Slask je dopředu vyzván tojkoalicí Dynamo Berlín, FC Magdeburg a Braunschweig na piknik banda na bandu:Wroclawští posílení o několik jedinců z Opavy a cca 40 z Wisly vyrážejí tedy v ranních hodinách. Těsně před hranicemi dostáváme hlášku, že v podstatě každé větší, ale i menší auta na polských spz je stavěno a důkladně prohledáno. Ihned nás napadá tah naložit veškerou výbavu na grilovačku a pyro do opavského auta a ejhle, finta zabrala, v pohodě projíždíme. Sraz si dáváme těsně před Magdeburgem, místo nám vybrali domácí a nutno uznat, že bylo dobře vybráno.

S prohledáváním aut se vše strašně vleče, a tak je jasné, že 14.hodina, která byla domluvena je naprostou utopií. Kompletně se scházíme až kolem 17:00 v počtě cca 150 kusů. Němci stále čekají na vybraném plácku (je třeba smeknout před jejich trpělivostí, pravda, nikdo nepočítal s tak dlouhými lustracemi ze straný fízlů). Když už se blížíme k danému místu, hlásí domácí koalice vrtulník nad svými hlavami a je tedy jasné, že nechtění opět zvítězili a odhalili piknikové dostaveníčko.

Němcům nemůžeme absolutně nic vytknout, naopak je třeba smeknout před tím, jak dlouho vydrželi čekat, ale museli pochopit, že my taky museli čekat na zadržená auta. V tu dobu už je jasné, že nic nebude, a tak se pokračuje směr Hannover. My dojíždíme společně s dalšími auty v cca 70 lidech. Po zaparkování aut se přesouváme směr stadion. Jdeme úplně vzadu a zepředu slyšíme řev a policejní houkání. Celý dav utíká dopředu dohnat první řady, které jsou napadeny domácími. Těžko říci, kolik jich doopravdy bylo, protože se na ně nabalilo i dost takových těch zvědavců a mládeže, ale celkově kolem stovky jich mohlo být. Každopádně, když dobíhají zadní řady přední tak domácí hodně znejistí, do toho se už zamotává i pár policajtů, přes které se banda Slasku snaží dostat k domácím, ale policie stálé přibývá a rázem nás ženou obušky zpět, v tom se s hurónským řevem k policistům přidají domácí a zasypávají nás lahvemi. Uhýbáme před policisty do boku a dostáváme se tak znovu k domácím, kteří rázem zastaví. V tom už ale opět nastává obušková léčba, teď už i slzák a domácí zase přes policisty "útočí". Dojíždí policie na koních se psy a je jasné, že je totálně po všem. Obklíčení policajty jsme držení cca hodinu v parku (všech těch 70 lidí), pak nás vedou na nějakou obrovskou bengárnu, která připomíná spíše nějaký zámek nebo hrad. Tam nás zbavují absolutně všech věcí a jsme po jednom vedeni do jedné místnosti na opsáni, pak do další na focení a pak zase do další a další. Nakonec končíme v budově, která vypadá už spíše jako rekvizitní basa, ale je plně funkční, slouží jako cpz. Každý teda dostává svou cimru, ve které jsme několik hodin držení. Pouští nás hromadně ve 2 hodiny ráno. V podstatě se vůbec nic nestalo, takže celá ta policejní šaškárna byla absolutně zbytečná. Unaveni, hladoví, žízniví, znechuceni z toho, že jsme se nedostali ani na fotbal (s neuskutečněným piknikem už jsme se smířili) vyrážíme směr domů s konstatováním, že to byl teda výlet a jestli to stálo vůbec za to. Odpověď je jasná-jasně, že to za to stálo. Takový už je holt život fotbalového fanouška ;-)

Slask nakonec prohrál 5:1 a rozloučil se tak s účinkováním v evropských pohárech. Na stadioně údajně proběhla ještě nějaká strkanice s fízly, ale myslím, že už nikoho nesebrali...

Additional information