Zde vám přinášíme jeden kratší rozhovor, který byl poskytnut krátce po první domluvený bitce v Anglii.

1) Zdar, můžeš se nám ve stručnosti představit? Svojí firmu?

1) Ahoj, jsem jedním ze zakládajících členů skupiny Millwall Berserkers. Skupina byla založena přímo po zápase Anglie vs Rusko v Marseille v roce 2016 (Mistrovství Evropy ve fotbale 2016). Většina našich členů patřila dříve k Wacker Youth a dalším skupinám Millwallu. Byli jsme přítomní v Marseille v předních řadách při násilí v uličkách Marseille proti Rusům, incident o kterém se často psalo. Jsme spíše do casual stylu, ale také přijmáme některé evropské věci, jako jsou kukly, atd.., Chtěl bych ještě zdůraznit, že jsme chuligánská skupina, nikoli ultras.

2) Máte nějaké družby/přátelství?

2) Máme v mnoha evropských klubech kontakty. Nejvíce jsme v kontaktu s Glasgow Rangers, nicméně jako firma nemáme to, co byste nazývali "oficiální" přátelství/družba v Evropě. My jsme proti tomu, aby viseli vlajky nebo jiný věci jiných klubů na našem stadionu.

3) Co si myslíš o chuligánské scéně v Evropě?

3) V současnosti je hooligans scéna ve většině evropských zemí mnohem lepší než v Anglii. Jako národ považuji za slabší v tomto ohledu a to se odráží v našich firmách. Celá Evropa se dívá do Anglie, pokud jde o fotbalové násilí, které se také postupně dostalo do Evropy. Zvláště obdivujeme chuligánské scény v Polsku, Rusku a Švédsku nebo také v Německu.

4) Nedávno proběhl váš první domluvený střet, je někdo z Anglie, kdo by se postavil?

4) Máme teď před sebou 2-3 další zajímavé fighty s ostatními anglickými kluby, kde poměříme svoje síly. Vzhledem k tomu, že zpráva o střetu v Brentfordu šla na sociální média, bude to velice zajímavé. Doufali jsme, že tomu tak bude, a první historický domluvený boj zvedne naší scénu.

5) Trénujete nějaké bojové sporty, chodíte do nějakého vašeho gymu trénovat? Nebo jdete do boje po "hlavě" bez taktiky a trénování?

5) Hlavně trénujeme samostatně a většinou je to box. V blízké budoucnosti doufáme, že bude v tělocvičně trénovat až 30 naších kluků. Na naší první bitku jsme nepoužili žádnou taktiku, ale učíme se a poznáváme Evropský styl.

6) Na jaký střet nejvíc vzpomínáš, nebo dobu? 

6) Tvrdá otázka. Situace v Anglii je těžká, všichni vaši čtenáři budou znát kvůli tvrdým zákonům o CCTV a policejnímu útlaku. Už jsem si odseděl jeden trest odnětí svobody a 2 zákazy na všechny stadiony a mezinárodní zápasy. V průběhu let jsme měli spoustu nezapomenutelných střetů před dobou berserkera jako mladíci, jsme byli velmi aktivní již od 15 let. Cestujeme s národním týmem a v té době došlo k velmi dobrým střetům s Němci / Poláky / Rusy

7) Tvoje skupina se skládá spíše ze starší generace, nebo máte mezi sebou i mladou krev?

7) Naše skupina je věkově smíšená. Věk se pohybuje od 18 do 40 let, ale všichni se stejnou mentalitou. Celkově nás je zhruba 60 z toho 30 těch radikálních.

8) Co si myslíš o budoucnosti v této "nové" záležitosti pro Anglii? Myslíme tím domluvený střety, bude to přibývat, nebo to byla pouze jednorázová akce?

8) Doufáme, že je to začátek. Je to jediná cesta vpřed v této zemi. Pokud chceme bojovat, měli by jsme najít cestu. Je to férová hra na pěsti. Měl by to mít každý Angličan v krvi! Budeme vždy respektovat Brentford za to, že se nám postavil. Mnoho firem bylo požádáno o střet, ale mnozí odmítli.

9) Co by jsi vyřídil čtenářům hooligans.cz

9) Pozdravuji z jižního Londýna a sledujte tuto scénu více.

 

Additional information