Sektor 1905: K dalšímu domácímu utkání jsme šli v domnění, že se nám doma letos na jaře daří. Čekal nás však soupeř z Teplic, proti němuž to naopak v poslední době klokanům příliš nejde, navíc ve velmi mrazivém počasí s nejistým stavem herní plochy. Nakonec však vše dobře dopadlo. Trávník byl připraven skvěle a vítězství našich borců zahřálo jinak prochladlé končetiny všech přítomných srdcařů.

Nejaktivnější jádro se schází už pár hodin předem, aby nachystalo choreografii a nové produkty do trafačky. Jinak se však Ďolíček plnil jen velmi pomalu, a to až na celkové číslo 3255 diváků, což je sice lepší než v utkání s Duklou, přesto však s tímto číslem nemůžeme být spokojeni. Pokud by takový trend měl následovat i v teplejších měsících, bude se muset něco výrazně změnit. Takové počty jsou pro klub jména Bohemians jednoduše nepřijatelné!

V úvodu utkání je vyzvednut Pepa Jindřišek za úctyhodných 200 odehraných utkání v tom nejhezčím dresu na světě. Kotel se přidává ke gratulacím vyvoláváním Pepova jména, dresem s číslovkou 200 a nápisem „Pepo, díky“. Vděk je skutečně na místě. Za Pepovy věrné služby by měl obdobný dres viset po vzoru hokejových arén pod střechou Ďolíčku! :) Celá choreografie je následně dokreslena několika žlutými ohni. Support je na nižší počet poměrně slušný, lépe jdou delší chorály než kratší pokřiky. I hráči si vedou dobře, přesto však v první půli branka nepadá a oba brankáři (včetně hostujícího Diviše, na němž jsme nenechali nit suchou) odcházejí do šaten s čistým kontem.

Po pauze však naši borci šlápli do pedálů, což vyústilo hlavičkou Davida Bartka, který v 51. minutě přeletěl i vysokého Tetteha a nedal Divišovi žádnou šanci! Jen tak dál, Barťas! Hosté pak sice trochu zrychlili tempo, jejich snahy však navýšením na 2:0 zbrzdil Lukáš Hůlka (gratulujeme k první brance v zelenobílém dresu!) a definitivně je v závěru zabil prasáckým skluzem hostující Kodeš, jenž si vysloužil rovnou červenou kartu a okamžitý odchod do šatny.

I v druhé půli jsme fandili solidně, čemuž logicky napomáhalo i vedení našich koní (tedy pardon, našich klokanů). Vše pochopitelně vrcholilo s blížící se 90. minutou, kdy se k dopingu připojila i hlavní tribuna. Speaker dal šanci i chorálu „Vršovice jsou nejlepší“, který zná světlo světa již nějakou dobu a velmi dobře se chytil při posledním venkovním utkání v Uherském Hradišti. Fanoušků ze severu Čech dorazilo přibližně 60. Upozornili na sebe jen chvilku před utkáním a následnou nudistickou vložkou v prvním poločase.

Za dobrý, týmový výkon jsme hráčům hezky poděkovali a pak už se rychle vydali na cestu za zlatavou odměnou či domů. Zima byla přeci jenom veliká. Pro všechny přítomné dobrý trénink před výjezdem na sever – do Jablonce. Zápas se však koná až po reprezentační přestávce, tak snad se počasí už konečně trochu umoudří. Zároveň se bude jednat o další střetnutí s blízkým sousedem v tabulce, kterého musíme porazit, pokud chceme pomýšlet na nejvyšší příčky. Proto je nutné, abychom do Jablonce vyrazili v co největším počtu a udělali našemu týmu domácí atmosféru. Doma jsme přeci v letošním kalendářním roce ještě netratili!