Report z sektor1905.cz: K poslednímu výjezdu letošní sezóny jsme vyrazili do Liberce. Všichni jsme doufali v první (a poslední) venkovní výhru na jaře, zelenobílé božstvo však naše tužby nevyslyšelo a i z Podještědí jsme se tak nakonec vrátili s nulou v klokaní kapse. Během týdne vyhlašujeme autobusový zájezd na sever. Kapacita se však plní pomalu, a proto hrozí, že budeme muset společnou výpravu zrušit. Opravdu nepochopitelné, že se nenajde dostatek fanoušků, kteří by vyrazili podpořit Bohemku na poslední výjezd sezóny. Nakonec však riskujeme, potvrzujeme dopravci náš zájem a čekáme, kolik lidí se nakonec v neděli ukáže. Všechna místa nakonec zaplněna nejsou a my musíme sáhnout do vlastní kapsy, abychom uhradili naše závazky. Nikomu neúčast nevyčítáme, řada klokanů jela do Liberce po vlastní ose už ráno, přesto však na tento „incident“ myslete, až se zas rozjede diskuze, proč Sektor nezařídil bus tam či onam…

I přes tyto komplikace se v autobuse skládá solidní sestava fanatiků, což nám zlepšuje náladu. Jsme rádi, že jsme schopni dát dobrou bandu, i když už vlastně o nic nejde! Po cestě několikrát stavíme, v Bakově „u letadla“ vyzvedáváme ještě dva bohemáky, děláme společné foto, odpalujeme pár rací a pak už míříme přímo do cíle. V celém Liberci, včetně okolí stadionu, je překvapivě absolutní klid. Jako by se snad žádný zápas ani nehrál. Nic moc vizitka pro místní fans. Po příjezdu nám zbývá pouhých třicet minut do zápasu, což všechny, kdo už Liberec zažili dříve, mírně znervózňuje. Odbavení jde však překvapivě svižně, bez jakékoliv buzerace, a všichni jsou tak před výkopem na značkách a ještě si stihli koupit klobásu a pivko. Proč to takto U Nisy nefunguje pokaždé? V kotli hostí se nakonec schází 134 klokanů, pár jedinců přihlíží ještě v okolních sektorech. Vzhledem k okolnostem se výsledný počet nedá považovat za špatný.

Kvantitu v kotli rozhodně nahrazuje kvalita. Support je celou první půli excelentní, k čemuž přispívá i výborný výkon našich bubenic a hecíři na plotě. Stejně jako v Olomouci fandili všichni a pořádně. Tak se nám to líbí! Po přestávce byl rozjezd trochu pomalejší a branka modrobílých ho nijak neurychlila, nakonec se však opět dostáváme do formy a hecujeme naše hochy až do úplného konce. Z naší strany jasně domácí prostředí pro klokany! Všichni v sektoru chtěli prolomit sérii bez venkovní výhry i ostudnou šňůru neúspěchů v Liberci táhnoucí se od počátku vzniku samostatné české ligy. Opět se to však nepodařilo. Přítomné vlajky: Sektor1905, Fanatici z Bohemky, Greenhorns, Berserk, U.R.E, Srdce pro Bohemku, Fanatics from Lety

Na stadion U Nisy si našlo cestu 3813 diváků, což je nelichotivé číslo. Odpovídá však celkové atmosféře v Liberci. Město mrtvé, okolí stadionu jakbysmet a místní kotel zcela neslyšitelný, přes množství vlajek v kotli i téměř neviditelný. Zklamali tentokrát i odštěpení Chaotici se svým konkurenčním „kotlem“ na hlavní tribuně, jež rovněž nebyli takřka slyšet. K fotbalu jen velmi krátce. Žádná hitparáda to opět nebyla. V první půli měli klokani sice pár slibných náběhů, ale v koncovce vždy selhali. Jako bychom si vystříleli všechen prach proti Plzni. Druhá půle pak už bez jakéhokoliv náznaku, nuda, nuda, šeď. I přesto však děkovačka po zápase probíhá, dáváme si jako vždy „Navždy věrní“, vyvoláváme Pepu Jindříška nastoupivšího ke svému třístému startu a přivoláváme si hráče, aby dorazili k plotu si s námi plácnout. Zde jim poté pořádně dodáváme motivaci do poslední kola!

Ta bude určitě potřeba, jelikož v závěru sezóny uvítáme doma rivala z Letné. Jak již bylo několikrát zmíněno, letošní sezóna je z celkového pohledu určitě povedená a závěr ve formě tři bodů proti Spartě by byl rozhodně velkolepý. A vzhledem k posledním týdnům i žádoucí, neboť se se sezónou nechceme loučit v rozpacích z několika nepovedených závěrečných kol ligy. Proto musíme všichni dorazit do Ďolíčku a vytvořit pekelnou atmosféru. Náš svatostánek už je prakticky vyprodaný, zbývá už jen pár stovek lístků do kotle a o zábavu tak nebude nouze. Takže v sobotu v 16 na viděnou! PORAZIT ACS!

====

Additional information