Britský Daily Mail vydal ze včerejšího dne bohatý report, tady je překlad tohoto článku:
- Stovky fanoušků Anglie běželi o život, když byli napadani ruskými chuligány UVNITŘ marseillského stadionu po remíze 1:1.
- Jeden fanoušek Anglie bojuje o život v nemocnici po brutálním násilí, které probíhalo přes den v ulicích
- Masové rvačky vypukly na stadionu poté, co ruští fanoušci zaútočili na anglické vlajky a honili stovky anglických fans po tribunách
- UEFA zahájila disciplinární řízení týkající týkající se incidentů mezi Angličany a Rusy, dá se počítat s tvrdým trestem
- Místní policie oddělovala fanoušky vodním dělem a slzným plynem
- Fanoušek Anglie bojuje o život v nemocnici, zatímco 31 dalších zraněných muselo být v nemocnici ošetřeno
- Fanoušci Severního Irska se na ulici střetly s místí omladinou v Nice


Násilí vytrysklo na tribunách v Marseille, když se fanoušci rvali na Stadionu Vélodrome po remíze Anglie - Rusko. Po závěrečném hvizdu naběhli ruští fans a začali strhávat anglické vlajky a pak se rozběhli na fans Anglie. Stovky Angličanů prchalo ze stadionu po rvačkách, co trvaly půl hodiny. Střety chuligánů z obou zemí se nakonec policii v ulicích Marseille podařilo zastavit ve čtvrti Starý přístav, jež byla po tři dny jádrem násilné brutality, aby se znovu nastartovala na stadionu.
Fanoušci skákali na stadionu přes zábradlí a ustaraní rodiče brali malé děti do náručí a schovávali se za ochrankou, která se snažila šarvátky zastavit.
Boje s částí ruských fans skončily, když angličtí fans opustily stadion. Před stadionem pak už byl klid.
UEFA oznámila, že zahájí vyšetřování incidentů, a bude po Rusku žádat, aby podniklo takové kroky, aby na Mistrovství světa v roce 2018, které se bude konat v Rusku, takové obrázky vidět nebyly.

Po bojích v Marseille, které tu probíhaly už třetí noc po sobě, se na sociálních sítích šířily zvěsti, že anglický fanoušek zemřel poté, co ho hodil jeden z ruských fanoušků pod projíždějící vlak.
Nicméně tuto zprávu britské velvyslanectví ve Francii popřelo. Mělo se jednat o Francouzku, která spadla pod vlak a léčí se v nemocnici. Zda mělo zranění souvislost se střety chuligánů, to velvyslanectví neuvedlo.
Zástupce Anglické fotbalové federace odsoudil násilí z Marseille a vyzval francouzské orgány k identifikaci osob zapojených do výtržností a pro rychlé trestní řízení s nimi.
Ruský ministr sportu uvedl, že to co se děje v ulicích Marseille nemá s Mistrovstvím světa 2018 v Rusku nic společného a že to je úplně jiný turnaj.
Zatímco probíhaly boje v Marseille, fans Severního Irska se střetly v pouličních bojích s místními mladíky z Nice.
Podle Severoirské policie, která doprovází fanoušky ve Francii, házeli místní mladíci z Nice láhve u kaváren poblíž centra náměstí Massena. "Asi 20-30 mladíků z Nice začalo házet láhve na fans Severního Irska. Několik lahví a několik úderů pak vrátili fans Severního Irska zase zpět". Desítky členů pořádkových jednotek pak na pěší zóně sjednalo klid.
Severní Irsko hraje s Polskem ve skupině C v Nice v neděli. Odhauje se, že ve městě je 10 tisíc fans Severního Irska a několik tisíc Poláků.
Ale zpět do Marseille. Před utkáním v Marseille mezi Anglií a Ruskem bylo oznámeno, že dva angličtí fans bojují v nemocnici o život po zbití od ruských fans.
Francouzská policie nasadila do davu vodní děla, aby zabránila násilí ve Starém přístavu, kde bojovali fanoušci nejen mezi sebou, ale i s mistními gangy a pořádkovou policií. Nejhorší násilí, které probíhalo už od čtvrtka v ulicích Marseille, se odehrálo v sobotu. Pořádková policie musela nasadit vodní dělo, protože slzný plyn a obušky k rozhánění davu už nestačily.
Zprávy potvrzují, že šest Angličanů bylo zatčeno v souvislosti s násilím, zatímco mnoho dalších bylo zraněno. Předpokládá se, že nejméně 31 osob dostalo ošetření v nemocnici díky násilí, včetně tří policajtů. Tři lidé zůstavají v nemocnici a jsou ve vážném stavu díky zraněním, které utrpěli v hromadných bitkách.

Jeden Angličan byl sražen k zemi a dostal kopance do hlavy při střetu s ruskými fans. Je v kritickém stavu, protože při tom utrpěl infarkt.

Ruští chuligáni měli na několik anglických fans vytáhnout nože. Policie byla viděna, jak resuscituje muže pomocí masáže srdce. Místní noviny uvedly, že Angličan bojuje o život, že je mu okolo padesáti let, a že utrpěl řadu úderů do hlavy. Jeho kamarád řekl novinářům, že byl sražen a kopán do hlavy, aniž by cokoliv dělal. Ale že neví, jestli ho napadli Francouzi nebo Rusové. Řekl, že policie obvnila je, a že vždy hází vinu na fanoušky Anglie, ale že oni nic nedělali.

 


 


Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-3636705/The-Big-Kick-Hundreds-England-Russia-fans-clash-running-battles-streets-Marseille-ahead-tonight-s-Euro-2016-match-baton-wielding-police-fighting-tear-gas.html

Additional information