Nedlouho před tímto vzájemném zápase se několik slávistů rozhodne navštívit jeden z hradeckých výjezdů, aby mohli obdivovat svého věčného pokořitele a lovce. Tradičně má Hradec zájem o vše, slávisté o nic. Po zápase se dokonce 3 slávisté potkají s celým autobusem Hradce. Hradec, ačkoliv v obrovské přesile, tak se zachoval férově a několik si jich dobrovolně lehá na zem, aby dali slávistům sebemenší šanci. Média pak měly žně a člověku po zkouknutí videa z tohoto setkání ukápla ne jedna slza. Nicméně, končí veškerá sranda a máme tu vzájemný zápas v Praze. 15 nejchytřejších slávistů to řeší rozumně, jelikož nechtějí být přítomni vypleněné Praze a odjíždí se schovat před krvavým komandem z východu na jedno zapadlé nádraží kousek od Hradce. Pod svícnem je nejvíc tma, že jo... Jenže k jejich smůle se přes to samé nádraží vrací 15 hradeckých vandalů a sešívání nechtějí být sešívaní a proto z nástupiště urputně drží dveře od vlaku. Hradec je však silnější, podaří se jim dveře otevřít a Pražané se zachraňují útěkem do vlaku. Ti, co to nestihli, tak inkasuji nějaké facky. Výsledek opět jednoznačný. Gratulace do Hradce!

Díky změně termínu utkání (Dynamo České Budějovice : Sigma Olomouc) z pátku 7.4. na sobotu 8.4. se rozhodneme do jižních Čech opět vyrazit. Týden předem kontaktujeme South Legion s nabídkou odvety a ti nabídku přijímají. Kvalitu soupeře jsme poznali 3 týdny zpátky při dvoukolovém měření sil, proto jsme na odvetu nepodcenili přípravu a řádně si natrénovali bojovou taktiku. Sobotního rána vyrážíme ve 20 lidech (z toho 1 auto GKS Jastrzebie) směr České Budějovice.

V ranních hodinách po výjezdu v Karviné napadají ACS dvoučlennou posádku slávistů. Na to konto se je vydává hledat nekompletní parta SKS z tohoto výjezdu. Nakonec jsou nalezeni (4 auta), ale před konfrontací ujíždějí. To samé se opakuje o něco později u zastávky metra. Následně se ACS sami ozývají a je domluven střet. Mezitím o pár jedinců posilnění slávisté vybírají místo a čekají, ale nakonec vše ACS ruší, že se všem do toho nechce. Tak zase někdy…

Fotoreport ze včerejšího derby Slavia Praha - Sparta Praha. Před zápasem ekipa Sparty v okolí Edenu tvoří přes noc několik gráfek, které v den zápasu Sks přečmárávají viz fotky v online článku (odkaz dole)

Tribuna Sever: Fotbal přináší někdy radost, někdy smutek. Dnešek ukázal, že věřit je potřeba do poslední chvíle i když hra není kdovíjaká. Pohled na tribuny však za to stál. Zejména na jednotně bílý fandící Sever, dvě krásné choreografie a solidní pyroshow. Podívejte se sami na záběry přímo ze hřiště. Ať žije Slavie!

Pochod před zápasem z Letné do Edenu čítal 500-700 fanoušků Sparty. Kotel Sparty se v zápase prezentuje supportem a v druhém poločase odpalují dýmovnice a ohně. V sektoru hostů nechyběla Nitra ze Slovenska (viz. foto) a Košice.

ONLINE ČLÁNEK Z DERBY ZDE: http://hooligans.cz/domains/hooligans.cz/index.php/reports/czech/95-2017/5379-online-slavia-praha-sparta-praha-02-04-2017

Sparta Praha

Online foto report z dnešního derby a dne mezi Slavií Praha a Spartou.

Článek bude mapovat veškeré dění v ulicích i na stadioně.

