Pohled Brna a Loka z roku 2012, kdy ekipa Vikings Lokomotiv Moscow přijela na zápas Lev Praha - Lokomotiv Jaroslavl (hokej, viz foto nad textem), při této příležitosti dochází k akci která je zde v článku opsaná. V článku také najdete fotoreport ze zápasu Lokomotiv vs Krasnodar z 17.03.2019, kdy skupina Vikings na domácím zápase oslavila 20 let od založení.

POHLED BRNA: Několik týdnů dopředu jsme kontaktováni přítelem lidí z Lokomotivu Moskva, kteří tu mají být týden na dovolené. Je nám nabídnut střet 15 x 15 bez omezení věku. Termín je stanoven na pátek, což nám samozřejmě vůbec nehraje do karet, spousta kvalitních lidí nám odpadá kvůli práci a další musí být skrz práci zpět v Brně před osmou. Domlouváme se tedy s našimi bratry ze Slovanu že nám pomůžou 3 lidi. Noc před střetem je vybráno raději víc lidí než 15 s tím, že se to v pátek proškrtá, jenže pár minut před odjezdem nám odpadá jedno auto a jsme nuceni kontaktovat dva přátele z Plzně, aby se aspoň něco událo.

Nakonec teda před jednou hodinou vyrážíme do Prahy a domlouváme se s Lokomotivem na místě. Mají vybrané místo někde v Praze, my se ale bojíme páteční zácpy a do centra se nám vjíždět vůbec nechce, jelikož nás jak jsem psal výše tlačil čas. Lokomotiv ukázal obrovskou ochotu, kterou by jsme ocenili u většiny táborů na naší scéně a sděluje nám, že si vezmou taxíky a vyjedou na nějaký odpočívadlo na dálnici směr na Brno. Těsně před Prahou to tedy otáčíme a vjíždíme na první benzínku kde čekáme na soupeře. Jdeme na pole, který se ukazuje být ideálním místem protože na něj není vidět přes stromy a máme to pár kroků k autům. Schází se nás tedy 13 bojovníků, v tom 3 Slovan a 2 Plzeň. Když přijede soupeř, sdělujeme jim náš počet i to, ať jdou v kompletní patnáctce. Soupeř se asi 10 minut chystá několik desítek metrů od nás a my jsme stále nervóznější z policie, nakonec se ale i oni formují a jdou proti nám. Vydáváme se vstříc soupeři ve dvou lajnách. Lokomotiv se pár metrů od nás staví do jedné lajny a nám je hned jasný, že nás chtějí obíhat. Vlítneme do sebe a všichni si snaží najít protivníka. Rusové nás okamžitě přečíslují a sundávají nás ve dvou či třech lidech a do minuty si připisují jasnou výhru. Po Zaglebii Sosnowiec je to tedy další zahraniční soupeř, který nám ukázal, že máme do světové špičky ještě hodně daleko. Jsme si ale jistí, že tyto zkušenosti využijeme v dalších soubojích.

JKG

POHLED LOKA: Na začátku listopadu jsme se rozhodli přijet podívat do Prahy a jako zpestření jsme si chtěli dohodnout setkání s nějakým českým předním klubem.

Proto jsme kontaktovali naše pražské přátele, kteří nám domluvili měření sil s údajně momentálně nejsilnějším táborem v ČR Spartou Praha a Brnem ve formátu 15x15 bez omezení věku, ti se vším souhlasí bez jakýchkoliv problémů.

Po příletu do Prahy se ještě utvrzujeme, že vše co bylo domluvené platí a vše proběhne dle plánu a z obou táborů dostáváme kladné ohlasy.

Den před setkáním se Spartou vybíráme místo na okraji Prahy a druhý den čekáme na Spartu v hospodě už od 14.00 nedaleko místa setkání, které mělo proběhnout až okolo 20.00. Čekáme, čekáme a Sparta nám odpoledne napsala, že nemají dostatek lidí k boji, ale s tím se nehodláme smířit a probíhají domluvy skoro celé odpoledne. Nakonec se situace vyvinula tak, že Spartě jsme dali čas do půlnoci a pokud se chtějí porvat, tak se mají ozvat. Před desátou hodinou se opravdu ozývají, ale jen s tím, že to berou jako jejich prohru a neuvidíme se z čehož jsme zklamaní a rozcházíme se na hotely a doufáme, že alespoň setkání s Brnem vyjde. V den bitky s Brnem si vybíráme dobře situované místo a ihned poté voláme Brnu, jestli všechna domluva platí a je nám řečeno, že už vyráží směr Praha. Těsně před Prahou nám, ale Brno volá s prosbou, jestli bychom nemohli přijet my za nimi na nějaké místo, které si vyberou v blízkosti u dálnice, což nám problém nedělá a ihned voláme taxíky a vydáváme se za nimi. Před bitkou k nám přišel leader Brna, že nemají dostatečný počet (13 lidí - pozn.Správce), ale od nás se každý chtěl rvát, tak stavíme kompletní 15ku a jdeme do sebe. Bitka trvá asi 40 sekund a my si připisujeme výhru.

Děkujeme do Brna za super domluvu!

Viking's Lokomotiv Moskva

Fotoreport ze zápasu Lokomotiv Moskva vs Krasnodar

Lokomotiv Krasnodar 010

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Lokomotiv Krasnodar 1

Additional information