Před dnešním přípravným zápasem se střetlo 40-50 BBB s policií po nevpuštění na stadion

Fotky z domluveného mezinárodního střetu mezi Slovinskou O. Ljubljana a Maďarským Diósgyőrem, 10 na 10, kdy si po minutě boje výhru připisuje Maďarská ekipa

25 fotek z více jak rok staré bitky, které našemu webu exkluzivně poskytli chuligáni Viole Maribor, a které jinde neuvidíte. Viole k tomu napsali tento popis:
"Bitka proběhla vloni v únoru 30 km od Mariboru na benzínové pumpě na dálnici. V bitce bylo 7 zraněných, z toho 6 Španělů (5 lehce, 1 těžce - transportovaný helikoptérou a operován v Lublani a pak ve Španělsku. Náš 1 lehce. 
20 zadržených (pouze naši), z toho 9 ve vazbě/nebo už ve vězení - tresty od 6 měsíců do 1 roku."

 

Fotoreport z oslav fanoušků Viole Maribor ze Slovinska, kteří slaví 25let (02.08.2014).

Video ze včerejšího večera - něco jako pozvánka na sobotní utkání, kde skupina Green Dragons bude slavit 25 let od svého vzniku.

Na začátku utkání proběhla domácí celostadionová kartoniáda, do které se přidali i plzeňští se svým choreem s "Véčkem" na prstech jako Viktoria. V sektoru hostů jich bylo 631. Lístů bylo 640, ale 9 lidí bylo před zápasem zatčeno (sympatické je, že za ně v noci plzeňský klub složil kauci za každého po 200 Eurech).
V plzeňském kotli se objevilo i jedno bizarní choreo, které nebylo oficiální od ultras, nebylo povolené UEFA a tudíž ho neměli ani pořadatelé pustit na stadion. Nějaký jedinec pronesl nápis "Piju fernet, hlavně aby byl studenej!", který rozvinul za pomoci okolostojících, a objevil se i v přímém televizním přenosu. Níže už fotky ze stadionu:

Fotky z útoku na místní hospodu, kterou napadli chuligáni z Mariboru, kde byli Řekové (údajně tam byl také Rapid Wien a BBB ze záhřebu) po tomto útoku bylo celkem zatčeno 20 chuligánů z Mariboru a několik lidí z Panathinaikosu skončilo v nemocnici. Již před zápasem bylo cca. 10km před Mariborem vráceno několik aut z Rakouska, kvůli tomu, že u nich bylo zajištěno několik věcí typu boxery a další podobný věci v četně kukel, také několik aut z Chorvatska (BBB) bylo vráceno na Gruškovje (Slovinsko - Chorvatská hranice). Fotky v článku.

Roku 1986 se v Koperu objevuje první organizovaná skupina fanoušků, kteří přijeli na utkání z Hrvatin. Prezentovali se transparentem dlouhým okolo 40m, dále používali petardy a dýmovnice vojenské výroby, měli také více menších vlajek, sirény a bubny, takže jejich povzbuzování vypadalo velmi folklórně. Známí byli také masivními výjezdy, obzvláště do hl. města (Ljubljaně), kam odjelo i 2000 žluto-modrých supporterů.

Terror Boys založila v roce 1991 skupina mladíků z Nove Gorice a okolí, kteří se začali scházet na východní straně stadionu v novogorickém „Športnem Parku“. Počet fanoušků, tenkrát starých 14-18let, se většinou pohyboval okolo 30, jak na domácích zápasech tak i na výjezdech. Už tenkrát jsme odpalovali mnoho pyrotechniky (dodnes to je naší největší doménou), předvedli jsme mnoho pěkných „dimnad a bakljad“.

Los Mistrovství světa v roce 2010 v Jihoafrické republice přidělil v kvalifikaci České i Slovenské reprezentaci mimo jiné i Slovinsko. Představujeme vám ultras skupinu Viole Maribor z týmu NK Maribor, která je ve Slovinsku momentálně jasnou jedničkou.

Additional information