close(x)

Na prvním jarním výjezdu čekáme po podzimním vyšroubování vzájemné nenávisti dobře připraveného soupeře, takže taktéž nenecháváme nic náhodě a vypravujeme dva busy. Do boje celkem 65-70 osob (jeden bus nezaplněn, ne všichni jeli na bitku). Sigma nás kontaktuje den předem s tím, že podmínky budou banda na bandu (bez dalších upřesnění), ale že boj beze zbraní považují za samozřejmost, což je i námi potvrzeno.

V den zápasu probíhá několik dalších kontaktů, kdy se Sigma vždy ujišťuje, že budeme beze zbraní a vždy je to potvrzeno, stejně jako i Sigma opět potvrzuje, že je beze zbraní. Že jsme beze zbraní bylo námi potvrzeno celkem minimálně pětkrát jen v den utkání a dokonce i při příchodu na místo tleskáme s rukama nad hlavou na důkaz našeho neozbrojení. Zde je nutno podotknout, že když jsou obě bandy cca 50 metrů od sebe, někdo v našich zadních řadách odpaluje dýmovnici, která dopadá mezi obě skupiny, sklízí kritiku z vlastních řad a pokračujeme s tleskáním nad hlavou a křikem, že jsme beze zbraní. Vzhledem k tomu, že někteří jedinci z druhe strany úmysl použít zbraně tak jako tak potvrdili, myslím, že je to zcela irelevantní exces, ale pro objektivitu zmiňuji. Když jsou obě bandy 10-15 metrů od sebe, olomoučtí vytahují zbraně. K boji s početně vyrovnanou ekipou ozbrojenou násadami krumpáčů, topůrky a baseballovými pálkami u nás není vůle, takže utíkáme. Několik našich opozdilců je, bohužel, dohnáno a výsledkem je několik rozbitých hlav, jedna zlomená ruka a bohužel též jedna proražená lebka.
U autobusu se snažíme vyzbrojovat jak to jde (klacky, kameny) a vracíme se zpět, to uz je ale po všem, jen projíždí jedno auto se čtyřmi soupeři. jednoho od nás, co mu stojí v cestě sráží a při zjištění, že nebudou necháni v klidu odjet řidič ještě najiždí na našeho člověka, který mu po sražení spadl pod kola. To už jsou na příjezdové cestě dodávky PČR, takže za pár vteřin stíháme jen vytunit vozidlo, posádku zachraňuje náběh těžkooděnců z dodávek.
Olomouc ten den podpořilo 13 brňáků (dle jejich vyjádření NS, ale někteří též aktivní hools) a celá věc je ze strany Sigmy prezentována zcela nesmyslně jako politická akce. Je v tuhle chvíli zbytečné dál komentovat tuhle trapnou potřebu přitáhnout si na silnějšího soupeře kdekoho pod kdejakou záminkou, naše vztahy se Sigmou už tak jako tak nejsou o fotbale, tak ať si je to pro ně třeba politika, pro nás to je NENÁVIST!

Additional information