Podívejme se stručně na všechny objekty, které byly vyobrazeny ve včerejší vynikající prezentaci a choreografii fanoušků Borussie Dortmund v zápase proti Eintrachtu Frankfurt. Možná to bude velká motivace jít tam a vidět všechno na vlastní oči.

Takže jdeme zleva doprava:

Kostel sv. Rinalda a pohled na náměstí starého trhu. Stavba kostela byla realizována již v 5 století (1233–1701).

U-Tower nebo Dortmunder U je budova bývalého pivovaru. Od roku 2010 slouží jako centrum pro umění a kreativitu.

Administrativní budova Starého přístavu v Dortmundu byla postavena v roce 1898. Přístav je součástí čistě městská památka a je součástí trasy průmyslového dědictví Porúří.

Orlová věž - Obnovena ve 20. století na místě založení staré věže, která je součástí městské hradby. Nachází se na ulici Ostwall na hranici starého města.

Opera v Dortmundu - Otevřena v roce 1966 architekty Architects Heinrich Roscotten a Edgar Tritthart.

Hoesch Gasometer - Bývalý nízkotlaký plynový zásobník těžební společnosti Hoesch AG v Dortmundu. Po uzavření podniku byl zařazen na seznam památek města. Plynoměr Hoesch je součástí trasy průmyslové kultury.

Rote Erde Stadium -  Fotbalový a atletický stadion s kapacitou 25 000. Slouží jako domácí aréna pro Borussii Dortmund II. Stadion byl postaven v letech 1924-1926.

Ve skutečnosti „Signal of Iduna Park“ (Westfalenstadion).

Florianturm -- Televizní a vysílací věž. Byl postaven v roce 1959 pro výstavu federální zahrady a parku v městském Westphalian parku. V době stavby byla věž nejvyšší budovou v Německu - její počáteční výška byla 219,6 m.

Additional information