Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Včera v Gdaňsku se konala první gala "sportów walki - Krwawy Sport". Gala K1 bez bezpečnostních rukavic. Na tomto gala mělo zástup hned několik ekip z chuligánské Polské scény. Výsledky: Elana Toruń - porážka, GKS Tychy - porážka, ŁKS Łódź - vítězství a Pogoń Lębork - vítězství. Zde video ze střetu chuligánů po gala mezi Młoda Elana (na straně Elany zbraně) vs Lechia Gdansk, výhra Elana

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Na této fotografii banda Wisly Krakow (NH) u předělaného gráfka Craxy (obě strany toto místo předělávají několikrát).

V noci z pátka na sobotu napadli fanoušci Wisly Krakow a vážně zranili osobu spojenou s Cracovií Krakow. Wisla na něj zaútočil mačetami.

Fanoušek Cracovia Krakow poté skončil v nemocnici a odmítl spolupracovat s policií!

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

O víkendu proběhlo měření sil band z Bełchatówa.

GKS Bełchatów vs Widzew Lodz (F.C.B.'91), banda na bandu, po 3 minutách boje jde výhra na stranu Widzewu.

Polská Ekstraklasa se také vrací po nucené koronavirusové pauze.

Fanoušci Pogoně (Štětín) vítající podél silnice autobus s hráči před zápasem, který se také konal bez diváků. V Polsku budou od 19.6. fanoušci na stadion, kluby budou moct využít pouze 25% kapacity stadionu.

25.5.2003 zahynul fanoušek Slasku Wroclaw, Ronal „Rolik“, Leszczynski. Při zpáteční cestě z utkání Belchatow - Slask Wroclaw byl smrtelně napadený skupinou chuligánů Widzewu Lodž. Umřel za tragických okolností. Mladý kluk položil život za svůj klub. Umíral v těžkém stavu v nemocnici. Celá událost vypadala takto: „bylo to 70km od Belchatowa, a jak se ukázalo, celou cestu jelo za námi několik aut chuligánů Widzewu. Sjeli na odpočívadlo, kde vystoupili i s tyčemi, ocelovými pruty, kameny a jinými zbraněmi. Policie se schovala v antonu, vypovídající později, že tamti „šli jak armáda v červeném“. Bylo jich okolo 60ti - nejprve zdemolovali autobus, pak hledali fanoušky v restauraci, na zahrádce a také na parkovišti. Fanoušci Slasku Wroclaw se bránili, ale po chvíli začali utíkat. Roland tenkrát zakopnul a upadl. Jiní tvrdí, že dostal kamenem do hlavy, a proto upadl na zem. Každopádně ho chytli. Bili ho tyčkami po celém těle. Roland se zkoušel bránit rukama . Nějaká holka zakřičela „nechte toho, zabijete dítě“. Nakonec toho nechali. Nasedli do svých aut a v klidu odjeli. Všechno se stalo za přítomné policie. Na zemi ještě leželo dalších 5 fanoušků s polámanýma rukama, nohama a rozbitýma hlavama. První pomoc poskytla Rolíkowi lékařka, která shodou okolností projížděla kolem. Zkoušela ho křísit. Po příjezdu záchranky byl odvezen do nemocnice ve Wielumiu. Tam nebyli schopni mu pomoci, proto byl převezen do nemocnice v Sieradzu, kde se podrobil operaci lebky, ale jak řekl ošetřující lékař, nebylo co zachraňovat.

Lech Poznań - Polonia Warszawa (Pohled Lechu) 29.9.1997

Ná zápase byla velmi nepříjemná atmosféra z důvodu zaujatého rozhodčího. V první polovině zápasu byl celkem klid, ale ke konci zápasu, kdy rozhodčí neodpíská penaltu, několik fanoušků přeskakuje plot a vbíhá na hřiště a chtějí mu ukázat spravedlnost. Po prosbách hráčů se celá situace uklidňuje. Do akce nastupuje okolo 50 fízlů, kteří zaujali pozice pod našim sektorem. Každou chvíli z našeho sektoru lítá kamení a láhve na fízly pod sektorem. Po zápase nás policie provokuje a my nasraní výsledkem zápasu jdeme na ně.

Přes 1 hodinu probíhají před stadionem vytrvalé boje s fízlama, nás okolo 250-300 osob a 150 fízlů. Ve výsledku toho střetu zůstavá jeden těžce zraněn, kterýmu bude nejspíše amputovaná ruka a mnoho dalších lehce zraněných fanoušků. Po konci boje se psama zůstává od nás 8 zadržených osob, boj skončil polovičnim úspěchem pro nás, protože hlavní cíl (v tu chvíli) bylo zmlátit rozhodčího a to se nám nepovedlo.


Ruch Chorzów - Górnik Zabrze (Pohled Gornika) 15.10.1997

Dnes to jsou 5 roky od smrti fanouška Concordie Dawida (02.05.2015 - 02.2020), který byl zastřelen fízlem při zápase Concordia Knurów - Ruch Radzionkow (2.5.2015). Tato tragédie vyvolala obrovskou podporu, jak u nás, tak na Slovensku a všude ve světě. Jedno máme společné!

Dnes v 16:00, fanoušci Concordie, ROWu Rybnik a Górniku Zabrze v počtu ok. 150 lidí sešlo na hřbitově na ulici Rakoniewski na uctění památky zesnulého fanouška Concordie Knurów. Fanoušci složili věnec, květiny a zapálené svíčky. V článku fotka Alexe, syna zesnulého fanouška Concordie Knurów:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený správce3 (@hooligans.cz),

Včera ve večerních hodinách se potkávají na Ruda Śląska ekipy Ruch Chorzów vs Gornik Zabrze v počtu ~35x40, po 7 minutách boje tahají za kratší konec chuligáni Gorniku, ti se poté dávají na útěk, několik osob z inkasuje KO.

Gornik Zabrze: Nás 10 + 20 mladých (všichni RUDA ŚLĄSKA). Tak krásná konfrontace v naší oblasti nebyla léta k vidění, těžké KO na obou stranách, výhra oponenta. Boj trval 7 minut!

Zrušení zákazu vycházení v Polsku využívá mladá úderka LKS-u Lodž, která v parku napadá trénující Widzew Lodž, podle infa 40 LKS a 20 Widzewa. Na straně RTS mnoho zranění (přelámané ruce), výhra LKS po 3 minutách boje. Policie celkem zadržela 7 osob.

Video ze včerejších oslav 100 let od založení klubu Ruchu Chorzów.

V ten den došlo také k bitce v Chorzowě mezi Ruchem a rivalem z Katowic, více zde po kliknutí na tento text.

Dnes v Chorzowě se odehrál boj dvou rivalů Ruch Chorzow vs GKS Katowice,

Zde pohled GKS Katowic: Bitka se odehrála na obou stranách +/- po 15 osobách, po tvrdé a dobré bitce Ruch inkasuje a po chvilce boje jde výhra na naší stranu. Pro nás je to důležitá výhra, a radost z výhra je větší, že se odehrála na území rivala v tak významný den (klub Ruch Chorzow dnes slaví 100 let od založení)

Additional information