Z pohledu Opavy: Na tento okamžik jsme čekali několik let. Po celou tu dobu jsme se plácali v krajském přeboru, třetí nebo druhé lize, ve které jsme sice doposud, ale vypadá to, že se v Opavě blýská na lepší časy. Pravda, během té dlouhé doby jsme se dočkali dvou pohárových zápasů s ligovými soupeři - v roce 2009 legendární derby s Baníkem a o rok později shodou okolností taky s Plzní, tehdy dokonce dvoukolově, ale už jen od této doby uběhlo 6 respektive 7 let. Ukázalo se, že hlad po ligovém fotbale je v Opavě obrovský a zápas s Plzní se během 3 dnů v podstatě vyprodal, prázdný zůstal akorát sektor pro hosty, ve kterém se "mačkalo" celých 6 lidí. Ostuda Plzně, ale popravdě jsem ani víc nečekal, respektive jsem čekal, že jich bude tak 15- 20.. Kdybychom byli klub typu Příbrami apod., tak bych to bral, ale takhle... Nebo že by se báli?:-)

Nám to ale nijak nevadilo a užili jsme si necelé dvě hodiny bouřlivé atmosféry plného stadionu, které jsme okořenili choreem i pyrem. Hlavní roli však hrál opravdu skvělý support, do kterého se zapojily jak je u nás ve většině případů poslední dobou tradicí oba kotle, jak ten věkovým průměrem starší v rohu za brankou, tak klasický značně početnější na klasickém místě na boční tribuně. Značně početnější než jindy byly tento den ale oba. A když se zapojil do supportu celý stadion, tak z toho až běhal mráz po zádech.

Vše výše zmíněné okořenil neskutečný výkon našich hráčů, kteří nejen, že byli po většinu zápasu lepším týmem, ale dokonce dokázali náš nejúspěšnější tým posledních let porazit. Euforie byla obrovská. Většina opavských fanoušků zařadila tento zápas za svůj nejkrásnější fotbalový zážitek. My starší jsme to srovnali s historicky prvním prvoligovým zápasem se Spartou v čele s Nedvědem a spol.z roku 1995, kdy jsme před vyprodaným hledištěm (12.500 diváků) nejslavnější tuzemský klub klepli 2:0.

Škoda, že právě na tým z Letné už nemůžeme narazit, protože stejně jako Plzeň, tak i oni z Moll Cupu vypadli. Uvidíme, koho nám los přidělí do jarního čtvrtfinále.

 

 

Vaše reporty z jiných s odkazy fotek či s fotkami můžete zasílat na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Additional information