Do Tábora se vydáváme v počtu cca 50 lidí vlakem. Po cestě zpět v Praze k nám do vagónu nastupují mladí hráči FCB, kteří mají místenky do stejného vozu jako my. Nikomu nebyl zkřiven ani vlásek, spíš se s nimi bavíme o fotbale a není žádný problém. Starší trenér pak někomu vyhrožuje, že zavolá policii a jak sám později přiznává, zbytečně a arogantně. Dostavá jeden jediný lehký pleskanec.

Po cca hodině jízdy si sám pak domlouvá přesun do jiného vagonu, nikdo je nenutil. Po vystoupení v Ostravě nám pak mladší z trenérů děkuje, že jsme byli vůči nim korektní a bezproblémoví. Tvrzení ostravských, že padaly facky, je naprosto lživé, padl jeden pohlavek. 

Po přestupu v Ostravě nás čeká cca 30 Ostraváků na zastávce v Děhylově. Hned po zastavení vlaku se obě strany vrhají na dveře (na naší straně cca 20 lidí), které ale strojvedoucí zablokoval a nešly ani z jedné strany otevřít. Lomcování dveřmi pokračovalo cca dvě minuty, ale ani společnými silami se je nepodařilo otevřít. Tvrzení chacharů, že jsme nechtěli vystoupit ven, je naprosto mimo. To pak tedy můžeme klidně napsat, že jim se nechtělo za námi dovnitř... 

Úplný nesmysl, možná autor zřejmě ještě pod vlivem psychotropních látek přehlédl docela podstatnou část - pevně zablokované dveře. Po pár minutách baníkovci odjíždějí my ještě cca 40 minut stojíme na místě. 

Čekáme ještě další kolo v Opavě, ale nikde nikdo není. 

 

JEBAT BANÍK 

 

Autor: SFC Opava

Additional information