Tribuna Sever: Dnešní výjezd přinesl poučení, pro organizátory i pro výjezďáky samotné. Protagonisty příběhu jsou i dvě skupiny fanoušků, říkejme jim Rodina 1 a Rodina 2.

Ještě ve čtvrtek to vypadalo, že pokud bus TS vůbec vyjede, bude ztrátový a poloprázdný. Ztrátu bychom neradi, ale byla by snesitelnější, než nevyjet. Spojili jsme síly s Rodinou 1, která také chtěla vypravit svůj bus, ale stejně jako my neevidovala o výjezd až do pátku valný zájem. V pátek odpoledne jsme telefonicky dopravci potvrdili, že v pondělí s ním počítáme. Během víkendu se řada lidí rozhodla, že přecijen vyrazí. V pondělí ráno je kapacita naplněna. Voláme dopravci, abychom zjistili, jak velký bus je schopen poskytnout. Bohužel nám sděluje, že v neděli mu volala Rodina 2, která s ním také jezdí, že svůj výjezd ruší, dopravce bohužel usoudil, že nejede nikdo. Před Edenem se schází zmatení fanoušci, kteří měli vyrazit s Rodinou 2 - nikdo je o zrušení neinformoval, některým v půl jedenácté přišla strohá sms. Dopravce zařizuje nový bus, je nám líto bezprizorních dětí Rodiny 2, bereme je do našeho busu, část našich lidí proto jede autem, ujišťujeme se, že všichni v pořádku odjeli do Zlína. Bohužel bus vyráží se značným zpožděním a vzhledem ke stavu D1 přijíždí zklamaní fanatici až na druhý poločas.

Jaké z toho plyne poučení? Pro nás - vysvětlit dopravci, kdo je kdo. Pro všechny - rozmyslet si, s kterou rodinou jezdit na výjezdy, jsou takové, které vás nechají bez upozornění doma... A hlavně hlásit se na výjezdy včas.

Děkujeme všem sešívaným, kteří vyrazili v pondělí do Zlína Slavii podpořit a hlavně všem, kterým nejsou lhotstejní ostatní slávisté!

PS: Za účastníky příběhu R1 a R2 si dosaďte sami libovolně.

foto: Johny Zahnaš Photography

Additional information