora hostů. viz video.

Chuligáni Utrechtu napadají levicovou demonstraci

Před zápasem EL v Holandsku se střetla v parku chuligánka G.A. Eagles a Ferencvarose ~ 100x60 (?), domácí si v převaze připisují výhru, po příjezdu policie zůstává několik zatčených. Video je krátce po střetu, po příjezdu policie.

Fotoreport zápasu Holandské ligy mezi Feyenoordem Rotterdam a ADO Den Haag, kde se slavící hosté 110 let od založení klubu prezentují v žluto-zalených pláštěnkách, co tvoří ve velkém počtu pěkný efekt. Domácí odpalují v zápase pár zelených dýmovnic. Více v článku.

Derby mezi Ajaxem a  Feyenoordem přineslo před zápas (trénink 24.01.2015) povedenou pyroshow jak od domácích, tak od hostů, více v článku.

Včera večer se klubovna fanoušků Ajaxu ocitla ne poprvé v plamenech. Více informací brzy.

Fanoušci Den Bosch se střetli s policií:

 

Video z menších potyček mezi chuligány Feyenoordu, kteří se snaží o konktakt s hostujícími turky. Druhé video je z potyček po zápase mezi policií a domácími.

Jako vzpomínku na Joba "Joppie" Lijffijta přinášíme profil chuligánské skupiny Bunnik Side, která patřila na holandské scéně do TOP 3. V profilu je řada zajímavých informací z holandské hools scény.

BUNNIK SIDE

Přibližně jedna pětina všech zápasů nejvyšší holandské soutěže (Eredivisie) je "zvlášť riziková". Zhruba v deseti procentech zápasů holandské divize dochází ke střetům mezi fans. V dřívějších dobách byli za nejobávanější považováni fans z Feyenoordu Rotterdam. V tomto přístavním městě se v 90.letech velmi dobře rozvinula pouliční chuligánská subkultura mezi mládeží. Postupně a později je z vrcholu začali vytlačovat fans Ajaxu Amsterodam a PSV Eindhoven.

Holandskou ultras a chuligánskou scénu postihla velká ztráta, když v pondělí (17.3.2014) ve věku 53 let zemřel ve spánku jeden z nejznámějších fans FC Utrecht Job "Joppie" Lijffijt. Joppie byl jedním ze zakladatelů Bunnik Side, což je chuligánský gang klubu FC Utrecht. V úterý večer byl zorganizován tichý pochod fanoušků FC Utrecht. Těch se sešlo okolo 300 s ohni a transparenty a jejich kroky vedly mimo jiné k domu, kde Joppie pracoval, ale i tam kde bydlel. Joppie rodina byla velice dojata. V neděli se plánuje velký pohřeb jednoho ze zakladatelů tamní scény.

Fotky z pochodu a video v článku.

Additional information