Fotoreport ze zápasu vršovické derby Slavia Praha - Bohemians 1905. Oba tábory bez choreografií (Do odvolání jsou v Edenu zakázány veškeré choreografie (TS) ). TS bez organizovaného fandění. Ke konci zápasu se na severní tribuně objevuje potyčka mezi SKS. Zápas sledovalo 16.243 diváků.

Zde Vyjádření fans Bohemky před zápasem:

DERBY BEZ CHOREOGRAFIÍ! Přestože jsme do přípravy na derby investovali hodně času i peněz a přichystané choreo máme i oficiálně schválené, rozhodli jsme se ho dnes neprezentovat. Již delší čas jsme měli signály, že Tribuna Sever bude mít zakázanou jakoukoliv optickou prezentaci a nyní je tato zpráva potvrzena. I když je pro nás Slavia naším hlavním rivalem, fanouškovská mentalita nám velí se takto zachovat. Neumíme si představit a nechceme přistupovat na to, že při derby bude mít povolenou prezentaci jen jeden z táborů. K derby zápasu patří propracované choreografie na obou stranách, na což dnes budeme reagovat bannerem v sektoru a hlasitým projevem.

Český fotbal bez nesmyslných zákazů!

Tribuna Sever: Na dnešní zápas nebyla povolena choreografie, ani nápisy. Koridory zůstaly zahrazeny. Nepřišel každý čtvrtý permanentkář, bylo vyprodáno a venku desítky slávistů bez možnosti jít na fotbal. Do skladu s aparaturou, bubny a vlajkami jsme se nedostali - nemohlo tak dojít k organizovanému fandění. Nevyhlašovali jsme žádné bojkoty, nechtěli jsme situaci vyostřovat. Rozhodli jsme se pro tichý protest. Každý dnes mohl fandit, každý se mohl projevit po svém. Děkovačka byla dopředu komunikována k hráčům. Cílem není vést válku, ale zrušit nesmyslná opatření a podpořit náš klub.

Additional information