Domácí chuligáni BKS před začátkem utkání napadají hostující sektor Goralu, poté, co pár hostů přibíhá pod sektor domácích, ti reagují a vybíhají soupeři naproti, na straně hostů několik KO, nakonec zasahuje policie.

Před zápasem Legia varšava vs Lechia Gdansk , před zápasem se ekipa Lechie vydává k sektoru domácích, kde čekají na lístky fanoušci Legie, ti po chvilce začínají utíkat několik jich inkasuje a dostávají KO

Fotoreport z prvního zápase kvalifikace LM, kde Spartak Trnava vycestoval do hlavního města Polska, Varšavy, kde se utkal s Legií Varšava. V sektoru pro hosty se sešlo 500 Spartakovců podpořeno 50 ks z Korony Kielce. Za příznivého stavu a celozápasového, více než dobrého supportu si Spartak do odvety veze z Varšavy výhru 0:2 a má šanci se dostat dále , kde je možný soupeř Crvena Zvezda. Na zápas Spartak Trnava doma s Legií Varšava budeme monitorovat v online fotoreportu od fotografa ultras.cz/hooligans.cz, tento zápas je také týden před tímto zápasem vyprodaný. Více v článku.

 

Dnešní bitka GKS Katowice vs Ruch Chorzow, Ke stejnému vězení přijíždí pozdravit vězněné kamarády obě ekipy ve stejný čas, Ruchu 40ks x GKS Katowice 20ks, výhra GKS Katowic

Týden zpět se v Polsku potkávají bandy GKS Katowic & Baník Ostrava & ROW Rybnik a GKS Tychy, po tvrdé bitce která trvala 2 minuty jde výhra na stranu GKS Katowic (bitka u stadionu v parku)

Fotoreport z Polské IV ligy, derby KS Wisloka Debica vs. LKS Igloopol Debica (zápas sledovalo 2000 diváků), pálení vlajek v sektoru domácích a další suvenýry. Hostů se v sektoru pro hosty sešlo na 300. V článku fotoreport

Překlad policejní zprávy ze serveru http://slaska.policja.gov.pl:

"Akce obřích rozměrů se dnes (22.5.2018) zúčastnilo přes tisíc policajtů. Při akci bylo zadrženo celkem 39 osob, přičemž 38 osob čelí podezření z účasti v organizovaných zločineckých skupinách spojených s komunitou chuligánů. Členové skupin měli působit v posledních letech téměř v celé zemi. Šetření jsou pod dohledem slezského a małopolského oddělení prokuratury.

Od časných ranních hodin se ve Slezském a Małopolském vojvodství konaly dvě obrovské operace CBŚP týkající se skupin organizovaného zločinu. Na těchto akcích se zúčastnilo více než 1000 policajtů. Policisté z Ústředního úřadu pro vyšetřování policie byli podpořeni důstojníky z BOA KGP, policejního ředitelství v Katovicích a Krakově, policejních protiteroristických komand z celého Polska, pohraniční stráže a dokonce i Agentury pro vnitřní bezpečnost (tajná služba). Tyto akce jsou důsledkem mnoha měsíců tvrdé práce CBŚP, která akci prováděla pod dohledem dvou místních útvarů národního státního zastupitelství.

Policisté z CBŚP z rady v Katowicích již několik let provádějí vyšetřování organizované skupiny, jejíž členové jsou podezřelí ze zločinů násilí proti skupině obyvatel, výtržnictví a drogám. Zatím bylo zadrženo 15 podezřelých, z nichž 9 bylo zatčeno.