Sparťané se s dresem Konatého vypořádavají po svém

Nenecháváme nic náhodě a i když máme repre přestávku tak se před tímhle zápasem scházíme ve slušném počtu převážně mladých chacharů. Tři z nás jedeme obhlídnout situaci kolem Opavského stadionu a také kupujeme lístek a jdeme shlédnout atmosféru do chrámu našeho rivala :) Bohužel jsme spatřeni brněnskými, kteří jednoho z nás poznali :)

Brno se Slovanem na cestě z Opavy

Je sobotní dopoledne a my se pomalu scházíme na místě srazu, který máme stanoven už na 10.hodinu. Schází se nás cca 200 z čehož několik desítek jsou naši družební přátelé. Většinu osazenstva tvoří zlobivci. Jelikož mají Chachaři dojet až hodinu před zápasem, k tomu ještě nějaká ta lustrace na nádru, cesta na stadion, která taky určitě předpokládáme nebude kdoví jak plynulá, tak se rozhodujeme, že na tu ekipu ani nebudeme čekat, stejně bude v obležení policie a pořvávat na sebe přes fízly nijak netoužíme. Všichni navíc chceme stihnout od začátku fotbal, takže volíme variantu přesunu rovnou na stadion a příležitost pro případné pouliční radovánky necháváme až po fotbale...

Pojďme tedy k samotnému utkání.

Hřiště: Na hřišti prohrál tým, který rozhodně nebyl slabší, ba naopak, ale tak to někdy ve fotbale chodí. Vaz nám zlomili dva Opaváci hájící dres soupeře, brankář Vašek, který nás několikrát vychytal a střelec rozhodující branky Mičola, jenž po vystřídání rozhodl.

Tribuny: Všichni víme, jak to bylo s lístky pro chachary a s jejich postojem k tomuto problému, o tom se už napsalo myslím dost. Takže ve zkratce. My jsme měli dvě celotribunové chorea, jedno byla plachta, jenž je vlastně zvětšeninou vlajky Opaváci a druhé byla dvoutribunová kartoniáda. Pak jsme ještě měli mávačky spolu s většími vlajkami a připravené bylo i pyro, které jsme ale nakonec kvůli svítícímu slunci (poloviční efekt) a tomu, že stejně nejsou přítomni hostující fans, nakonec ani neodpálili. Support byl na hodně dobré úrovni, klasicky se velmi často zapojili i aktivní fans (možno nazvat druhý kotel) za brankou a když se přidal i zbytek stadionu, tak to byl slušný hukot, ale pravdou zůstává, že bez fanoušků hostí to prostě bylo poloviční. V uvozovkách lze říci, že to bylo jako bychom hráli s jakýmkoliv jiným týmem druhé ligy, který nejezdí podporovat nikdo, nebo jen pár jedinců. I náš výkon by byl určitě na ještě vyšší úrovni, o chacharech ani nemluvě. Škoda, v tomto směru bylo derby opravdu poloviční:-(

Ulice: Po mediální hysterii a spoustě smýšlených a neuvěřitelných článků, nasazení snad všech možných složek by si většina z nás řekla, že se nic nemůže stát a ejhle...

South Legion Vs Olomouc

1. kolo South Legion Vs Olomouc 6x6 po cca 1 minutě výhra South Legion

2. kolo mladá sestava South Legion Vs Olomouc 6x6 prohra South Legion

1. kolo

South Legion Vs Olomouc

1. kolo South Legion Vs Olomouc 6x6 po cca 1 minutě výhra South Legion

2. kolo mladá sestava South Legion Vs Olomouc 6x6 prohra South Legion

Na fotce ekipa South Legion

Liberec vs Slavia, po zápase náběh Slavistů na Chaotix, poté co Chaotix napadají normální fanoušky Slavie. Na zápas na sever dorazilo přes 2000 slávistů.

Video z dnešních střetu Chacharů u stadionu Opavy s policií. Do potyček ze stadionu se zapojilo několik desítek chuligánů SFC.

video zdroj: AKTU.cz

Additional information