Dnes je to 11 let od doby, kdy byl zabit fanoušek FK Sarajeva, Vedran Puljic (24 let).

Zde přepis článku (aktuálního článku) z našeho webu, jak vše probíhalo od 4.10.2009-6.10.2009:

Aktualizace 6.10.2009 (22.40): Doplněny další informace (viz níže).
Zprávy z Bosny říkají, že Vedran Puljić (24) byl střelen do hlavy. Mělo se tak stát v neděli 4.10.2009 při výtržnostech fanoušků FC Sarajevo (Horde zla) na jejich výjezdu v Širokem Brijegu, když se zkoušeli napadat s domácími ultras. Podle zpráv a očitých svědků policie použila zbraň k tomu, aby od sebe oddělila dvě znepřátelené skupiny fans. Kdo trefil Vedrana kulkou do hlavy není zatím jasné, a ani kdo zranil jiného fanouška Sarajeva do hrudi. Vedran zemřel v nemocnici, zatímco druhý zraněný fanoušek se zotavuje po operaci.

Aktualizace 6.10.2009 (16:00):
Informace od jednoho fanouška z Bosny a Hercegoviny:
"V nedohraném zápase BiH Premiér ligy v Širokém Brijegu byl zabit fanoušek FK Sarajeva, Vedran Puljic (24 let). Okamžitě po příjezdu Hordy Zla do Širokého Brijegu začaly incidenty. Jedna verze hovoří o tom, že Horde jakmile vyšli z autobusu tak začali všechno ničit. Druhá verze tvrdí, že jim při vstupu na stadion našli nějaké teleskopy, které chtěli zabavit a díky tomu začala potyčka, při které vzal jeden fanoušek policajtovi pistoli a začal střílet na policii, která ho následně zastřelila. Další verze je, že dostal kamenem do hlavy a zemřel. Poslední verze pak ještě je, že ho zastřelil nejaký normální chlap (který se měl i udat policii, že to udělal dle zpráv z novin- pozn. Správce). V čem je zcela jasno, tak že je zraněno 15 policajtů a 16 fanoušků, všechny výlohy obchodů u stadionu byly rozbité a jedno policejní auto bylo zapáleno."

Aktualizace 6.10.2009 (22:40):
Tak k vraždě fanouška FC Sarajevo se měl dle médií doznat v pondělí muž, který policii den před tím utekl z vazby a následně se zase šel udat. Mělo by se jednat o bývalého příslušníka chorvatských HVO (=Hrvatsko vijeće obrane - v překladu Chorvatská rada obrany), kteří byli aktivní a bojovali ve válce v Jugoslávii na území Bosny a Hercegoviny.

Additional information