V Rusku je všechno možné, říkalo se. A platí to i dnes. Že v Rusku operuje na chuligánském poli ryze dívčí chuligánská skupina při Spartaku Moskva s názvem „Slavjanki“, jste si možná všimli. Na našem facebooku měla jejich fotka od vás snad nejvíce "lajků".

A tak když na ruském chuligánském webu s její šéfovou vyšel rozhovor, neodolali jsme jej pro vás přeložit, ať máte trochu ponětí o některých trendech na východ od nás. Ostatně i na české chuligánské scéně se v některých bitkách holky objevily a zapojily...

 

V poslední době se začaly na různých chuligánských webech či facebooku objevovat fotky tajemné skupiny Slavjanki. Mohly byste se nám představit a říct, jak vznikla myšlenka na založení vaší skupiny?

Jmenuju se Viktoria (Oležka) a jsem lídrem této ženské skupiny. Není žádná historie myšlenky našeho vzniku. Vznikly jsme z vlastní iniciativy. Začínaly jsme jako ultras a pak jsme se rozhodly založit čistě ženskou skupinu. Myslím si, že tyhle věci můžou dělat nejen kluci, ale i dívky. A jestli se ptáš, jak jsme se dostaly na chuligánskou scénu v Rusku, tak je to díky našemu přátelství s lidmi ze Školy ("Škola" je název momontálně jednoho z nejaktivnějších a nejlepších gangů Spartaku Moskva - Pozn. Správce).

 

Jakou roli hrají ve vaší skupině kluci?

Určitě ne hlavní :). Pomáháme mladším v ultras aktivitách a malování graffiti. A tohle je ženská skupina.

 

Jak probíhají tréninky - trénují všechny holky?

Tak tréninky jsou jedním z hlavních bodů naší skupiny. V naší skupině jsou všechny holky sportovkyně, a některé i šampionky!

 

Řekni nám, co děláte pro vaši ultras scénu?

Tak pokud není soupeř, tak kreslíme graffiti a podporujeme na stadionu náš tým.

 

Jestli je to možné, můžeš nám popsat, jak to vypadalo, když jste šly na první vaši akci na poli?

Tak první akce skončila pro nás sice vítězně, ale neměly jsme z toho radost. Čekaly jsme na poli připravené k boji na holky z Lokomotivu, ale ony nebyly schopné tam vůbec dojít.

 

Hmm, tak to je zajímavá informace o holkách z Lokomotivu. A o jakých dalších takových ženských skupinách víš?

Tak my nejsme průkopnice ženského chuligánství v Rusku. Hodně solidní byla i skupina Spartaku s názvem FEMALE MOB. Holky měly dobrou úroveň. V současné době máme s některými z nich přátelství. V polovině srpna měla být první akce s červenozelenými ze skupiny Loko band girls, ale jak už jsem říkala, nedorazily. A brzy po tom se jejich skupina rozpadla. Realita je taková, že tomuhle se věnuje opravdu málo holek. Proto je hodně těžké najít vhodného soupeře.

 

Co vás vede účastnit se chuligánských bitek? Je to touha si něco dokázat, nebo máte rády násilí? Bylo by zajímavé vědět, proč se holky rozhodly vstoupit do ryze mužského světa.

Mužská mentalita, láska ke klubu, nenávist k nepřátelům - tohle všechno v nás vyvolalo agresi a tak jsme se rozhodly jít touto cestou. A do mužského světa jsem vstoupila už tehdy, když jsem se rozhodla věnovat bojovému umění. A to bylo dlouho před tím, než vznikla naše skupina.

 

Jak se vypořádáváte s vlnou kritiky na internetu k vaší skupině? Setkáváte se s ní i v reálném životě?

Tak na sociálních sítích jsme se nejednou setkaly s nadávkami, ale v reálném životě všichni mlčí. Rádi bychom vystopovaly ty co to říkají, aby mohl přijít trest za tu špínu co píší.

 

Máte za sebou i nějaké výjezdy?

Ano, hodně našich holek vyjelo ven za svým milovaným klubem.

 

Chystáte se zase do lesa?

Ano, samozřejmě, plánujeme další a další akce, a to nejen v lese, ale i mimo něj. Ale dokud neexistuje soupeř, tak se věnujeme tvorbě graffiti a podpoře na tribunách.

 


Zdroj: Фанстайл.ру

 

Additional information