Dnes se uskutečnila další velká akce, během které bylo zadrženo 28 lidí. Ti jsou podezřelí z toho, že jsou členy organizované zločinecké skupiny, která působila v letech 2014-2017 v téměř celé zemi. Mezi zadrženými je i podezřelý z šéfování této skupiny - Łukasz L. pseudonym "Lucky". Zadržené osoby byly přivezeny do slezské pobočky Národního státního zastupitelství v Katovicích, kde jim bylo oznámeno celkem 80 obvinění. Mezi ně patří mimo jiné rvačky včetně ublížení na zdraví s následkem smrti, k níž došlo 24. října 2017 v obci Ruda Śląska. Patří tam i další brutální rvačka, která se konala 30. září 2017 v Katowicích, v důsledku níž mělo dojít k mnoha vážným zraněním. Kromě toho jeden z podezřelých čelí obvinění ze zahlazování stop trestného činu. Zadržení jsou také podezřelí z loupeží a vydírání ve Slezském Vojvodství, při jedné takové si měli přijít k majetku v hodnotě 200 000 zlotých (1,2milionu kč).

Skupina se také zabývala značným množstvím narkotik - nejméně 20 kilogramů konopí a 5 litrů psychotropních látek pro výrobu amfetaminu.

Během akce bylo prohledáno 30 objektů, přičemž bylo nalezeno 150 dávek kokainu, nebezpečné zbraně jako mačety, pepřové spreje i dvě střelné zbraně.

Následně proběhly akce v Małopolském vojvodství. Podle zjištění policistů z Ústředního úřadu pro vyšetřování policie v Krakově působili členové skupiny od roku 2006 do roku 2016. Během této doby pravděpodobně produkovali amfetamin stejně tak kokain, mefedron a marihuanu a pak jej prodávali téměř do celém Polsku. Navzdory tomu, že skupina byla velmi těsně uzavřena, se vyšetřovatelům podařilo zjistit, že zadržení byli schopni dodat velké množství různých drog na trh. Podle vyšetřovatelů měli členové skupiny specifické rozdělení rolí včetně dělení se o zisky.

V důsledku dnešní akce bylo zadrženo deset lidí, kteří byli podezřelí z účasti v organizované zločinecké skupině. V małopolském vojvodství bylo prohledáno celkem 13 míst, včetně prostor jednoho ze sportovních klubů. Byly zajištěny různé druhy nebezpečných předmětů, včetně mačet, tyčí a slzných plynů.

Zadržené osoby byly přivedeny na pobočku Okresní prokuratury Małopolska, kde byly obviněni ze spáchání 31 trestných činů. Obvinění se týkají členství v organizované zločinecké skupině a účasti v obchodu velkého množství omamných a psychotropních látek, tj. marihuany, kokainu, amfetaminu, mefedronu.

Vyšetřování pokračuje v obou případech a soud rozhodne o dalším osudu zadržených."   

 

Tolik policejní zpráva. Jedná se o tábory Ruchu Chorzow a Wisly Krakow. V prohledaném sportovním klubu se mělo nalézt i větší množství vlajek GKS Katowice a Baníku Ostrava. 

Akce Piasta Gliwice&GKS Jastrzębie na sraz Gorniku Zabrze z Gliwic (Torcida Gliwice (f.c.) ), nová družební sílá se snaží napadnout sraz Gorniku Zabrze z Gliwic před zápasem s Wislou Krakow, to bohužel nakonec končí vše policie.

Video z konce zápasu Lech - Legia, kde došlo k přerušení zápasu a po vniknutí na hrací plochu ekipou Lechu, také k ukončení zápasu a zákrok policie. Po utkání nedaleko stadionu vzplálo jedno z aut, které mělo SPZ z Varšavy.

Článek bude před zápasem i během zápasu aktualizován, veškeré dění zde bude zaznamenáno. 

 Více v článku po rozkliknutí!

Zítra derby v Polsku a ekipa Ruchu (100) v Giszowcu pálí jednu ze 44 vlajek, o které ultras GKS Katowice přišli v půlce května

Tragická událost, která se stala při zpáteční cestě ze zápasu JKS Jarosław – Stal Rzeszów, na tomto zápase podpořila hosty z Řešova početná ekipa Elány Toruń (29 osob + 4 KKS Kalisz). Bohužel jedno z aut Elány mělo autonehodu, při které přišel jeden z fanoušků známý jako "KUPIEC" o život a další o něj bojují

Additional information