Slovácko nás vyzvalo týden před derby na domluvený střet ve formátu banda na bandu což odmítáme. 1) nevěříme, že by šlo o čistě fotbalovou bandu a koalice minimálně 3 klubů je pro nás velké sousto, což se nebojíme přiznat. 2) v momentální době u nás není větší chuligánská banda se zájmem o domluvené střety. Přesto zástupce Slovácka informujeme, že budeme připraveni a pokud přijedou a nebudou v doprovodu PČR, tak si je najdeme.

V týdnu dáváme na internet informace o srazu v hospodě u stadionu, abychom tam upoutali pozornost policie a my tak měli prostor něco vymyslet ve městě. Náš sraz ve městě je rozdělen na dvě části a po 12. hodině se nás schází celkově 64. O to větší je pro nás překvapení, když nám volají lidé, kteří měli jít upoutat pozornost k Mácům,že už je tam nastoupena koalice v počtu asi 40 lidí. Jelikož je to tradičně místo s největší koncentrací PČR a navíc kompletně ošacováno kamerami, tak víme, že před zápasem nic nebude a tak míříme společně směr stadion. Po našem příchodu se samozřejmě zdravíme s koalicí, ale nic zajímavého.

Po zápase máme sraz na místě, kde tušíme nějaká auta koalice a tak se nás tam postupně schází o něco více než před fotbalem. Čekáme, ale dostáváme info, že koalice je držena a opisovaná PČR a tak volíme rozdělení a vyčkání, než bude banda hostů puštěna. Vlivem přitomností řady mladých nebo lidi s minimalnima zkušenostma z podobných akcí je jedna skupina téměř hned odhalena a lepí se ně antony. V tu chvíli máme informace, že banda koalice již míří do města, tak se jim vydáváme naproti, ovšem už po menších skupinkách, abychom se vyhli fízlům. Naše rozdělení má za příčinu, že se s hosty sice potkáváme, ovšem nikdy se nepotkávají kompletní bandy a tak na různých místech probíhají střety, kdy každý chvilku tahá pilku, ovšem vždy po několika sekundách zasahují kosmonauti a někteří se dokonce nebojí střílet gumovými projektily, což odnáší jeden z nás a výloha. Tohle celé probíhá asi půl hodiny dokud celou situaci definitivně neovládne PČR. My se potom ještě jednou dáváme dohromady, ovšem bez šance na úspěch a tak celou akci ukončujeme.

Závěrem ještě pár věcí, než se strhne internetová bitva. Náš počet přes 60 lidí byl čistě Zlín s nulovou účastí nějakého jiného tábora nebo kohokoliv , kdo pravidelně nachodí na fotbal s námi do sektoru, což bereme jako největší pozitivum. Na druhou stranu rozhodně nešlo o bandu nějakých trénovaných chuligánů, ale bandu kamarádů, která byla ochotna bránit své město proti svému úhlavnímu nepřiteli. Otázky typu kde jsme celou dobu byli nebo jestli se teda ukážeme proti někomu jinému v takovém počtu rovnou zodpovím - ne. Proč?protože je to prostě derby, pro nás výjimečný zápas na který se vyhecují i lidé, kteří by jindy nešli a je jedno jestli by to byl Baník nebo Příbram. Je potřeba uznat, že koalice byla kvalitně poskládáná a nedá se jí upřít snaha a odhodlání po zápase, ovšem otázka jestli by tak někdy bylo aktivní Slovácko samo a proč je to poprvé až teď, co přijeli do Zlína po vlastní ose...

Additional information